bugün

entry'ler (450)

stres azaltıcı basit aktiviteler

dans etmek.

dansa kaldıranda var namaza kaldıranda

bursa da bir yerlerde dans ediyorsa elbet dans a da kaldırmışızdır.

tek okuma hakkı olsa okunacak kitap

(bkz: Martı)

kitap alıntıları

Öyle bir paradoks ki bir cinayeti, Tanrı'yı memnun kılan kutsal bir eyleme dönüştürebiliyor.
Öyle bir paradoks ki hiç bir düşüncenin kavrayamayacağı şekilde ishak'ı ibrahim'e geri veriyor.
Çünkü imanın başladığı yer, düşünmenin terk ettiği yerdir.

søren kierkegaard - korku ve titreme

sude andaş

o kadar nefret dolu söylemler dönüyor ki kız hakkında bunları söyleyenlerin yapılan eylemle arasında nasıl bir fark kalıyor anlamak mümkün değil.

belli ki kızın psikolojik sorunları var onu asmak sikmek süründürmek vb. nefret söylemleri yerine tam teşekküllü bir hastanede tedavi olmasını temenni etmek daha bir hümanist yaklaşım olur diye düşünüyorum.

eğer hayvansever ve insansavar insansiker kişiler iseniz tabii ki bu tarz iyi şeyler düşünmemeniz de gayet doğal. hayvanların insanlardan daha iyi olduğunu bende kabul ediyorum ve hayvan gibisin gibi tarzı söylemlerle aslında hayvanları aşağılıyoruz çünkü onlar bizlerden daha iyiler ve çokta güzel kanıtlıyorsunuz bunu.

psikolojik desteğe ihtiyacı olan bir sapiens türü.

supernatural

suyun suyunu çıkartan dizidir.
severek izliyor takip ediyoruz.

soru sorulmadıkça konuşmayan tip

konuşup anlaşılmamaktansa susmayı tercih eder.

en yakındaki kitabın yazarı

eren erdem.

la la land

çok başarılı çok tatlı bir film olmuş.
içinde klişeler barındırsada senaryo gayet güzel işlenmiş ve yapım çok başarılı olmuş.

9 ocak 2017 anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri

(#35371276).

akpnin eğitimli insanlardan oy alamama sebebi

ülkenin cumhurbaşkanının katıldığı bir cenazede hoca allah bizleri okumuşların şerrinden korusun diye bir dua ediyor ve orada bulunanlar amin diyorsa burada bir sıkıntı var demektir.
acun demişsiniz eğitimli bir insanın illa chp ye oy vermesi gerekmez çıkarları çerçevesinde hükümet yanlısı tavırlar sergilemesi mümkündür ki aksini yaptığında çokta uzun piyasada bulunamayacağını bilir.
yok yetim hakkı savunmuşta kafa tutmuş falan saçmalamaktan başka bir şey değildir.
okuyup eden insan bu baştaki kişinin iç ve dış politikada yaptığı saçmalıkları fark etmesi gerekir hoş fark edipte ben reisçiyim diyor ise onun çalıştığı kuruma ve yaptığı işe bakmak gerekir.
uzun hükümeti eğitimimi destekliyor ? hukuk üstünlüğüne mi inanıyor ? yetime ihtiyacı olana mı yardımda bulunuyor ? ekonomi çok mu iyi durumda ? işsizlik enflasyon.. gider de gider. bunları bir sorgulamak lazım.
eğitime destek sıfır olduğu gibi istenilen şey ülkede sorgulamayan düşünmeyen bir toplum yaratmaktır bunları göremiyorsanız eğer başarılmış bir olgudur. öğrenciye bilime ve araştırmalara destek yok denecek kadar azdır.
hukuksuzluk başı çekmektedir, yapılan yardımlar oy alınabilecek kitleye yapılmaktadır ve başarılı olunmaktadır. ekonomi şuanda bataklıktır keza piyasalardan bunu takip edebilirsiniz. işsizlik oranına girip bir bakmak gerekir keza verilen oranlardan yüksektir.

hiç birbirimizi kandırmayalım ülke bir bataklığa sürüklenmektedir ve bunun sorumluları aranmak yerine bu kişilere bütün yetkilere verilmeye çalışılmaktadır. bakın teröre değinmemişim bile.

seküler bir eğitim anlayışı ve ilerici bir düşünce benimsenmediği sürece ülkenin gelişmesi mümkün değildir.

hiç bir şeyden korkmam cahilden korktuğum kadar..

7 ocak 2017 kemal kılıçdaroğlu açıklamaları

adam konuşmuş.
ama konuşmak yetmiyor icraat lazım bizlere.

okumak zor geliyorsa açıp video izleyin biliyorum zor oluyor gerçekleri duymak ama biraz merak ile dinleyin en azından.

recep tayyip erdoğan bir atatürk tür

atatürk mü ? oda kim ola bilemedim şimdi.

kültürleri toplumları kişileri o dönemin şartlarına göre yorumlayıp değerlendirmek gerekir.

atatürk zor zamanlarda çürümüş bir zihniyeti toplumu şaha kaldırmak için çaba harcamış ve bunun sonucunda da bağımsız bir türkiye cumhuriyetini kurmuştur.

rte ise o bağımsız türkiye cumhuriyetini hepten bağımlı yapıp zihniyeti ileri taşımak yerine daha çok geriye götürmek için çaba sarf etmektedir.

bunlar sonucunda kişi kendi karar verebilir kimin ne olduğuna.

dinci bir yobaz rte diyebilir fakat laik ve ilerici bir kişi kendini atatürk te bulabilir.

yapılan şeyleri her zaman dönemine göre değerlendirmek gerekir.

lgbt ahlaksız bir sivil toplum kuruluşudur

kime göre neye göre ahlaksız demek gerek.
islam ve yaşadığın bu türk kültüründe ahlaksız olarak algılanıyor olabilir.
bana göre bu ülkenin cehaletinden kaynaklanıyordur sana göre ise benim geniş ve ahlaksız olmamdan hatta beni ibne tro vb. kavramlarla eleştirmene neden olabilir bu laflarım.
ama insanları anlamaya çalışmak gerek ön yargılı davranmamalıyız.
hastalık veya değil genetik veya değil karşındaki eğer insan ise bir değeri vardır.
kimse tercihlerinden dolayı yargılanmadan özgür yaşamalıdır, asıl bu insan olduğunuza dair bir işarettir.

bağırta bağırta anayasayı geçirecez

gayet doğal karşılanacak bir durumdur bu sözler.
ülkede adam mı kalmış siyasetçi mi kalmış üslub adap bilen insan mı kalmış bu tarz şeyler sorgulanıyor.
muhterem zad kafasına göre esip gürlerken toplumu bölerken kimse ses etmiyor da bunlara mı ses edecek.
geçiniz efendiler geçiniz.
tanım : anırta anırta yazmadığı için üslubunu düzgün bulduğum kişinin söylemidir.

anne dizisi

çok gerizekalı bir dizinin ismidir.

aurora

kendi kadar güzel sesi olan genç bir müzisyendir.

müslüman olmayan kadınlara tecavüz edilebilir

NiSÂ-24:
(Harb esiri olarak) sahip olduğunuz câriyeler hariç, kadınlardan kocası olanlarla evlenmeniz de haram kılındı. Bütün bunlar, Allah'ın size yazarak farz ettiği yasaklardır. Bunlardan başkasını ise, iffetli yaşamak, zinâ etmemek şartıyla mallarınızla istemeniz (mehirlerini verip almanız) size helâl kılındı. Nikah ederek yararlandığınız kadınlara kararlaştırılmış mehirlerini verin. Mehirin takdir edilmesinden sonra, aranızda gönül rızasıyla (yeni miktar üzerinde) anlaşmanızda size bir günah yoktur. Şüphesiz ki Allah bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.)

neden yaşamak zorundayız

çok uzun şeyler yazasım varda amaçsız.
bazı insanlar yaşadığı hayatı yaptıklarını sorgular bazılar ise sorgulamaz ve sadece yaşar.

çokta sorgulamamak lazım işin içinden çıkılmıyor sonra kendimden biliyorum.

hayat sen istediğini yapabilesin diye var derdim ama istediğini de yapamıyorsun o yüzden elindeki imkanlara göre din'e göre veya dinsiz insan gibi yaşayıp ölüp gitmek gerek çokta bilebilceğimiz bir şey değil maalesef.

yaratan yardımcımız olsun..

içki içmeme nedenleri

bir neden göremiyorum...

için içittirin.