bugün

evet efendim...

yüce engin dağlarda çocukluğu geçirerek harika komşuluk ilişkileri, müthiş dağ havası ve dağda çalışan çoban falan gibi kürt kardeşlerimizle kardeşçesine yaşayıp o çocuksu masumiyeti ta iliklere kadar hissetmek, kürdistan gibi harika bir coğrafyaya sahip olup sırf aman bizi öldürmesinler çoluğumuz çocuğumuz var aman haa türkler fenadır bombalarlar atatürk falan sabiha gökçen'e bombalattı bir daha yapmasınlar diye sırf korkularından ses çıkaramayan kürtlerin haklı serzenişidir.

düşünsenize ben yıllarca kürdistan'da yaşamış olayım ve zulmekar bazı kişiler çıkıp beni türkçe eğitime zorlasın ve benim her şeyimi elimden almaya çalışsın. önce dilimi, sonra ülkemi, sonra sonra sonra işte her şeyimi. benliğimi dahi elimden alsınlar. özgürlüğüm kısıtlansın ve ben bunlara sırf korkumdan baş eğmek zorunda kalayım. geride bırakacaklarıma yapacaklarından korktuğum için hem de...
kendi dilimle bile edebiyat dersi işlemeyip, kendi dilimde eğitim göremeyeyim. türk dili edebiyatı görüp, dilime hasret bir biçimde türk kurallarına göre yaşamaya zorlanmalıyım, sesimi çıkardığımda ise hapse atılmalı, dövülmeli ve sövülmeliyim. yok ya!

şüphesiz ki bunları yine hiçbir şeyden çekinmeyip delikanlı gibi her şeyi patır patır ortaya koyan yılların dindoşu habibi ortaya çıkararak binlerce yıldır zulmedilen onurlu kürt halkının düştüğü durumları açıklayacaktır. kimseden korkumuz da yok eyvallahımız da, mekan olsanız basar, şampanya olsanız patlatır, atlı karınca olsanız bineriz ulan!
faşist politika uygulanıyorsa normaldir.
(bkz: ütopya da doğup hayallerde yaşamak)
faşistlerine ''Türkiye'de kürt yoktur herkes Türktür. burası Türkiye istemiyorsanız ziktirin gidin rererö'' gibi bir cümleyle savun
ekmek veren ülkenin dilini konuşmak.
Bunu dayatanlarin afganlardan sonra akillara gelen; uydurulmus tarihli, mogol cakmasi 3.dunya ulkesinin ilkel ve alfabesiz barbarlari olmasi daha ilginc.nitekim mazide kalacak, devran donecek.bir bakmissin solugu ortaasyanin sikindirik bozkirinda almissin haspam.kimizlar benden yavrular..
sen paranoyaksın kardeşim, olmayan bir devlet ve asla da olamayacak bir oluşumdur kürdistan, türkiye de doğdun ve türkçe eğitim göreceksin, beğenmiyormusun siktir git...
kürdistan halkı özgür olmalı gereken herşeyi söylemiş. ana dilde haktır alınacaktır.
ya sev ya da siktir git bu kadar.
siktir git ırak'a barzani'nin kollarına burada ne türkçe yazıyorsun git barzo sözlükte yaz şimdi... (bkz: sie)
bir kürdistan masalı(!) hayal kurmak bedava.
ayıp bir şey.
olmamış,şu anda olmayan ve olamayacak bir mekanda büyüyüp türkçe öğrenmek olmaz zaten.
hala türkçe konuşması ise çok komiktir.
Memleketimin ekmegini yerler, suyunu icerler, hastanesini kullanirlar, sonra gelir yedigi kaba pislerler begenmessen siktir git barzani babaniz kollarini acmis ananizida al gel diyor.
kürdistan neresi amk lan. siktirin gidin orda konuşun dilinizi...
kürdistan diye bir yer varsa burada da türkçe eğitim zorunluysa kürtlerden bir cacık olmayacağının kanıtıdır bu durum.hayali ülkelerinde bile hayali dillerini konusamıyorsa bu topluluk binlerce yıl sığıntı kalırlar iranda suriyede ırakta buralarda.
babam küçükken okulda öğretmeni yemin ettirmiş okul dışında da kürtçe konuşmayacaksınız diye. babam eve gidince babası soru sormuş cevap vermemiş bizimkisi, bir daha sormuş babamdan cevap yok, sonra güzel bir dayak yemiş ama kürtçe konuşmamış, çocuktaki saflığa berraklığa bak ve zamane piçlerine bak birde. türkçe de derdini anlatamamış garibim. sanırım başlıkta belirtilen zorluğa güzel bir örnek. bu arada öğretmenleri de köylüleriymiş.
edirneden karsa kadar olan topraklar içinde yaşayanlar türkçe eğitimi seve seve alıcaktır.
kürdistan diyen dilinizi sikeyim orospu çocukları diye karşılık verilmesi gereken insan müsveddelerinin zorlanması.

daha bugün 2 şehir daha verdik . bir arada huzur içinde yaşamak istemeyen piç kuruları yüzünden allah belalarını versin bölünmek isteyenlerin.
kürdistan diye bir devletin , varolmadığı türkiye cumhuriyeti sınırlarında uygulanan , sonuna kadarda uygulanması gereken eğitim sistemidir . Ya sev ya terket .
ironinin amına koymaktır.
geldi yine faşist sürüsü.onlara cevap olarak şu video linkini paylaşmak yeterlidir herhalde
http://youtu.be/mnd33g6TQHA?t=11s
tipik kurd aglakligi. he babo he..
tipik korkak bir k.rdün saçma sapan yakarışı. seve seve, bir yerimi yalaya yalaya TÜRKÇE konuşacaksın.
Herkesin hakkını arayıp kendi içinde haksızlık yapmanın adıdır. Ey terzi dik artık kendi sökügünü.