bugün

entry'ler (96)

cem köksal

önce müziğine, sonra gezi eylemi boyunca sergilediği protest tavıra, ettiği her lafa, boyuna posuna hayran olunandır, **

doğu

sevilesi bir adamın sevilesi ismidir

vazgeçtim

böyle şarkılar yapmak yasaklanmalı dedirtendir, intihara sürükleyebilir netekim

haberin yok ölüyorum

sigara dumanıyla boğularak intihar edilebilir mi sorusuna cevap ararken dinlenicek şarkıdır

özledim

ne de güzel bir candan erçetin şarkısıdır. herkesten uzak yerim der, sensiz kimsesizim der, duygulara tercuman olur, boyun büker, göz doldurur, iç parçalar, candan erçetin i sopayla dövme isteği uyandırır.

sadık kılıçturgay

(bkz: mortal sadık)

osururken sevgiliye yakalanmak

(bkz: ay sen osuruyo musun mahmut !)

mum gibi olmak

(bkz: erimeye mahkum olmak)

tuncay yilmazlar

süper insan, fevkalade kişilik.. karşısında saçmalayan ögrenciyi nasıl yaparım da geçiririm diye stres yapan, sigara üstüne sigara yakan, sinirden saçıyla oynayan, baba insan, öğrenci dostu hoca.

cerrahlığın verdiği dengesizlikle aşırı tepkiler verdiği görülmüşse de haklıdır, hakkıdır hocamın.

pkk lı da olsa insan insandır

terorun insani bir tarafi oldugunun kabul edilmesini gerektiren cumlecik.

insanlik icin gerek ve yeter sartlari tasımayan, it gibi daglarda gezen, cesaret edip mehmetcigin karsina cıkamayan, onun yerine pusuyla,baskınla, mayınla gencecik fidanlara kıyan insan olamaz..

insan insandır evet.. pkklıyı tanımlamak içinse başka kelimelere ihtiyaç vardır. ilk aklıma gelenler:
terorist
hain
kahpe
pic
bebek katili
vs.. *

erbakir fen lisesi

üç sene boyunca 'bitse de gitsek!' ten başka bişey düşündürmeyen okuldur kendisi. mezun olalı 6 (altı!) sene olmasına rağmen hala düşününce burnunu da sızlatabilir aynı zamanda.
güzel mektep tir vesselam.

kurtce yemin

keske yapsalar şeklinde bir dilekte bulunulabilecek yemindir. ama sahip oldukları şeyi bu kadar kolay çöpe atmayı göze alamazlar, çünkü yeterince sinsiler.

basörtüsüyle meclise girmeye ve yemin etmeye cesaret edebilenlere gösterilen tepki, kürtçe yemin etmeseler de bu insancıklara da gösterilmelidir. kanaatimce o da terör, bu da terördür, ikisi de ülkenin bölünmesini hedefleyen zihniyetin temsilcileri olmaları bakımından aynı tepkiyi haketmektedirler. *

akp nin başarısının sebepleri

deniz baykal la tayyip erdoğan arasında tercih yapmak zorunda kalan, aksi halde verdiği oyun boşa gideceğine inanan çoğunluğun tercihini tayyip erdoğan dan yana kullanmasıdır.

chp o kadar başarısız bir politika gütmüştür ki yanında çiftçiye küfür eden, attan düşen, teröre seyirci kalan, yolsuzluğun allahını yapan akp başarılı durmuştur. yazıktır, günahtır.

icimde bir bosluk var

her yerde söylenmemesi gereken söz öbeğidir, dolduralım anam şeklinde bi karşılık alınabilir, sokaklar it kopuk dolu * *

geneleve elinde cicekle gitmek

para karşılığında aşk yapan kadının* gönlünü kazanıp indirim koparmak amacıyla yapılan harekettir, çok istenirse evlenip beleşe de getirilebilir.

cunda

gidilesi, görülesi, yaşanası adadır.
bir kaç saat geçirmekle bile huzur kaplayabilir insanın içini.
insanı sıcak, lokması, dondurması şahanedir. rum evleri görülmeye değer, hatta biri benim olsa şeklinde hayallenmek serbest ve ücrete dahildir. insanlarının çevreyi korumak için çırpınmaları, yere çöp atılmaması konusunda sürekli ikazda bulunmaları bu şahane memleketin güzelliğini uzun süre koruyacağına dalalettir. rakı balık keyfini ucuza yaşayabileceğimiz yerlerden biri olması da başka bir artısı..

özetle emeklilik günlerini huzur içinde geçirmek için yer beğenemeyen anne babaya sunulabilecek en bi güzel seçenektir. *

sınavdan çıktıktan sonra söylenen sözler

yanlış derse çalışmışım sanırsam.

başkasına aşık oldum diyen sevgili

dürüsttür. bazen insan yalanı tercih eder o ayrı.

başkasına aşık oldum lafını duymaksa çaresizliktir, artık yapılacak hiçbişey yoktur, mutlu ol deyip çekip gitmek lazım gelir.

366 yillik prezervatif

(bkz: antik prezervatif)

hazir suya cesme suyu karistirmak

(bkz: hazır su)

(bkz: ev yapımı su)