bugün

abdestli olarak uygulanır. 3 veya 7 kez tekrar edilir dökme işlemi. sonlara doğru gözer ağırlaşır, esnemeler başlar ve uyku hali bastırır. enerjiyi yenilemek, ruh halini rahatlatmak adına iyidir.
https://fbcdn-sphotos-h-a...34047994_1442860928_n.jpg
en eski türk-şaman kültüründen biridir. islamla vesaire ile bir ilgisi yoktur. Şaman türkler de kut kuyma - kut dökme manasına gelen kötü ruhları kovmak için yapılan bir adettir. Karaman-Yörük türklerinde halen devam etmektedir. Babaannem 3 yıl önce vefat edince döktürecek kimsemiz kalmadı tabi yakınımızda. Adetlere göre herkes dökemez dökecek kişi birinden icazet-el almalıdır.

ek: bu arada kurşun bulmak oldukça zorlaştı. Ben bursa'da yeşil türbenin orada eski eşyalar satan yaşlı bir amcaya sorayım dedim onda buldum bursa'da olup kurşun döktürmek isteyenler orada bulabilir.
Batıl inançtır. Yalnız, inanan kişi psikolojik açıdan rahatlar. Yıl olmuş 2013 hala kurşun döktüren var.. Eğitim şart.
zorla kendine inandırabilecek batıl inanç. arkadaş bir uğursuzluktur gidiyor.
filmlerde eğlenceli sahnelere neden olan batıl inanç. gözün çıkacağı yok ama insan baktırıyor işte kafasıyla devam etmiş olsa gerek.
hiç tanık olmadım bilmem etmem ama bi arkadaş aklıma getirdi bulsam mı yapan birisini diye düşündüm. sonra bana bomba atmaları lazım anca paklar diye düşündüm, geçti. yine filmlere eğlencelik olan bir batıl inanç benim için.
metalurji mühendisi eşliğinde yapılması gerekir.
sözlükte kurşun döken hatun kişinin yerinde olan var mıdır acaba diye düşündürür.
kaç para olduğunu merak ettiğim konu.

varsa önerebileceğiniz, ağzımızı gözümüzü yakmadan yapabilecek birisi?
Şamanizm dininden kalan bir gelenek.
Küçüklüğümde, kurşunu suyun içine değilde, üzerime dökecekler diye ağlayarak olay yerinden kaçtığımı hatırladığım nazar tespit metodu.
Ankara Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre, DNA’yı bozduğu ortaya çıkmıştır.

http://www.sozcu.com.tr/h..._campaign=yasam-haberleri
yoksa allah'ın izin vermediği bir dini onlara sunan ortaklar mı var? (eş-şûrâ, 42/21).
Allah dinin hükümlerini ancak kendisi belirler. kurşun döknek bid'attır.
Bu aralar ciddi ciddi düşündüğüm şey. Kim nasıl yapar zerre fikrim yok ama çevremden fazlasıyla ilgi görüyorum. Sürekli bir iltifatlar, girdiğim ortamda dikkat cekmeler, o bakışlar...

tuhaf bi hastalık çıktı. Nedeni? yok. Vücut kendi kendine savaş açmış. Neden? yok. 1 sene sonra kendiliğinden yine kayboldu. Artık zerre inanmazken nazara yönelttim kafamı.
Kem gözlerinize şiş yediniz beni.
Vakti zamanında yeşil gözlü tatlı mı tatlı olduğum için, anamlar mahalle kadınlarıyla yapmıştı.
o günden sonra başıma gelmeyen kalmadı.
O son kurşunu dökmeyeceklerdi.

evet benimde asıl sorunum hiperaktif bir manyak olmamdı.
mazallah bazen yanlış anlamalara yol açabilir.
tavada eritilen kurşunu içinde su olan kaba aniden dökerek oradaki soğan kabuklarına gelen şeytanı yüksek ısıda yakmak ve kurtulmak mantığı ile yapılan eylem. yalnız kuran'a göre ışıktan yapılmış ve ışık hızında hareket edebilen bir şeyi yakabilmek olası değil.
tüm bunlar hasta üzerinde manevi bir sağlık verme açısından faydalı olabilir.
Dokturmek derken?

Cok iyi atis etmek gibi mi?
Böylesi helaldir.
görsel
görsel
Müslümanım ve başarılıyim diyenlerin yaptırması gerekir.
Bayramda aile geleneği. Halam bütün sülaleye kurşun döker. Sıra bende. Gözü olanın gözü çıksın.
eniştemin kardeşi de birkaç sene önce kurşun döktürecekti ama döktürmüş müydü tam hatırlamıyorum. batıl inanç.