bugün

(bkz: bakara makara)
(bkz: öküz möküz)
gibi yapan müslümandır, müslümanlığın felsefesini bilen müslüman kesinlikle oy vermez/vermemelidir...
cahil müslümandır. hatta müslümanlığı bile sorgulanmalıdır. gerçi bu kadar kasetten sonra hala birinci parti ak parti oluyorsa herşey sorgulanmalıdır. belli ki biz yanlış yapıyoruz arkadaş yoksa bu kadar insan yanılıyor olamaz. tayyip hazretleri türkiye için büyük şans biz göremiyoruz.
tam karşımda ofisimizde bulunan müslüman! ( sözde tabi ).

sakince sordum neden diye belki benim bilmedigim belki benim atladıgım bir şey vardır lütfen anlat dedim sadece sana göre hırsız katil bana göre iftiraya ugramış biri dedi.

ama çocuklar öldü insanlar bölündü falan, benim için önemli olan benim çıkarım benim huzurum dedi.

yani bu müslüman sözde müslümandır içinde ne vicdan ne insan sevgisi hiç bir şey olmayan soylarının nerden geldigi belli olmayan haysiyetsiz insanlardır.
Olur mu öyle şey, Rte ve saz arkadaşları tarafından bir hareket veya davranış yapılmışsa bunun kesin mantıklı bir açıklaması vardır. Ben demiyorum % 50 diyor.
kuran yasaklayan yasaklayan zihniyete vermeyecek kadar uyaniktir.
AKP'ye oy verenlerin sadece Tayyip'e oy verdiğinin acımasızca ve insafsızca kanıtıdır. istanbul'da Kadir Topbaş'ı, izmir'de Binali Yıldırım'ı tanımayan akp'liler var. Acı ama gerçek.
kuran anlaşılabilir değil
kuran yeterli değil
diyenlere de hocam, şeyhim, gavsım diye hitap etmektedir.
kuran a inanmayabilir. hatta kendi arkadaşları arasında dalga da geçebilir bu allahla kendi arasında.

önemli olan okullarda kuran dersi koyan bir partinin üyesi olması.
sayısı sözlükte bir hayli fazla olan müslüman türüdür. iki tutam ot ile istediğiniz yere çekersiniz bunları.

araştırmak, sağlarına sollarına bakmak yoktur lügatlarına. çüüüş dediğinde durur, deh dediğinde giderler.
laiktir(!)

birileri diploma töreninde başörtüsü takana burada konuşmaya hakkın yok der, birilerini darp eder... güya laiklik der, dini siyasete alet etmeyin der;

sonra da 'kuran ile dalga geçen'in oy aldığını gördüğü vakit, daha doğrusu işine gelmeyen bir durum olduğu vakit atatürkmüş, inkılaplarıymış, seçme seçilme hakkıymış, fikir özgürlüğüymüş laiklikmiş hepsinden saniyesine vazgeçer, atatürkün askerleriyiz diye 12 ayın 360 günü sokakta tencereyle tavayla tatava yapan gayrımuktedir.

isteyen sövene verir, isteyen sayana verir. ama ortada apaçık bir sorun var: Ne herkes dindar, ne dindarların hepsi Müslüman, ne Müslümanların hepsi Sünni ne ne Sünnilerin hepsi Diyanet'in takipçisi. siyaset lan bu siyaset, kuş beyinli ! ne oldu laik değil misin yoksa, cumhuriyetçiliğinden ne haber?
cumledeki cahili bulunuz.
yandaşların alayıdır. onlar kendilerini müslüman sayabilirler ama insanı dinden çıkartan her türlü söz ve eylemin ya içindeler ya da destekçisiler.
eksiyi basarsa no problem.
kuran'ın güncellenmesi gerektiğine inanan müslümandır. güncelleyen zeki, çevik ve ahlaklı parti liderlerinin peşinden seve seve giderler. (bkz: kur an ı egemen)