entry'ler (157)

sevmek zamanı

(bkz: yavuz turgul) filmi 1992 çıkışlı (bkz: gölge oyunu) ile birlikte en sevdiğim yerli filmdir. Büyülü bir filmdir bu gerçekten. (bkz: sema özcan) ise tanrıça kadar güzel.

batı cephesinde yeni bir şey yok

Erich Maria Remarque'ın 1929 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan ve 28 ekim 2022 tarihinde yayınlanan netflix filmi. filmde beni en etkileyen sahne ana karakter paul'un alman ordusu geri çekilirken çukurda bir fransız askerini defalarca göğsünden bıçakladıktan sonra onun kendi kanında boğulmasını izlemesi ve ardından dayanamayıp can çekişen askere yardım etmeye çalışmasıydı. evet ağladım.

umay umay

90'lar ikonu olarak kabul edilir. tarz olarak alternatif bir tavrı vardı. iyi bir çıkış yakaladığı ilk albümünde (bkz: hareket vakti) dahil bütün parçaların söz müziği Barlas erinç'e aittir yanılmıyorsam. 2000'lerde müzikten uzaklaşıp yazarlığa soyunmuştu. Yine yanlış hatırlamıyorsam 6 adet kitabı basılmıştır. Edebi olarak heyecanlandırmaz beni. 90'ların bad girl'i şimdilerde ton ton bir babannedir.

makina elektrika

En köklü Türk heavy metal gruplarından biri olan Pentagram/Mezarkabul'ün bugün yayınlanan 7. ve son stüdyo albümüdür. Albümde 10 şarkı yer alıyor.

1- Bu Düzen Yıkılsın
2- Sur
3- Pride
4- Revenant
5- Sensiz
6- Maymunlar Gezegeni
7- Damn The War
8- Dünya
9- Ödenmez
10- Seek And Destroy (Metallica cover)

ilk üç parça aylar önce yayınlanmıştı, Sur'u çok beğenmiştim ki albümdeki tek iyi parça o. albüm hakkında genel izlenimim iyi değil maalesef. ismi ne idüğü belirsiz, bir şey anlatmıyor. albüm kapağı çok basit, pentagram kapaklarının unique tarzından çok uzak. 10 yıllık bekleyişin sonucu bu olmamalıydı. 35 yılık Pentagram tarihinin en zayıf albümü diyebiliriz bence. Nerede o Trail Blazer'lar, Unspoken'lar, Anatolia'lar. Üzgünüm babalar, sizi çok seviyorum ama kötüye kötü demek gerek. Keşke bunun yerine ilk albümün veya trail blazer'ın yeniden kaydedilmiş haliyle falan çıksaydınız karşımıza. Sur'un hatrına ve babaların emeği için 10 üzerinden 5 veriyorum.

mehmet ali erbil

Kariyerinde hiç olmadığı kadar kendini rezil edişine şahit olduğumuz soytarı.

hasan can kaya

Meddah değil kesinlikle, olması da gerekmiyor. Tamamen interaktif bir yöntemi var bununla kendini ortaya koyuyor, oldukça da başarılı ben bayılıyorum. Umarım ileride stand-up ya da film yapmaya kalkmaz. En başarılı olacağı formatı icat etmiş zaten. Son olarak kendisi fark ediyor mu bilmem ama bağırınca sesi aşırı yamuluyor.

18 ağustos 2022 babalatv gergerlioğlu açık oturumu

bugün servis edilen fragmandan da anlaşılacağı üzere ömer faruk gergerlioğlu'nun harabe bina gibi kendi üzere çöktüğü, sorulan sorular karşısında gol yediği ve oturduğu koltuğa büzüştüğü bir açık oturum olmuştur. tamamını görmek için heyecanla bekliyoruz perşembe gününü.

pelin orhuner

Çok cici çok şirin. Her şeyiyle çok güzel bir genç kadın, yıllardır hayranıyım. Evlenmişti bir ara, şimdilerde kocayı boşadı sanırım. Sevinmedim değil.

seks yapmamış sevgilisi olmamış erkek

Cv'mi vermeyin artık.

kendini intihar etmek

insan başka birini intihar edebilir mi acaba diye düşündürür. Diğer yandan şiirsel geliyor kulağa.

otobüste yaşlılara yer vermemek

Ayakta durabilecek kadar yaşlı değilse vermiyorum, vermem. Yani yer vermem için yaş kesinlikle kriter değil. Kadınlar da kibarlık beklemesin bu konuda ne farkımız var? Bir kadın bir erkeğe kibarlık olsun diye yer verirse tekrar gözden geçirebilirim bu düşüncemi, aksi zaten kadının aciziyetini kabul etmektir.

ayça bingöl

Buğulu bir güzelliği var, gözlerine de hayranım kadın dediğin budur işte.

üstteki yazarın yaşadığı şehir

Niğde bence.

ilhan irem

1998 doğumluyum, babam sayesinde kendimi bildim bileli sesi kulaklarımda yankılanır ilhan irem'in. Öyle bir insandı ki çocukluğumdan beri onun gerçekten bu dünyada olduğuna, yaşadığına inanamıyordum sanki, benim için bir masal kahramanından ya da mitolojik bir karakterden farkı yoktu. Yaşarken dahi kadim Anadolu'nun evrensel insan hazinelerinden biriydi kesinlikle. ilhan irem tarihe geçmiştir, tarihin ta kendisidir ve adı rahatlıkla Homeros'tan, Mevlana'ya, Yunus Emre'ye ve Gomidas'a kadar bu toprakların ulu sanatçıları arasına yazılabilir. Ömrümün ilk 24 yılı içinde onun yaşamına yetişebilmek, o henüz nefes alırken kıymetini bilmek benim için onurdu, gurur duyuyorum böyle bir değere sahip olduğumuz için. Bir tarihe şahitlik ettik. Hangi yıldızı seçersen göklerden ona git, gittiğin yerde ışık ve sevgiyle kal.

kadınları itici yapan detaylar

Koku, alınmamış kıllar, aşırı kilo.

kürt vs karadenizli

ikisi de birbirinden beter, bu ülkenin başındaki belaların müsebbibi Karadenizliler ve kürtlerdir.

türk kadınlarını tavlamak için zekaya gerek yok

para yetiyor, bir de boy pos. bunlar varsa elde edemeyeceğiniz kadın azdır.

dalgayı yedikten 2 sn sonra

Sen bir de dalgaya sor onu.

tam uyuyacakken uyudun mu mesajı atan karşı cins

cinsel bir gerilim yaratması sebebiyle ufaklığı da uyandıran mesajdır. işte bunlar hep seks.

eti vs ülker

eti eti eti.