bugün

-yiyeceğin,içeceğin ve erzağın saklandığı ambar bölümü.
-istanbul'da bir market ismi.
sayko kiler (bkz: killer)
yiyecek,icecek ve erzakin saklandigi, korundugu oda veya dolap.
istanbul'da yaklaşık 60, ankara'da da caner'ler marketi almasıyla toplamda 100 şubesi olan türkiye'nin en büyük yerel marketi.
Ak partili bir milletvekilinin açtığı marketler zinciri
emanet bolumunu pkk teror orgutunun biraktigi bir bombanin patlamasiyla adindan soz ettirmis supermarketler zinciri
fransız ürünlerine boykot uygulayan ilk marketlerden biri. takdir edilesi.
danimarka'ya boykot yapıldığı zamanda boykota katılmış olan marketler zincirdir.
sloganı kiler hipermarketleri kazançlı alış veriş olan marketler zinciri.
eskının nofrostu.
malum filmde harry potter ın odası olma şerefine erişen normal hayatta yiyecek içeceğin saklandığı merdiven altı ya da karanlık olma özelliklerinden herhangi birine sahip odacık.
kredi kartım, -yüzüne bakmağa doyamayacağınız güzellikteki kasiyeri tarafından- kulak arkası kaşıma aparatı olarak kullanılan marketler zinciri.
önce bahsekonu kasiyerden, sonra kiler'den iğrendim.

şükürler olsun kredi kartımı almadan önce bir kağıt mendil istedim ki şu saniye o sayede iğrenmiyorum kendimden.*
6 ytl ye baklava satan marketler zinciri. arkadaş demez mi 'metrelerce kuyruk var abi gördüm' diye. allah yardımcısı olsun bu sırada bekleyenleri ziyarete gidenlere.
kalite standartları olarak geri bir market. diğer marketlere göre daha amatör personeli, daha pis yerleri, daha az ürün çeşidi, daha eski görüntüsü var. her marketinin girişindeki logoları çok eski ve kötü. genel olarak amatör yönetime sahip olduğu gözlemlenen market. madem heryerde market açıyorsunuz, daha modern marketler yapın kardeşim.
Gidip - fingerboard var mı? diye sorunca bana eti finger bisküvilerini gösteren görevlilerin olduğu marketler zinciri.
ayrıca;
(bkz: fingerboard)
üreticisiyle anlaşıp kendi domatesini kendi naklettiği için domatesin diğer marketlerde 5-6 liraya satıldığı şu günlerde domatesi üç liraya satabilen market. bunun dışında çoğu üründe alabildiğine kazık bir fiyat politikası var. kazanç kartlılara 2 liraya sattıkları krem peyniri kartsız vatandaşa 3,5 liraya satıyorlar.
üzerinde indirimde yazan kitabı kasada biraz daha indirerek kafa karıştıran market. kitap zaten indirimde market kartıyla alınca ikinci bir indirim uyguluyorlar. sonra da bunlar benden niye eksik para aldılar diye düşünüyorsun. ilginç.
rus salataları çok kötü olan, raflarına dizdiği pastaları ve manav kısmındaki sebze-meyve çeşitliliğiyle dikkat çeken yerel marketler zinciridir.
türkiye'nin en yüksek gökdeleni'ne sahip , holding.
guzel muziklerin caldigi ve aranilan seylerin cogunlukla bulundugu marketler zinciridir. ulus subesinin devamli musterileri arasinda japon turistler de vardir.
kiler karttaki kazançlarımı görmeye çalışırken makinenin sürekli anket doldurmamı istediği alış veriş merkezi.
ankara cebeci'de bulunan mağazasından sıklıkla su ve bien kuruvasan aldığım market.
Sabancı gurubu tarafından satın alınmıştır.
Artık o bir CarrefourSA..
evlerde yiyecek ve içeceğin saklandığı oda, ambar veya dolaptır.