bugün

Eksiksiz,gerekli her şeyi tamam olan,tam.
hepsi, tamamı, bütünü.
'berkecan bunlar bana komple** kurdu amaaaa' gibi tikky msi muhabbetlerde kötü emellere alet edilen kelime.
insanın kanını kaynatan, mambo italiano çakması olsa da hoş bir şarkı.
bu yaz da yandigimizin resmidir bu sarki. ulan bir sene de adam gibi bir sarkiyla yazi gecirelim be!!!
http://www.youtube.com/watch?v=ntrRgAyrZ5M
burak kut an itibariyle bitmiştir geçmiş olsun.
duyulduğunda "nerde o eski şarkılar" dedirten cümleler. ( şarkı demeye dilim varmıyo).
hayatımda duyduğum en kötü şarkı(!)
bu kadar iğrenç bir şarkıyla dönüş yaptığı için önce burak kut u, bu kadar rezil bir şarkıyı piyasaya salarak işkencenin en hasını bunca yıllık kariyerine reva görmüş sezen aksu yu kınıyorum.
(bkz: komple tikiyiz)
piyasa malı olduğu her halinden belli olan, şarkı mı desem, başka bir şey mi desem tarzı çalışma.. gerçekten de, bir çırpınış havliyle, ''artık böyle bir şarkı yapalım ki, geçen yazı çakkıdı ile geçiren gençlik, bu sene de böyle bir şarkıya mahkum olsun'' denmiş olabilir efenim..
daddy yankee 'nin rompe şarkısının devşirme hali...
komple tikiyiz.* tikileri daha da dayanılmaz hale getirecek şarkımsı.
gerek $arkı sözleri gerekse klip açısından mükemmel bir çalı$madır.

(bkz: allahım kör et beni)
(bkz: gidişi suskun olmuştu dönüşü komple boktan oldu)
yaşandı bitti gibi iyi bir şarkıyı yapmış * şarkıcıya yakışmayan, gereksiz şarkı..keşke zirvede bitirseydi..
çocukluk aşkımın batışını üzülürek izlememe sebep olan, nane naneden daha manalı olmayan şarkımsı. sezen aksu zavallı saf delikanlı burak kut a neden böyle bir kötülük yapmış anlayabilmiş değilim. ama bir teorim var:

bk *: abla bana da çakkıdı gibi bi şarkı yapsana kenan gibi olayım ben de.

sa: ulan çakkıdıcı olduk, şuna bi şarkı yapayım da daha kimse istemesin benden böyle şarkı.

gibi..
sezen aksu'nun baskı altında yazdığı şarkıdır.*
dilimize* fransızca "complet" sözcüğünden geçmiş olan kelime.
sözleri saçma da olsa eğlenceli bulduğum şarkı.
yazın bodrum çeşme ve antalya başı çekmek üzere tüm beach partilerde tikkylerin hep bir ağızdan slogan gibi bağara bağara söyleyecekleri muhtemel şarkıdır... bir de şarkıda kompre mi komplemi diyor belli değil neyse önemide yok zaten...

şarkının orjinal hali için;

http://www.youtube.com/watch?v=Aea0hlfZ78M
son derece dinamik bir şarkı. klipte de burak kut çok başarılı. büyümüş, serpilmiş.
sonracığıma.. "çarpa çarpa kendisi öğrensin" dediği kısmı ise çok tutkulu söylüyor.
olmuş vesselam.
ayrıca sezen aksu şarkıyla ilgili ne vaddetmiştir ki sonsuz kalite, manidar sözler beklenmektedir.
eğlenelim diye ortama salınmış bir şarkı.
yozlaştık, bittik şeklindeki histeri krizlerine hacet yok.
şevki yılmazca'da komplo.
sezen aksu artık köşesine çekilip oya falan yapsın dememe sebebiyet verdiren şarkı. zaten sesi bundan bir 5 yıl önce bitmiş gitmişti; şimdi de kalemi çaptan düşmüş zannımca. burak kut ise elindeki imkanı iyi değerlendirememiş; bunca seneden sonra gerçekleşen "muhteşem" dönüşünü "komple" gölgelemiştir. ajda pekkan'la yaptıkları düet belki de tek elle tutulur sonucudur bu dönüşün; ayrıca (bkz: düşman olma pişman olma).
ilk dinlediğimde ismail yk'nın söylediğini sandığım şarkı.
sezen aksu'nun ne kadar güzel (!) şarkı sözü yazabildiğini kanıtlayan parça olmuştur.