bugün

bir ateş yakılmaya çalışılırken oluşan ilk görüntü.
Bir müzik şirketi
(bkz: serare)
Sert metallerin çok hızlı birbirine çarpasıyla oluşan ışık parıltısı. argoda; bu işi bir el kafayı tutar duvara sürter çıkan ışık parıltısı kafa kıvılcımıdır.
başrolünü tuba ünsal'ın oynadığı, türkan derya'nın yönettiği bir dizinin adı idi. aytaç arman da oynardı dizi de, "çocuklar duymasın"ın havuç'u da.
Bir alevi başlatan ilk kıpırtı. Parlak ve toy.
aykut düz ün yönettiği 1993 yılı sinema filmidir.
önce düşendir; büyür yavaş yavaş.. *
(bkz: kıvılcım müzik)
1920'li yıllarda hikmet kıvılcımlı tarafından çıkarılan derginin adı.
goethe'nin genç werther in acıları adlı kitabında aşağıdaki gibi sözü geçen kelime. ayrıca bir bayan ismidir.

"Çocukluğumdan beri yaşamın, birbiriyle aynı iki boşluk arasındaki bir kıvılcım olduğuna inandım: Doğumdan önceki ve ölümden sonraki karanlıklar arasındaki bir kıvılcım."
**
kızım olsa ona koyacağım isimdir. çok beğenirim nedense. *
(bkz: hikmet kıvılcımlı)
(bkz: acilciler)
hikmet kıvılcımlı'dan esinlenilerek bana verilen isim.
hikmet kıvılcımlı'dan esinlenerek adı verilen, ayrıca bir uludag sozluk yazarı olan müstakbel kocamın kısaltıp "kıwıl" dediğimiz ismi.
basrolunde tarık tarcan'ın oynadıfı Türk filmi.
özdemir asaf şiiri.

ama ben en çok şeyi
en kısa zamanda sana söyledim
yalnız sana..
özdemir asaf'ın hayatınızın aşkı olduğuna inandığınız kişiye veda ederken boğazınız düğümlenerek söyliyeceğiniz şiiri.
ama ben en çok şeyi
en kısa zamanda sana söyledim
yalnız sana..
hakkında nasıl bu kadar çok ve alakasız entry girildiğini görünce şaşırdığım kelime.
bir de selena dizisinde bir karakter diyeyim de tam olsun.. nefesini tutuyor efendim durduramıyollar. ay bez bebekle karıştı
(bkz: dizi çılgınlığı)
(bkz: dizilerden büyücülük öğreniyorum)
(bkz: na nanana naa selenaa)
(bkz: bir kıvılcım düşer önce büyür yavaş yavaş)
(bkz: arkadaş)
leninin çıkardığı ilk gazetenin türkçe adı. orjinali (bkz: iskra)
burjuva kız isimlerinden biri olarakta görülebilir.
iki odununun birbirine sürtünmesinden meydana gelen durum. Bu cümleyi okuduktan sonra mutlaka coğumuz aklımızda bazı hayaller kurabiliriz ya da aklımızda soru işareti oluşabilir. etrafta odun cok ve sürekli kıvılcım cıkartmaktalar. gündemi takip etmek yeterli diye düşünüyorum.
Yanmakta olan bir maddeden sıçrayan küçük ateş parçası.
Bazen insanın kendindeki potansiyeli farketmesini sağlayacak bir sözden ibarettir.

Tanıdığım en zeki ve en tembel gençin adı Serdar'dı. Bu arkadaş üniversite sınavına giriyor ancak bir türlü istediği puanı alamıyordu. 2 yıl böyle devam etti 3. yılında aldım bunu karşıma, rahmetli (bkz: Kadir SAVUN)abimiz gibi;
- Bak evlat, potansiyelini boşa harcıyorsun. Madem Türkiye'de yapamıyorsun neden yurtdışında şansını denemiyorsun. Hep anlatıp duruyorsun akrabalarımın hepsi yurtdışında filan diye dedim. Biraz araştır bak neler çıkacak dedim.

Olacak ya; bu delikanlı dinledi beni, gitti akrabalarıyla konuştu dediler Almanca lazım. Hallederim dedi Goethe enstitüsüne yazıldı.
O tembel çocuk gitti, yerine günde 15-16 saat almanca çalışan bir psikopat geldi. Bu arada çocuk Almancaya sıfırdan başlamıştı.
Sınava gittiğinde sözlü mülakat aşamasında karşısındaki Alman kaç senedir Almanca kursuna gittiğini sorunca, 7-8 ay önce başladığını söylemiş, bunlar inanmamışlar. Tam denkliğini bilmiyorum da sanırım ingilizcedeki upper intermediate ile intermediate arası bir şey almıştı.

O gazla gitti Almanya'ya, ne yaptı ne etti Bilgisayar mühendisliği okudu. Üstelik teknik üniversitede ve okulu uzatmadan.Şu an kendi şirketi var durumu çok iyi.

Şimdi her fırsatta arayıp Allah razı olsun diyor bana, bu sözlerinin bende oluşturduğu mutluluk duygusu kelimelerle tarif edilemez..
ateşten etrafa saçılan ve bir yanacağı ateşlemeye yetecek ısıyı bünyesinde bulunduran ateşçik parçası.

(bkz: beni yak)