bugün

olmayan kızdır. ya da en azından bana denk gelmedi. ortama kendinden güzel birisi girince ona aptal aptal bakmayan tek bir kız bile görmedi bu gözler daha.
var var böyle kızlar da var. eğer kızın kendisi çirkinse ve böyle yaşamaya alışmışsa, etrafındaki güzel kızları falan kıskanmaz. kıskan kıskan nereye kadar lan. alışmıştır artık o güzel kızların varlığına.

yazarın notu: kaynak çok sağlam. güvenin bana..
-bak şu kız ne güzel.
ayol onun memeleri silikon.
bu kıskanma olayı özellikle otobüslerde çok yaşanılan bir olaydır. hele üniversite otobüsündeyse off. otobüsün kalkmasına az vardır, güzel kız biner parasını verir ve ilerlemeye başlar. o anda bütün gözler kızın ayrı bir yerine odaklanır. bazı kızlar memelerine bazıları saç rengine ,bazıları ise beli ince mi değil mi diye bakar. erkeklerin ise zaten çoktan dibi düşmüştür. ve yol boyunca bu bakma periyodları devam eder. güzel kızın ise ya götü kalkar ya da utanır. gerçi götü kalkan kız istediği kadar güzel olsun.
böyle biri olduğunu sanmıyorum. öyle ya da böyle için için kıskanır, oraya gidip kişinin saçını başını yolası gelir.
kendini gerçekleştirmiş, öz güvenli, kendisiyle barışık insandır.
olmayan değil; sanıldığından da çok olan kızlardır.

(bkz: aa bu benim lan)
kesinlikle daha zekidir.
kendini iyi tanıyan, kendinden emin, gördüğü her daha iyi görünen kızla kendini karşılaştıp bunalıma, kıskançlığa girmeyen dolayısıyla daha sağlıklı psikolojisi olan kızdır... Bu tarz kızlar kendilerine bakarlar, başkalarıyla uğraşıp, kafaya takıp kendilerini, değerlerini ve daha üstün olan yanlarını unutmazlar..
her kız kendinden güzelini kıskanır ama bunlarda kendi aralarında 2 çeşittir.birinci grup ulan şu kıza bak saçını başını yolsam şunun, ağzını yırtsam tarzı kıskançlardır. diğer grupta anaam ne güzel kız, melek gibi pof keşke bende öyle olabilsem,tanışsakta iki taktik alsam tarzı kıskançlardır. ötesi de yoktur, kıskanmam diyen yalancıdır.
ilk olarak özgüven sahibi ve kendisiyle barışık bir kız olabilir.
ikinci olarak akıldan geçen 'kime göre,neye göre güzel,güzellik göreceli bir kavramdır bir kere' düşüncesi içerisinde olduğundan kıskanmamış olabilir.
güzel ve bir de zekiyse kıskanılabilir.ama beyin azsa o güzellik zamanla çirkin görünmeye başlar kendiliğinden.
dünyaya bakışı sadece estetik değerler olmayan, sevmeyi öğrenebilmiş ve rekabet etmeyi hayatının her anına sığdırmamış, aklını kullanabilen kızdır. bu tespitlerde bulunan yazar kişileri nerede yaşıyorlar, dostluklarını kiminle nasıl paylaşıyorlar bilmiyorum ama kadınları anlamadıkları ya da daha genel, insanları anlamadıkları ortadadır. bir kızın, arkadaşını belki de böyle tespitler yapan bir erkekle buluşmadan önce heyecanla nasıl hazırladığından, bırak kendini herkesten daha güzel olması için nasıl uğraştığından, ona en yakışan elbisesini arkadaşına hiç düşünmeden nasıl verdiğinden haberi yok. böyle düşünmeye devam edin ne diyim.
egoları olmayan , ne oldugunun farkınad olan, güzellikten daha önemli kavramlara sahip olabilecek kızdır.
eğer ki hatun kişi istediklerini elde etmişse, yani hayatında eksik bir tarafı yoksa kimseyi kıskanmaz.

bazı kızlar da kendilerini her daim evrenin merkezinde görmek istediklerindendir ki, en ufak bir ilgi kaybından dolayı bile, ilginin kaydığı tarafa nefret beslerler.

kıskanmak ve nefret farklı duygulardır. sanırım bize denk gelenler ikinci tanıma daha çok uyuyor. sebebi de özgüven eksikliği..
muhtemelen aynaya bakan kızdır.
Ya o mu güzel diye başlayan cümlesinden de anlaşılacağı gibi kıskanıyordur. Kendinden yakışıklısı hakkında gay ibne vb.. söylentileri çıkaran erkeğe nazaran daha kıskançtır ama içten içtendir.
onda olan bende de var diyen hatun tipidir.
böyle bir kız olmayacağı için konuşmaya bile değmez ancak biz gene de insaniyetimizle konuya yaklaşalım. böyle bir kız zaten aldatılmaz. aklı, mantığı olan insanın böyle bir kızı aldatması mezarını kendisinin kazmasına yol açar. böyle bir kızı buldun mu 40 yıllık evlilik sözleşmesi yapacaksın.

(bkz: suyundan da koy)
hani nerde ? *
kim kabul eder ki kendisinin çirkin olduğunu denildi ? *
doğru olanı yapan kızdır.
kendisinden güzel olan kızın güzelliği söz konusu kızımızın hayatında bir engel teşkil etmez sonuçta.
bakarsın evet gerçekten güzel kızmış maşallah der geçersin.
ayrıca herkesin güzelliği farklıdır. kimin ki yüzde, kimin ki sözde, kimin ki duruşta
kimin ki akıldadır. bu yüzden güzele güzel diyeceksin ve tabi ki;
(bkz: yaratılanı sevelim yaradandan ötürü) *
üretim hatasıdır.
kendisi için ayinler düzenlenip, adaklar adanılası, tapılası bir kızdır...ben görmedim ölesini o ayrı
bu kız şimdiye kadar bütün arkadaşlarından, çevredeki kızlardan daha güzel olduğunu duyarak yaşamışsa kendinden güzel bir kız gördüğünde ben nasılsa güzelim diye kıskançlığını belli etmez ama asla o kızla yan yana da gezmez.
güzelliğin sonu olayan bir şey olduğunu bilen ve hiçbir zaman hiç kimsenin en güzel olamayacağının farkında olan kızdır, gayet de mantıklı düşünmektedir. ki zaten özgüven denen şey de budur; hiçbir zaman en iyisi olamazsın ancak elindekilerle mutlu olmayı bilmelisin mantığı.