bugün

bünyesinden serkan çağrı , selim sesler 'i çıkarmış keşhanı.
yaşanılabilecek en güzel yer, köpeklerin bile özgür olduğu yegane ilçe.
bir keşanlıya göre rakı 4 şekilde içilir:

1.sek * *

2.fındık: 2 parmak rakı, gerisi su.

3.duble: duble fındık.

4.keşanlı: 2 parmak su gerisi rakı *

tanım: doğup büyüdüğüm, havasında rakı ve kömür kokusu eksik olmayan güzel memleketim.
trakya eyaletinin başkenti.
ömrümün en uzun, ömrümün en kısa,
ömrümün en unutulmaz yazlarından biri gibi şimdi...
edirnemin güzel ilçesi. dersane yıllarını hatırlatır.
en sıkıntılı zamanlarda bile hayata gülmeyi bilen, dillerinden aga lafını düşürmeyen, güzel insanların, dostların memleketidir.
tabiki rakı ve birayı pek bi severler mekan zaman farketmeksizin içerler.
edirne'ye bağlıdır. trakya bölgesinin en güzel ilçelerindendir. hatta en güzeli bile denebilir.
edirne'nin en güzel ilçelerinden biridir. doğup büyüdüğüm yerdir. insanları son derece kültürlü ve misafirperverdir. türkiye'de en çok alkol tüketilen yerlerden biridir ama buna karşı türkiye'de suç oranı* en düşük olan yerlerden biridir. insanları çok içer ama sapıtmazlar. içmeyi bilirler. ayrıca küçük bir yer olduğundan herkes birbirini tanıdığı için her daim sıcak bir ortamı vardır. anlatıldığı gibi çok fazla sarışın insan barındırmaz. hatta sayıları oldukça azdır diyebilirim. keşan'a gelen yazarlar sanırım sarışınlara denk gelmişler. yazın sıcağı, kışın ayazı dayanılmazdır. ama asla da vazgeçilemeyendir. ayrıldığında özlenendir. güzel ilçedir yani. gidin görün efenim.
kesinlikle ne olursa olsun gelinmemesi gereken edirnenin ilçesi bıktım mına koyum buranın rüzgarından soğuğundan.
(bkz: yazarlarımızın doğum yerleri)
gezilecek bir yeri olmayan, haftada bir kez mecvuriyetten gittiğim ve koca gün sıkıntıdan patladığım yer.
sıcakkanlı insanlara sahip güzel trakyamın güzel şehri.
öyle sıcakkanlılar ki cafede oturup çay içerken yanınıza oturup muhabbet edebiliyorlar.
kurban bayramı sabahı ramazan davulcusunun dolaştığı küçük, sessiz, sakin ve huzurlu ilçe
gelibolulular tarafından çok dalga geçilen ilçedir. nedeni bir türlü çözemedim ama hiç sevmez ve çok dalga geçerler.
h harfinin pek rağbet görmediği memleket.
insanları bütün gün içmekten pamuk gibidir gece gündüz farketmez bol bol roman vardır.
yörük adında bir roman mahallesi vardır dolu giren boş çıkar tekin değildir girmeyin.
havası berbat kömür kokar.
kızları güzeldir ama hayır gelmez.
ufacık tefecik bi yerdir.
bol bol pub meyhane bulunur sokak başına 15-16 pub düşen başka bi ilçe yoktur sanırım.
kerhane vb. yerler bolcadır kimse utanıp çekinmez hatta bi gün amcanın biri;
-yegenim bişi sorcam.
-buyur amca.
-buralarda kerhane varmış nerde biliyormusun?
-yok amca başkasına sor.(bayağı sövmüştüm yaşından başından utan diye).
velhasıl kelam düzgün gençler için pek hayırlı bir yer değildir uzak durmak lazım.
insanını pek bir sevdiğim, dostların güzel insanların memleketidir.
bir sürü keşanlı tanırım kız olsun erkek olsun farketmez len birinizde mutsuz olun be çiçeğim* en sevdiğim huyları da her daim alkole hazırdırlar. tek bir lafla hiç caz yapmadan çilingir sofrasını kurarlar ve rakı onlar için ab ı hayattır.
yörük mahallesine girdiğimde kendimi, hindistan'da yaşayan yerel halkı gözlemleyen ingiliz turist gibi hissettiğim tuhaf yer.
isminin kirişlihandan türediği söylenegelen memleketim benim.
44 tane köye sahip olan edirne ilçesi.
tekirdağ'a bağlanması konuşulan hatta haber olan güzide trakya ilçesi beyaaa
http://www.haberturk.com/...ber/782422-yok-artik-beya
orta sınıfın az üstü ailelerin yazlığının bulunduğu, denizi harika edirne ilçesi. (bkz: danişment sahili)
(bkz: keişan)
(bkz: kezan)
ilçe jandarmasında askerlik yaptığım güzel ilçe.