bugün

sözlükteki bayanların iyice tespit edilmesine yol açar.
+ kız arkadaşınız size sevgilisiyle sorunlarını anlattığı zaman, "aa, inanmıyorum, ben böyle birşeyi asla kaldıramam" tarzı kendinizi öven karşınızdakini yeren cümleler kurmayın.
+ kız arkadaşınız size sorunlarını anlattığında yaşamadığınız şeyler hakkında ahkam kesmeyin. onu dinleyin ve ne yaparsa yapsın yanında olucağınızı hissettirin.
+ en önemlilerinden biri ise yarın öbür gün çekip gidebilecek bir erkek için birbirinizin kalbini kırmayın.
+ eğer topuklu ayakkabı giymeyi seviyorsanız, lütfen yürümeyi de bilin.
+ gerçekten de çok ağır makyaj yapmak bir kızı acayip itici yapıyor. 10 kat pudra sürmeyin bir de onun üstüne kıpkırmızı allık tamamen yapay duruyor.
+ çok nazlı, gururlu takılmayın. karşınızdaki erkeğe samimiyetinizi böyle hissettiremezsiniz. "şunu yaparsan, asla affetmem", "gidersen, asla arkandan bakmam" tarzı cümleler kurmayın, hayat yedirir hepsini teker teker. ayrıca bir erkek, kadının ona ait olduğunu bilmek ve samimiyetine güvenmek ister. Sizin bu yaptığınız sadece eşeğin aklına zorla karpuz kabuğu sokmaktır canlarım.
+ bu sözüm liseli kızlara. bakın kızlar, lütfen ama lütfen saçınızın bir teli kulağında bir teli belinizde kesimler yapmayın, siyah oje sürmeyin, simsiyah giyinmeyin, siz kızsınız biraz zarif olun. kısacası emo olmayın.
hangi erkekle, nasıl bir ilişki kuracağınızı iyi düşünün hatta enine boyuna düşününün. aksi taktirde sonunuz için ne desek kelimeler kifayetsiz kalır... (bkz: münevver karabulut)
kız yazarları tespit etmenin de böylesi

(bkz: helal olsun)
-Ayşe osman ı yine kızla konusurken yakaladım.
-Hayriye erkek milletine güven olmaz kızım bilmiyor musun? *
ne olursa olsun küfür etmeyin. olabildiğince kibar konuşun ama ağzınızı yüzünüzü yayarak değil .
lütfen plajdaki güzel kızlara pis pis bakmayın. vallahi kavga çıkacak ha, benden demesi *
aşırı makyaj yapmayın, aramızda çok çekiştiriyoruz böylelerini, "şuna bak düğüne gider gibi" diye.
kolbastı oynamayın, oynayacaksanızda kafanızı tuhaf tuhaf sallamayın.
bacaklarınız kötüyse, dar şeyler giymeyin.
parfümle banyo yapmayın. *
dikkat çekmek için saçma sapan insanlık dışı makyaj ve saç modelleri yapmayın. erkekler baksın diye olur olmaz yerlerde dekolte giyinmeyin.boya küpüne düşmüş gibi görünmeyin.
bir başka hemcinsiniz gibi olmak zorunda değilsiniz, siz sadece siz olun kafi.
özgüveniniz olsun, aynaya baktıgınızda gülümsemeyi bilin.
kendinizi sevin aşırıya kaçmadan en önemlisi ailenizin kıymetini bilin zira bu özgürlük havaları da çok demode artık*
insan olun. erkeklere o kadar soyledim beceremediler, bari siz basarin, siz daha cok umut vaadediyorsunuz. -bir baciniz- (yalan yalan, basliga uysun diye; ben aslinda allah'im)
(bkz: özelse biz çıkalım)*
(bkz: destur herif var)
tayt giymeyin! tamam, giyin ama kocamansa tötünüz şişeyse bacaklarınız uzak durun. fiziği güzel olan hemcinslerim giysin, ama çoğunluk giymesin.
kırmızı oje sürmeyin, çirkin ellerinizi daha da kötü gösteriyor.
beyaz tişörtün altına siyah sütyen giymeyin.
kibar olun.
küfretmeyin.
lan diyebilirsiniz, ama arkadaş çevresinde bu kelimeyi kullanın.
memelerinizi gözümüze sokmayın.
tayt konusu gene ama elbisenin altına hiç giymeyin.
straplezin üstüne bolero hiç yakışmıyor, onu da giymeyin.
boyunuz kısa ve ayaklarınız büyükse topuklu ayakkabı giymeyin.
dudaklarınız dolgun değilse kırmızı ruj sürmeyin.
otobüste dahi dedikodu yapmayın.
boş derslerde in-cin-peri gibi varlıkları çağırmaya kalkmayın, biliyorum her zaman korkuyoruz.
tötü büyük pantolonlar giymeyin.
göbeğinizi içinize çekmeyin, onun yerine spor yapın.
arkadaşlarınızla buluştuğunuzda azıcık makarna ya da salata yemeyin, sizi hiç de entel değil zayıflamaya çalışıyormuş gibi gösteriyor ve bu buluşmalarda çok az dondurma çok az milkshake almayın. biliyorum, tek başınızayken büyük boyu kolayca bitirebiliyorsunuz.
az konuşun, çok dinleyin.
temiz olun, kokmayın.
mantıklı olun, susmayın da.
bir çiftin yanında gezen sap olmayın.
ağzınızı yamultarak konuşmayın.
filmlerdeki karakterleri, ünlüleri sahiplenmeye çalışmayın.
bir erkek için "ölmeyin.", zaten hiçbir zaman ölmüyorsunuz.
babanıza "babişko, babiş" demeyin, yapmacık oluyor.
tuvalette çok kalmayın, kaka yapıyorsunuz sanabilirler ki yaptığınız oluyor.
esnerken ağzınızı kapatın, yemek yerken de.
son olarak çıplak gezmeyin, adam olun.
bavul gibi canta almayin. aliyorsanız da hareket cekercesine gozumuze sokmayin. e hadi soktunuz, bari iliski durumunuzu belli etmeye calismayin.

(bilmeyenler icin not: el asagiya dogru olursa iliskisi var, yukarıya acik olursa iliskisi yoktur)
her gün saçlarınızı düzleştirmeyin. süs köpeği gibi giyinmeyin.
ortamda kendinize rakip gördüğünüz kıza olmadık bakışlar atmayın. hayır birşey olduğundan değil çok belli ediyosunuz.
yazın sıcaklarda mosmor pembeler yeşiller gibi ağır makyaj yapmayın far sürmeyin.
(bkz: kadınlar hamamı)
banyodaki likit sabun aparatının içerisineki sabuna nemlendirici krem karıştırın. böylece daha yumuşak ve pamuksu ellere sahip olursunuz... ve bir kadının yumuşak dokunuşu ile güzelleşmeyecek hiçbir hayat olmadığından, önce kendi hayatınıza dokunmayı ihmal etmeyin.

(bkz: elçiye zeval olmaz)
kadın olun.****
- bakımlı olun, marjinal olmak pahasına abuk subuk kılıklara girmeyin.
- sık sık hayranlarınızdan bahsetmeyin, unutmayın ucuz malın alıcısı çok olur.
- herşeyden önce kültürlü olun. öğretiminiz yarıda kalmış olsa bile eğitim hayat boyu devam eder.
- en büyük hedefiniz zengin koca bulmak olmasın.
bütün kızları deşifre edebilmek için açılmış konu.
sitemkar olmayın. karşınızdakini bunaltmayın.
yeni bir odaya ya da eve yerleşirken sakın içinizdeki 'yenilik' ateşiyle gaza gelip ağır eşyaları sırtlamayın ; quasimodo olmak istemiyorsanız tabi.
buraya yazmayın ki kız olduğunuzu anlayıp başınıza üşüşmesinler.
bütün erkekler benden hoşlansın,bana ilgi duysun,egom tavana vursun diye olur olmadık kişilere sırnaşmayın-özellikle bu en yakın arkadaşınızın sevgilisi olmasın-.