bugün

--spoiler--
'Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda, bir müddet sonra Defne ile konuşmaya başladık. Bir süre sonra Defne ile dans etmeye başladım. Bu şekilde tanıştık. Defne çok fazla alkol almadı. Ben de iki adet vokta içtim. Yaklaşık 20-30 dakika eğlendikten sonra bardan ben, Defne ve iki arkadaş beraber çıktık.
Bir ticari taksiye bindik. Yol üzerinde iki arkadaşı evlerine bıraktık. Defne ile Göztepe Mahallesi'nde bulunan evime saat 04.00 sıralarında gittik. Bir müddet oturduk. Duygusal anlamda aramızda yakınlaşma oldu. Ancak cinsel ilişki yaşanmadı.
--spoiler--

devamı için; http://haber.gazetevatan.com/Haber/356871/1/Gundem
kocasından başka kimsenin pek şeyinde olcağını düşünmediğim açıklama. aslında bu olay bana şu filmi hatırlattı...ne yaşandığını tam olarak bilememek kocasını çıldırtabilir...

(bkz: mustafa hakkında her şey)
evli bir kadının barda ilk kez karşılaştığı bir erkeğin evine gitmesi ve rahatsızlanınca 112 nin aranmayıp o saatte doktor aranmaya çıkılması düşündürücü.
ilgilendirmeyen ama canımızı sıkan bir şey. aa cok cici kız dediğimiz insanın bile ne kadar cici olmadığını farkettiğimiz olaydır. ben evlenırdım mesela defneyle o zaman geyik gibi ortalardamı gezicektim?
"tanıştık..dans ettik..eve geldik..Duygusal anlamda yakınlaştık. cinsel birliktelik olmadı..zeytin ekmek yedik.. yatak odasına gittik yine yakınlaştık..cinsel birliktelik olmadı..öldü" şeklinde, okuyunca insanı "allahım sen akıl fikir ver " şeklinde yakartan talihsiz açıklama.

bi de cinsel birliktelik olmadığının altını çiziyor! secaat arz ederken merdi kıpti sirkatin söylermiş (cingen hırsızlığını mertik olarak söylermiş).

allah akıl fikir izan sahibi insanlarla muhattap etsin, hayırlı ölüm şekilleri versin. amin.

ölümden değil de alakasız bir şekilde ve kirli iç çamaşırıyla ölmekten korkuyor insan.
o açıklamayı yapması ve yapmaması hiçbir şey farkettirmezdi. duygusal yakınlaşma oldu derken hem kendini karaladın hem de evli bir kadının günahını aldın. bu ne gerizekalılık.
allah rahmet eylesin allah günhlarını bağışlasın ama bizimde bu olaylardan ders almamız gerekir ölüm çook yakınn dakikalar değil saniyeler sonra belki yok olacağız onu düşünerek yaşanmalı kocası için çok zor bir durum bir taraftan acı bir taraftan şüphelerrr ne işin var senin daha yeni tanıştığın adamın evinde gece vakti. olabilir aşık olur kocasından ilgi görmez bunu anlayabilirim ama bu çook farklı bir durum barda yeni tanıştığın birinin evine gitmek çook farklı ama nese bize ders olsun.
ne yaşandığı, ne olduğu, neyin bittiği kimseyi ilgilendirmeyen, fakat bundan 17-18 yıl sonra sadece 1,5 yaşındaki anasız kalmış bebeği üzecek olan talihsiz açıklamadır.

keşke olmasaydı!
duygusal yakınlaşma oldu demesi tamamen saçmalık ortada çok fazla soru-sorun varken bunu ortaya atmak kocasını üzmekten başka bir işe yaramayacak olan durum.
Yapildigi sirada kerem altanin fermuarinin acik oldugunu gazetenin alta not dusmesi ile yarmis aciklamadir.
sadece kerem altan'ı, merhume defne joy foster'ı ve defne'nin eşini ilgilendiren açıklamadır. gerçi kerem altan ne diye "aramızda duygusal bir yakınlaşma oldu. cinsel ilişki yaşanmadı" diye ortalığa yayma gereksinimi duyuyor? neyi kanıtlamaya çalışıyor ki?

evli, çocuklu ve ölmüş bir kadının arkasından "kız yolluymuş bu yollu" diye konuşanların, ahlak polisliği yapmaya çalışanların ağzını açtırdın kerem altan, aferim sana. nasıl bir insansan artık, insan mısın gerçi o ayrı?

edit: çok mu zordu ya, "defne'nin gece geç saatte evine gitmesini istemedim, bende kal sabah da evine gidersin dedim, aramızda da bundan başka bir şey geçmedi" demek. öyle olmasa bile böyle anlatsın, ailesi daha da çok üzüldü şimdi! tamam polis sorgusunda olabilir de polisi ne bağlar aralarında cinsel yakınlaşma olup olmaması, ki zaten olmamış da. ne gerek duyuyosun özelini açmaya?
babasıyla aynı ıq ya sahip sözde gazeteci açıklaması. Neyse, ben konuşmuyorum.
geri zekali kisilerin kerem niye anlatiyo bunlari yaa diye tepki gosterdigi aciklama.

ama kerem bunlari kahvehanede ya da televizyonda laf olsun diye anlatmiyor, polis sorgusu sirasinda polise anlatiyor, yani aptalca dunya gorusunuz size girsin.
insan seçeceği arkadaşını iyi seçmeli. arkasından luzumsuz konuşup ortaya sorular saçan bir kafasızın değil evine gitmek, yanından bile geçmemeli.
gecenin bir vakti barda alkollü bir şekilde yeni tanışmış bir kadın ve erkek erkeğin evine evcilik oynamaya gitmez değil miii? bu açıdan adamı haklı görüyorum açıklamayaı yapmasaydsı beraber olduklarını sanacaktık ama olmamış olamamış yani ölmeseymiş duygusal yakınlık cinsel yakınlığa dönüşecekmiş adam da haklı ölen ölmüş kendini doğru ifade etmee çabasında cinsel ilişkiye girmedik yanlış anlaşılmasın diyoo haklıı.
ayıptır ya. olmus kimsenin arkasından prim yapma cabasıdır.
valla çok kötü be...bi "kaçamak" yapma peşinde ol, eve "kadın" at - herhalde gecenin 4´ünde kadını "satranç" oynamak için atmıyosun eve- "ben şimdi bunu nerede nasıl düzerim?" diye kafanda olayı tartarken, yatak odasına falan götür, "duygusal yakınlaşma" yaşa, ve tutsun kadın senin yatağında ölsün... üstelik kadın evli... vay anam babam vay...sen yaşıyosun, "kadının kocası" yaşıyo, ama kadın ölüyo... çok kötü be...ben iddia ediyorum o "kerem altan" denilen arkadaş o kadının cenazesine gidemez. gazetelere çıkıyosun, gazeteler "hastanelerin önünde fırfır dönen senin" görüntülerini yayınlıyolar... dünya aleme madara oluyosun.

kadere bak yaw... çok kötü bişey. gizli kalması gereken şeylerin böyle afişe olması ne kötü...ben o adamın yerinde olsam bu olaydan sonra pılımı pırtımı toplar arjantin ülkesine resmi vatandaşlık başvurusu yaparım. ben bundan sonra bu adamın adını nerede duysam bu olayı hatırlarım, sadece ben mi herkes öyle yapar.

işte buna "trajikomedi" denir, ayrıca "kutup ayılarıyla çöldeki yoksul bedevilerin ilişkilerine " de çok benzer.
bazı ağır malların 'ne gerek vardı böyle açıklama yapmaya? onun yerine aramızda bişey geçmedi demesi çok mu zordu?' şeklinde saçmalamasına sebep olan açıklamadır. açıklama polise yapılmıştır. buradaki sorun, polisin açıklamayı sızdırmasıdır ki polisin ne mal olduğu zaten ortadadır.
bir açıklamanın polise yapılmış olması o açıklamanın saçma olmadığını göstermez.
sözde erkeklik yapmıştır. bir erkek, nasıl olurda ağzına alıp yakınlaşma oldu diye açıklama yapabilir. olsa bile, midesizliktir. bundan dolayı ilişkilerin boku çıkıyor zaten.

(bkz: #10697649)
s.key.m götünü açıklamasıdır. a.q. aynı şeyi karının biriyle biz yapsak, bizi fuhuştan içeri atarlar. ama böyle bilindik* insanlar bu işleri yaptığı zaman adı kaçamak, ya da seviyeli ilişki oluyor.
böyle açıklama hangi iq ya ait merak ediyorum .. yaw kadın ölmüş halen cenazesi yerde kalkmamış sen kalkıp talihsizmi aptalcamı ne diyelim açıklama yapıyorsun kadınla arandaki özel şeyleri niye 70 milyonla paylaşıyorsun o kadarmı düştün bre adam..

bu altan lardan şüpheliydim tam şüphelendim gidin bir psikiyatriye görüşün neden gereksiz yerlerde gereksiz konuşmalar yapıyoruz diye..

deden daima köşesinde ahkam keser bulgaristan da mübadele de geldik yok aslımız kırım Türkü vs..... yahu bre adamlar 7 dedenizi sayıyorsunuz köklü aile geleneğimiz var diyorsunuz ama açıklamaya bakın..
Türkiye nin entelektüel takımıyız diyorsunuz ülkenin burjuva aydını sınıfını oluştuyorsunuz..

deden hem m.vekilliği yapmış hemde halen yazar .. baban ve amcaların ise halen tvlerde açık oturumlarda memleket sorunlarını konuşup 70 milyon insana ücretsiz fikir ihsan ediyor..

bari bre adam bir atasöz var kürtçede ama burda Türkçesini yazayım "ağaç kökünde büyür"
sizin aile yapınızmı öyle atasözünün dediği gibi yada sen ağaçtan değilsin..
Anladığım kadarıyla Altan bu açıklamayı polise yapmış. Ki bence doğru olanı da bu. Gerçeği anlatmış. Esas kızılması gereken reyting uğruna bunu basına sızdıranlardır.
Bütün sanatçı ölümlerinde yaşanan olay bu ölümde de yaşanmıştır. reyting kavgaları yüzünden ölenin bütün kirli çamaşırlarını dökmek bizde bir gelenek haline gelmedi mi? Bir türkiye klasiği. Hiddetlenmeyin arkadaşlar. Yılmaz Özdül'in dediği gibi limon satın bu işi yapmayın.
muhafazakarlığı ve akpye yakınlığı ile bilinen taraf gazetesi, yazı işleri müdürü. evli kadını tabiri caizse eve atıyor. başka diyecek bi'şeyim yok.
saatlerce 112'yi aramaması kadar zavallı bir açıklama.