bugün

kızla konuşup arkadaş olup sonra ilişkiyi ilerletip sevgili olup onu gezdirip yedirip içirip hediye alıp kaprisini çekmeye üşenen erkek modelidir. ondan bunları talep etmeyecek bir kız çıkana dek tek tabanca takılacaktır.
bunun kız modeli de mevcuttur.
boşa sallayacağı küreği yoktur.
doygunluktan ile onun getirdiği yorgunluk ve bıkkınlıktan kaynaklanan durumdur.
fak badileriyle mutsuz hissetmeyen bir erkektir.
bu üşengeçliği yüzünden çoğu fırsatı kaçıran erkektir.
eline almaya devam edicektir.. seks in önceliği üşenme dinlemez..
daha önce defalarca aldatılmış ve güven sıkıntısı çeken, yoğurt yemeyi bırakmış erkek modelidir.
istiyorum ama gerçekten üşeniyorum, şimdi kim arayacak, her dakika mesaj yazıcak, zor işler bunlar. belki de şöyle bi aklımı başından alan güzel olur da bu dediklerimi yedirir ama zor gibi.
--spoiler--
ben seni severim aslında da düzenim bozulur diye korkuyorum
durduk yere başımıza saçma sapan bir aşk çıkar
sinemaya gitmeye ele ele tutuşmaya falan kalkarız
işin yoksa çiçek al, saç tara, parfüm sık.
küsmesi, barışması, ayılması, bayılması
hatta eninde sonunda kaçınılmaz ayrılması
meyhanede tanıdığım gerzek bir filozof vardı!
güzel kadınlar insanın ömrünü uzatır derdi.
bir sürü güzel kadın girdi hayatıma
hepsi ağzıma sıçtı..
--spoiler--

(bkz: Ali Lidar)
bu model hasbelkader biz kız arkadaş edinirse ondan ayrılmaya da üşenir ve sonunda evlenir.
asla aradığı kızı bulamaycakmış gibi duran erkektir. muhtemelen mecburiyetten evlenecektir.
masrafından korkup, üşenme bahanesine sığınan erkektir.

masraf derken maddi demiyorum. manevi masrafı. su yakmıyor bu.*
En iyi erkek modelidir. O üşendikçe kısmeti artar.
sanılanın aksine çoktur bu modellerden ki kendilerince de haklıdırlar bu üşengeçliklerinde. haklı nedenlere gelince :

-her gün defalarca aranırsın, telefonu sevmediğini anlatmaya kalksan bozulur, kırılır yanlış anlar diye anlatamazsın, üstelik senin de araman gerek arada yoksa ilgisizlikle suçlanırsın falan filan... dertsiz başa dert yani.

-arkadaşlarınla erkek erkeğe takılmak istersin öyle laflar duyarsın ki "yoksa bizim çocuklar erkek değil kız da benim mi haberim yok ? diye şüpheye düşmeye başlarsın.

bunlar gibi sayısız gereksiz şeyle uğraşır durursun ve kesinlikle istisnasız yanlış anlaşılırsın ve sonunda kız hep haklı çıkar, gülüp geçsen olmaz zira bu sefer olay boka sarar ve hepsi küçük küçük birikir sonunda kendini sadece kendini özlersin ve sonunda patlarsın.

tüm bunları önceden tahmin ettiğin için de (tecrübe) aklını başından alacak denli seni etkilemediyse kız arkadaştan uzak durursun. aklın başından alındığında zaten bu üşengeçlik nedenlerini asla hatırlamazsın *
herhangi bir kıza aşık olmayan erkek modelidir..bir insan aşık olmadığı bir kızla neden çıksınki liseli ergenler gibi ? bir erkek sevmediği bir kızla çıkarak hem kendine hemde karşısındaki insana zarar verir..ve böyle bir erkeğin yegane amacı vakit öldürmek yada cinsel dürtülerini tatmin etmektedir..böyle bir erkeğin ''kalitesiz ve kompleksli biri olduğunu'' söylemek pekala mümkündür..
rahatına düşkün adamdır. şu anda muhtemelen battaniyesi üzerinde tv de gezinirken birasını yudumluyordur camel soft eşliğinde.

edit : ya galiba kendimi tarif ettim.
üşenmenin en iyi modeli.
(bkz: lan nerden bulduysam)
(bkz: kız var dediler geldik)
(bkz: lanet olsun)
haklı erkekdir. bünye sürekli naz çekmeye, sürekli nerdesin, kimlesin sorularıyla uğraşmaya hazır değildir.
not: kızım. valla haklısınız bende kendimi çekemiyorum artık.
asosyal erkek modelidir. bilgisayarın başından kalkıp, duş alıp, giyinip, saçları düzeltip, kızların olduğu mekana gidip üstüne bir de diyalog kurmaya çalışmak gerçekten de üşendiriyor insanı.

(bkz: abartmak)
genelde yakışıklı erkeklerdir bir çok çirkinin istediği şeydir . yakışıklıdır sonuçta amannn bu kızı ayarlasam nolcak dercesine veya bu kızlar kim ugrasacak diyen üsengeç insan türüdür . kızlara genel ümit verir lanet olsn :( .
sevdiği kızı kendisinden daha dingil heriflerin kolunda görünce üzülecek gibi olan ama üzülmeye bile üşenecek erkektir.
kendisine açılan kıza da sırf bu nedenle karşılık vermeyen erkektir.
yaklaşık 2 senedir içinde bulunduğum, bu kadar yandaş gördüğümde de itiraf etmekte sakınca görmediğim erkek modelidir. kendi ayağıyla gelen gelsin amenna, ama o kadar naz-trip-kapris çekecek halim yok maalesef *

edit: çekecem ne mk çekecek o.
başını kaşıyacak vakti de olamayabilir. ama keyfine de düşkündür.