en çaresiz anlardan biridir.

"pardon garson bey bakarmısınız?" diye bir giriş yapılır ancak herhangi bir karşılık alınamaz. o an bir telaş kaplar içini.

kız arkadaşının yanında mahçup duruma düşme ve düşmeme arasında ki o ince çizgidesindir. oysa ki kendinden emin bir şekilde

"pardon garson bey bakarmısınz" diye bir giriş yapmıştın, her şey çok güzel başlamıştı halbuki. garson ilgilenmedikçe "pardon

birader" diye ufaktan sert bi giriş yaparsın durumu toparlamak için. ancak karşılık gelmez ve ses tonun gittikçe incelerek

"hocam" "abim benim be" "bakarmısınııııız" diye devam eder. stres iyice artmıştır ve artık durumu toparlamak adına yapıcak

hiçbir şey kalmamıştır.
Her bayanın yaşaması muhtemel durumdur.
-Baakar mııısınız?
+...
-Şey, görmedi galiba... BaKAr...
+...
-Amma da gürültü var... Ba...
+...
-BAKSANA BiRADER! şimdi gelir canım. ne içecektin kuzum?
her erkeğin mutlaka yaşayacağı.
daha dün yaşadım. sevgiliniz de sizi rahatlatıyorsa kaplanlaşma ihtimali olan durum.
çağırırsın duymazlar duyduktan sonrada yanından gitmezler böyle pistir bunlar.
stres arttıkça artar ve en sonunda bu içinde bulunduğumuz çekilmez dayanılmaz bunalımdan çaresizlikten kurtulmak için tüm hırsımız ve azmimizle -pardonn bakarmısınn.. diye bağırırız ve o an ortamda bulunan bütün yüzler sana çevirilir daha da kötü olur, hırsına yenik düşersin. artık kaybetmişsindir.. ha garson garson mu? o hala duymamıştır.
no mercy. no bahşiş.
erkek, erkek gibi heybetli ise garsonun onu görmemesi ya da gorsonun onu görmediğini fark etmesi garsonu endişeye sokar.*~
arkadaşım nedir bu karşındakini insan yerine koyamama durumu ilişkilerde anlayamıyorum. ya aşırı çekingenlikten ya da gözde fazla büyütmekten herhalde. kadınlar da amma şanssız arkadaş! herif arkadaşlık teklif eder, hoşlanmazsın insan yerine koymaz kaşar der, hoşlanırsın kabul edersin bu sefer fazla yüceltir seni insan yerine koymaz, kasılır kalır yanında... ne zaman ve hangi şartlar altında insan gözüyle bakılacak bu kadınlara merak ediyorum hakkaten!

haa sesin kısık mı çıktı, olabilir abi o, insanlık hali... bu yüzden sana gülecek, seni ayıplayacak kız varsa onunla ne işin var zaten sığır! demek geliyor içimden sana şöyle ağız dolusu.
sesini duyurmasına gerek yoktur. bakışıyla çağırmalıdır.
sesini duyurmaya çalışırken kaldırdığı elini, garson görmeyince başını kaşımak üzere saçlarının üzerinde dolaştıranın kardeşinin yaptığı eylemdir.
iplenmemek
kız arkadaşının yanında minibüsteyken 'müsait yerde inecek var' derken oluşan ses çatallanmasıyla veya dedikten sonra şoförün seni duymamasıyla kıyasıya yarışır.
eğer bağırısanız "öküz" veya "odun" olursunuz. Eğer sessiz şekilde çağırırsanız da "ezik" olursunuz ikisi arasındaki ince çizgiyi yakalamak hayli zordur.
eğer ilk buluşmaysa insanın canını sıkan ve garsonun suçu olmamasına rağmen girişesi gelen durumdur.
işaret parmağınla garsanu çağırmaya çalışırken yüzünün aldığı mimiklerle kıyaslanılacak bi durumdur.
hele bir de utangaçsanız ve ilk buluşmalarınızdan biriyse kız arkadaşınız sizin seslenemeyeceğinizi düşünüp "garson bey bakarmısınız" derse o zaman işiniz iştir.eğer sevgiliniz sizi terketmediyse evde ayna karşısında "u talkin' me" edasıyla "garson bey, hopp koçum,aslanım yiğidim bakarmısın" diyerek çalışmanız gerekir.
arada bana da oluyo bu böyle ''pa pa pardon bakarmısın'' şeklinde sesleniyorum hiç sanki duvara konuşuyoz böyle mal gibi donup kalıyorum. gözüm, şefim diye bağırasım geliyo ama hiç bozuntuya vermiyorum . harbi ayağa kalkıp yanına gidiyorum garsonun ''pardon bi dakka bakarmısın?'' diyorum ''hemen geliyorum efendim'' diyo hatta üstüne rüzgarı arkama bile alıyorum . istanbulu fethedip dönüyorum . ne olmuş yani arada birde biz gidiversek ayaklarına .
Kız arkadaşının yanında otobüs camını açamayan erkekten daha az rencide olmuş erkektir. Hala umudu vardır. Hayata küsmemelidir.
genelde kız arkadaş devreye girer seslenir ve garson hemen gelir. erkek o durumda yerin yedi kat dibine girer.
hoşlandığın kızla kesişirken dirseğinin masadan düşmesi kadar kötü olan durum.
-pardon bakarmısınız?
+
-birader bakarmısın?
+
-bira..
+buyrun efendim biramı istediniz?
-ne birası ulan birader bak diyoz şuraya!
"dur kardeşim patlamadın yaa" gibimsi bir garson fırçalaması ihtimalinin bok yemesi durumdur.
doğaldır , herkesin ses şiddeti aynı olmayabilir ya da garson duymayabilir. erkek sesini duyuramadı diye biryerine bir şey olmaz. bunu ayıplayan yada bunun için soğuyan kız varsa gitsin bir pazarcıyla yada seyyar satıcıyla çıksın , onların sesi gür. ama olur mu bizim kızlarımız onlara da bir bahane bulur , hepsi dünyanın en karizmatik erkeklerine layıktır. neyse tanıma gelirsek sümsük erkektir. gönlünüz olsun.

edit: imla.