bugün

karşısındaki kadını rahatsız ettiğini bildiği halde gözlerini o bölgeden alamayan, meme cazibesine kapılmış tiptir.

şimdi klasik olarak "vardır bu tiplerden" filan demeyeceğim. olmasa zaten uğruna başlık açmazdım. konuşurken, gülüşürken birden bir şey olur. sanki inme inmiş * zannedersiniz. öyle bir bakarlar ki yani sanki görende daha önce hiç meme görmemiş sanır. o derece yani! * kızla erkek buluşmuşlar, konuşup gülüşmektedirler:

e: annem dedi işte seni erol aradı. dedim bende anne hangi erol profiterol muuu? ahahah
k: ehueheueh ayyy koptum yaa berkcan eheueeheuhe
e: ....... (bakışlar kitlenmiştir. bi süreliğine kapalıyız)
k: berkcan ya nereye bakıosun seeen? (kız kibarlığı elden bırakmıyor)
e: ....hı?
k: berkcan dioğrummmm!! kime dioruuuğm?
e: heh noldu cnm?
k: ne bakıosun 2 saattir görmedim mi sanıosuuuğn?
e: kızım açmışsın heralde bakıcam alla alla. odun muyum ben be! erkeğim be erkek!
k: yaaa çok pissin berkcaaaağn! konuşma bidaa benle!

erkek burda olayı toparlamaya çalışır. baktı ki kız sert çıkıyor farklı ve hep işe yarayan iltifat tekniğini kullanır.

e: ya tatlım ama sende bu kadar güzel olma (zayıf noktasını buldu)
k: ay berkcaağn aşkııığm beni beğeniosaaan dimeee?
e: heralde yavrum.. sen bitanesin her şeyinle.
k: aşkoooommmm yaaa * (sevgi kelebeği moduna gelmiştir atılan yemi ham yapmıştır.)

konuşurken memelere kitlenen tip lütfen yapma böyle şeyler ayıp. yakışmıyor sana.. bak! kardeşim.. bak.. aloo? kime diyorum ben. yine kitlendi...
bildiğin abaza.
kitleneceği yeri iyi bilen tiptir.
öp de başına koy tipidir, ya göte kilitlenseydi?
derin dekolteye sahip kadındır.
süt sağıyodur, yani eli işte gözü oynaş ta bir tip değildir.
(bkz: aa bu benim lan)
teşhiri amacına ulaştıran tiptir.

bir de başlıkta bahsedilen "tip" arkadaş veya bir yabancıysa, rahatsız olunabilir tamam, ama sevgiliyse niye rahatsız olunuyor onu anlamadım. kendinizi beğendirmeye çalışmıyor musunuz siz? alın adam beğendi, köpeğiniz bile olacak, o derece? e daha neden sızlanıyorsunuz be gülüm?

adam bakmayınca da ayrı bir bunalıma giriyorsunuz, onu anlarım da, bakınca da rahatsız olmayın.
(bkz: açık göte sinek kaçar)
fantazi kuruyor olması muhtemel tiptir.
(bkz: memelere kitlenmişken yakalanan erkek)
(bkz: erkeklerde gote kilitlenme)
şu tiptir:

- ya işte gittim dedim bende böyle böyle.
+ hmm... evet.
- sonra vurdum kapıyı çıktım!
+ hmm... meme.. pardon, evet?
- muammer sen beni dinlemiyor musun?
+ meme.
- ne diyosun lan sen!
+ meme.

(tokat, hatunun abilerinden dayak ve bir dizi küfür yedikten sonra)

+ meme.
kitlenmeden önceki iç sesi "düşünmemeliyim, düşünmemeliyim, düşünmemeliyim, memeliyim, memeliyim, meme, meme!" olması muhtemel kişidir.
önemli olan o anda fermuarın kilitli olmasıdır.
bir de bunun bacaklara kitlenen modu vardır ki tasvip etmeyiz.
sohbet ederken göğüslere kilitlenen tipin kaba versiyonudur.
suçu biraz da karşıda aramak lazım gelir aslında. yahu kardeşim nerden bileceksin ? hırlısı var, hırsızı var, abazası var, var oğlu var. kadın kişisi belki çok masum hislerle (?), tamamen kendi rahatlığı, görselliği, ya da ne bileyim özentiliğinden giyiyordur dekolteli kıyafetleri*. fakat erkek kişisi her zaman o kadar masum olmayabilir. unutulmaması gereken en önemli etkenlerden biridir.
Lider ruhludur.Çoğunluğa konuşmayı seviyordur.
kişiye önem verdiğini farkettirir. Hiç bakmamasından daha iyidir.
göğüs çatala kadar açıksa bu durum kaçınılmazdır.
şimdi her şeyden önce "kişi kendinden bilir işi" demeyeceğim. zaten bunu deseydim sözlük yazarları arasındaki pozitif etkileşimi baltalamış bir memeli hayvan statüsüne sokardım kendimi.

efendim, vardır böyle tipler. ısıya duyarlı güdümlü füze misali kilitlendiği anda hedefi imha etmeden durmak bilemezler. sanki sonsuzluğu görmüş gibidirler. bu tarz bir olayla karşılaşan bayanlara tavsiyemiz yanlarında biber spreyi taşımalarıdır. olası bir kilitlenme durumunda, düşmanın gözlerine biber spreyi sıkılır ve bir daha memelere bakamayacak konuma getirilir.

(bkz: sir we have visual contact)

amerikan filminden gelen edit : (bkz: lock and load)

edit 2 : uu yeah beybi
dişiler için yanlış arkadaş seçimi sonucunda gerçekleşebilecek olaydır. sevgililik söz konusu olsa vs kız aşırı güzel giyinmiş ve çekici gözüküyor olsa dahi memelere kilitlenmenin* savunulacak bir yanı yoktur. ya erkek bu konularda yeterince olgunlaşamamıştır, yada dünya görüşü hayvansal içgüdüleriyle sınırlıdır. ayrıca sevgiliye önem verdiğini göstermek için memelere değil de gözlerin içine bakmak daha büyük bir saygıyı ve sevgiyi ifade eder.
(bkz: benim memem var)
uzaydan geldiği için memesine kitlenileceğini bilmeyen kadının muhatabıdır.