bugün

medeni insan davranışı.
(bkz: medeni)
karşısında bir akp yandaşı sıradan bir vatandaş varsa işe yaramayacak durumdur zira onlarla anlaşmak için, onları dolandırman, kandırman, sömürmen gerekebilir.
her zaman işe yaramayan durum.mesela yolda yürürken kız arkadaşınıza laf atan bir insanla konuşmak yersizdir, korkaklıktır bazen şiddet en güzel çözümdür.
(bkz: inanmak başarmanın yarısıdır)
herzaman en iyi çözümdür. sonuçta ne demişler insanlar konuşa konuşa...
(bkz: yazışarak anlaşmak)
eski türk filmlerinde bir türlü inanılmaz o ayrı.
(bkz: barisma seksi)
- mahmut abi konuşarak anlaşabiliriz
+ ne gereği var recep adam gibi kavga edelim
- hehe çok şakacısın abi
+ ne şakası lan şimdi seni kahvenin camından dışarı atsam fena mı olur ?
- aman abi olur mu öyle şey
+ bırak şimdi kıvırma sende istiyorsun biliyorum
- ben konuşarak anlaşabileceğimizi sanmıştım
+ yemişler seni koçum ben konuşmayı sevmem .
(bkz: sevişerek evlenmeye inanmak) *
ama bazen konuştukça karışır mevzular birbirine. sen sinirli, karşındakinin gözlerden ateş çıkıyor, konuş bakalım açılmıyor mu eski mevzular? o "sen bana bunu yapmıştın" diyerek başlasın söze, sen halledeceğinize inan, alttan al biraz hatta ama sinirlisin ya en sonunda dayanamayıp sen de patla. "sen bana bunu nasıl dersin"...
haydaa.

komik olan ise şu : tartışmanın sonunda asıl konunun unutulması, eski mevzuların akla gelip iki tarafında birbirine daha çok kızması, akabinde darılmaları.

konuşmayı, tartışmayı bilenler anlaşacaklarına inanıyorlarsa yanılacaklarını sanmam lakin sinirinden bir düşünüp bin söyleyenler, konuştukça anlaşamayacaklar, dargın oldukları konunun üstünü geçmişteki sorunlarıyla kapayacaklardır.
evet aradaki husumet belki unutulacaktır ama bunun sebebi başka şeylere kafaları takılacak olmasındandır. kanımca, bu tip insanlar sustukları ve sakinleşmeyi bekledikleri vakit anlaşabileceklerdir.
koklaşmayı deneyip hiç anlaşamadığını gören çiftlerin konuşmayı tercih etmesidir.
en doğru anlasma şekli...*
(bkz: konuşarak anlaşmaya hala inana biri olmak)
olması ve yapılması gereken anlaşma biçimidir.ama karşındaki anlamıyorsa kafa göz dalmakta serbesttir,serbest olmalıdır.