bugün

Thanks for that.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün köylülere verdiği değerdir. "Ananı da al git" diyenler anlayamaz bunu..
görsel
görsel
görsel
Köylüler zeki
Okumuş
Kültürlü insanlarsa sıkıntı yok
Ama cahil
Geri kafalı
Yobaz insanlarsa o zaman sıkıntılı olabilir.
Recep Tayyip Erdoğan'ı başa getirmeleri bile bu sözün doğru olduğunu ispatlıyor
Atatürk boşuna dememiş.
müge anlı'ya çıkanlar hariç de.
yakup kadri karaosmanoğlu'nun çürüttüğü tez.

(bkz: yaban)
(bkz: köylü milletin kanseridir)
Kusura bakmayın ama 2020 yılında bile okuma yazma bilmeyen
Hala dağda yaşıyor gibi istanbulda yaşamaya çalışan
Her gittiği yerde sivesiyle köylülügunu belli eden kişi milletin efendisi değildir..
ulan dedimki domates biber patlıcanı marketten alacağıma yol kenarındaki köylülerden alayım bir faydamız olsun. marketleri geçtim eve baya geldim yol kenarında bir kaç köylü kadın gördüm. sonuç marketten alacağım paranın 2 katını bıraktım. burada para önemli değil aga. buradaki köylü çakallığı zihniyeti benim zoruma gitti. ben iyilik yapmaya çalışıyorum adam beni zikmeye çalışıyor.
Atamızın yobazların sahip çıkmaya çalıştığı sözüdür. Ne vesileyle söylendiği şurada:

http://www.haberalp.com/m/?id=81288

Birisi de kalkmış inalcık hocanın kitabını referans veriyor. Okumamış olsak neyse...
osmanlı değil mi vergi vermiyor diye canlı canlı kuyulara köylüleri atan.

hatta bunu yapan orul orul orospu cocugu hırvat devşirmesinin adıda kuyucu murat paşa.

sabi sibyanı yani 5-6 yaşında cocougu eliyle bizaat doğramış osmanlı paşasıdır.

hatta kendiside sadrazam olmuştur.

ha neymiş padişah efendileri köylü milletin efendisi demişmiş.

vay amk.
Aynı anlayış, köy enstitülerini kurdu köycülük çalışmaları yaptı ülke gelişsin diye ama...
osmanlı söylemişmiş. . hasiktirsin ezik monarşik süprüntüler..

600 sene monarşik rejim sür 1 tane köyde 1 çivisi yok osmanlının . 15 senelik atatürkle mi mukayese edilir.

bu ülke böyle şerefsiz nakörlerle dolu.
Atatürk'ünde bu sözü gelistirmeyecegi ve bu söze göre hareket etmeyeceği anlamına gelmiyor.
Kanunin olduğunu siz nereden biliyorsunuz lan Atatürk'e ait degilmismis.
ailesi çiftci olan bir köylü olarak efendi olduğumuzu felan düşünmüyorum. Bildiğin amelesin para kazanmadan karın tokluğuna çalışıyosun kimseden de saygı görmeyip hatta hor goruluyosun.
hayatında türk köylüsünün köyüne tane çivi çakmamış osmanlının yanında güneş gibi aydınlık söz.

osmanlı napmış. vergiden başka.
Kamal'a ait olmadığı halde kendisine atfedilen sikindirik bir cümle.

Kamal asla köylüyü bu denli yüceltmemiştir. Kendisi de köylünün milletin efendisi değil kanseri olduğunun farkındaydı.
artık değildirler çünkü köylü çiftçi diye kavramlar kalmamıştır toplumda hoş karşılanmazlar da zaten.
Üreten, ekip biçen anlamında köylü milletin efendisidir. Çünkü yaşamın devamı için araba üretmek zorunda değilsiniz ama gıda üretmek zorundasınız. LCD'ye ihtiyacınız yok ama buğdaya var. Ve onları üretip, ekip biçip katma değer yaratanlar toplumların efendisidir.
Köylüde efendi olmadığını anlayınca şehre göç etti.
bir zamanlar köylüleri böyle uyutuyordu chp.

ve bir tane köylüye yardım edilmemiştir.

edildi ise o da chp li dir.

bunu görmeyen görsün artık yoksa ileri de utancından saklanacak delik arar.

aramaya başladılar da zaten.

önceden yarım ağzılarıyla konuşuyorlar dı şimdilerde çeyreğe indi.

fazla ötmüyorlar!
Evet ama köyünde yaşadığı sürece...
Köylü : gidip tayyip’e oy verem, özgürlük hiç istemeyem, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyem...
(bkz: Köylü milletin kanseridir)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar