bugün

bir erkeğin karşısındaki erkeğe kullandığı yüceltme cümlesidir.
ondan hoşlandığı yoktur. ama ondan her kızın hoşlanacağını ima etmesi durumudur.
(bkz: bana mı dedin)
erkeklerin beyniyle aklının yer değiştirdiği dönemlerinde sık kullandıkları, vermenin önem arz ettiğini düşündükleri için kullandıkları cümle.

x: kız
y:erkek

y: naber kanka? şu yeni çoçuğu gördün mü ?
X: iyi neolsun. sorma çok yakışıklı dimi!
y: kız olsam verirdim valla?
x: vermek için kız olmayı bekleme her türlü alıcıya benziyor.
y: zonk...
X: * *
... ama ne yazık ki belli bir tecrübeye sahibim ve sana vermek için aptal olmak gerektiğini biliyorum, diye bitebilitesi olan.
- abi çizmenin fiyatına bak! 300 lira. verilir mi buna bu kadar para ya?!!
+ kız olsam kesin verirdim
recep ivedik abimiz ile ibne kamyon şöförü enstantenesini bir kez daha gözümün önüne getiren ama Allahıman şükür henüz ağzımdan çıkmamış olan söz öbeği.
"geç kalmış değilsin" diyerek yanıtlanması gereken hötöröf sözü.
kurtlar vadisi manyağı olan bir arkadaşımın, polat alemdar için söylediği söz. *
kadınların ne kadar ahlaklı erkeklerinse ne kadar orospu ruhlu olduklarını gösteren ifade.
içlerinde en iyi ihtimalle biseksuellik barındıran erkek sözüdür.
(bkz: bekara karı boşamak kolay)
- kazım abi, var ya seni çok takdir ediyorum, bildiğin gibi deil be abi.
+ hadi ya, hakkat mı?
- öyle tabii abi, yani kız olsam verirdim be abi, o derece!
+ ol da ver be gülüm, kabulümsün!
(bkz: kız olsan verirdin)
(bkz: arkadan vermeyen kalmasin)
(bkz: iliskiye girmek anlaminda kullanilan fiiller)
(bkz: vermek)
(bkz: inna sabi)
bir de soyle bir versiyonu vardir bunun.
(bkz: kiz olsam orospu olurdum)
(bkz: abaza zihniyet)
bu düşünceye sahip erkeklerin; kız olması ihtimali ile verme işini meslek edinceklerini düşündüğüm ideoloji.
s.kim hıyar diyene
tuzla koşan hatunlar örnek alınarak söylenmiş sözdür.

(bkz: zam şampiyonu hıyar)
işte bir çük merkezli erkek algısı özlü seçme sıçma laf öbeklerinden biri ile daha karşınızdayız sevgili okuyucular. bugün, bir erkeğin kız olması durumunda yaşayacağı sosyokültürel olgulara yüzeysel bir sıkılganlık ve derin bir yaklaşım çabasında olacağız.

kız olsaydın herkese verir miydin (neyi sorusu ne kadar anlamsız burada değil mi, çünkü vermek denilen şey burada otomatik bir cinsellik içselleştirmesi taşır, dikkat) bilinmez ama madem bu türde cevap niteliğinde bir laf öbeği sıçtın, soruları sürdürelim bakalım ne çıkacak? kız olsaydın bu toplumda şimdiki yaşam pratiklerinden hangisini sürdürebilirdin acaba?

- mesela, büyük şehirde yaşıyorsan arkadaşlarınla gece geç saatlere kadar takılıp o saatten sonra eve yalnız iç huzuruyla dönebilir miydin?
- küçük bir şehirde yaşıyorsan örneğin tek başına yaşayabilir miydin rahatlıkla,
- k?rsalda isen gönlünün istedi?ine varabilir miydin? yoksa abilerin seni namussuzsun diye kıtır kıtır kesmez miydi?
- etinin en küçük parçasının bile arzu nesnesi haline dönüştürülerek pazarlanmasına, mallaştırılmasına dayanabilir miydin?
- herhangi bir tartışmada, konuşmada pasifize edilmiş tarafta olabilir miydin?
- kocandan, sevgilinden nasıl yaşayacağına dair komutlarla birlikte hayatını sürdürebilir miydin?
- çalışma yaşamında aynı performansı sergilesen bile daha az paraya çalışabilir miydin?
- kocan kahvede fayans döşerken, sen tarlada karnın burnunda çapa yapabilir miydin?
- madem konu seksi zevkler, mesela kocan (sevgilin) anal işi cinselliği ile şipşak hazza varırken, sen bundan haz almamış olmayı kabul eder miydin?
- toplumsal hiç bir kanun, kural, düzen adına fikrin alınmadan kurulmuş sistem içinde kendini var edebilir miydin?

sen kadın olsan, herkese vermek bir yana, vermek basit kelimesinin ağırlığını kaldırabilir miydin (kaldırabilir miydin!). sen kadın olsan bir bok olabilir miydin??? *
insanın aklına ister istemez "bekara karı boşamak kolay" atasözünü getiren gaydirigubbak.
eğer bunu söyleyen erkekler kız olsaydı başbakanımızın dediği gibi kişi başı 3 değil 333 tane çocuk yapmaları muhtemel olan insanlardır.
(7 tane abazan tip birbirleriyle sırayla muhabbet etmektedirler.)adlandırmak gerekirse abaza1:a1,abaza:2 vs...

a1:valla düşünüyorumda ben kadın olsaydım kesin orospu olurdum.
a2:heh heh...bende kadın olsaydım kesin aşufte felan olurdum.
a3:şıllık olurdum ben.
a4:ben kevaşe.
a5:yosma dendi mi.yosma olurdum hatta yosmayım ben.
a6:müsade var mı götümü göstermek istiyorum!!lütfen!
a7:beni dağa kaldırın! çabuk beni dağa kaldırın...

by yiğit özgür
bunu diyenler bole kızı almazlarr ama..
beyni seksten başka bir şeye pek çalışmayan erkek insanın yine kendisi gibi bir erkeğe kendilerince yaptığı iltifat. e alabilecekleri en güzel hediye malum o olduğundan kelli duyan kişi pek bi sevinir. ama gerçekte kadınların ne düşündüğü önemlidir, varsayımlar üzerinden kişilere vermek*** ne derece doğrudur bilemeyeceğim.
vermenin göreceli oldugunu gösteren bir cümle.ne veriyorsun,nerde,kime göre,neye göre.
güncel Önemli Başlıklar