evet efendim...

teklifi alan erkeği biraz da olsa acaba benim yaşım ufak mı gösteriyor diye düşündürecek bir olaydır. bugün başıma gelen bu çok ilginç olayı anlatarak incelemek için öne süreceğim.

benim entelektüel arkadaşlarım gayet çoktur. tabii ki her yaştan arkadaşım var. 60 yaşında amca arkadaşım da var, 16 yaşında kız arkadaşım da.
tabii hepsinin zeka seviyesine, kültürüne göre muhabbetim var. her ortamın neşesi olduğum içinde beni çok sever tüm arkadaşlarım.

fakat geçenlerde böyle bir arkadaş ortamı oluştu. ortamda 52 yaşında sadi amca, 35 yaşındaki çok güzel serpil teyze ve de 18 yaşındaki selin'de bizlerleydi. yani yaş sorunumuz yok kendi aramızdaki muhabbetlerde. dondurmamızı yiyor, ahlaki öğelerimizin ne kadar yozlaştığını anlatıyorduk. tam o esnada telefonum çaldı. kemerimdeki telefon kılıfını da kopardım telefonumu çıkaracağım diye. öyle hızlı açmışım. arkadaşlarım acil bir iş olduğunu, fakir çocukların geleceğini bu yüzden un aldıklarını söylediler. ben onlara hamur işi yiyecekleri iyi yaptığımdan dolayı beni çağırıyorlardı. hemen ayaklarım rahatlasın diye çıkardığım sandaletlerimi giyerek ortamdan izin istedim. tabii ki hbbia, estağfurullah ne demek dediler. fakat bu selin'de benimle gelmek istedi.

tabii ki, ben seni bırakabilirim dedim. biraz ortamdan uzaklaştıktan sonra; sana bir şey anlatabilir miyim? diye sordu.

tabii canım anlatabilirsin bana her türlü şeyi dedim. bundan sonrasını diyalog olarak yazayım;

Selin: ben aşığım aslında biliyor musun? çok yakışıklı ve gayet namuslu, ahlaklı birisi.
hbbia: yaa öyle mi kimmiş bu şanslı delikanlı. ilk önce biz tanışmalıyız. seni ahlaksızlara teslim edemem, çok güzel bir kızsın sen. hem geleceğin var yani.
Selin: sensin be, sensin işte! neden tüm yavşamalarıma cevap vermedin aylarca? ortamda otururken ayağımı ayaklarına sürdüm neden ses çıkarmadın?
hbbia: ama.. amaa...
selin: aması yok bu işin! ben sana tutkunum. müthiş gözlerine, kaslı ve damarlı kollarına, adonis kasına hayranım senin ben. bunları geçtim en önemlisi de o müthiş iyiliksever kalbine vuruldum. herkes benim vücudumun peşinde. sen ise bunları hep görmezden geliyorsun.
hbbia: aramızdaki yaş farkını biliyorsun canım. ben de isterim seni eve çağırmayı, pişti oynamayı, sohbetler etmeyi. fakat sen artık yaşıtın birine bakmalısın bence.
selin: olmamalı bu, böyle tersleyemezsin beni. ne olur kapında köleyim olayım, altında jipin olayım diye haykırıyordu gözlerinden yaşlar boşalırken.

tam o sıralar evine yaklaşmıştık. evine bıraktığımda içim burkuldu. sanki bir şeyler yapmam gerekiyormuş gibi hüzünlendim. fakat yaş farkı vardı. her ne kadar gideri olsa da ben bunu kendime yakıştıramazdım. böyle bir güzelliğe kıyamazdım.

evin kapısından ben uzaklaşana kadar beni süzdü ağlar gözlerle. hüznün adamı hicbiseyebosunaiclenmeyeadam bir kez daha hüzünlenmişti. sigaramı yakarak derin bir bakış attım gökyüzüne ve böyle kadere sinkaf ederim ben arkadaş dedim içimden.

yaklaşık 5 dakika sonra; ben de laik olurum teaam mı? diye bir mesaj geldi telefonuma. kimin gönderdiğine baktığımda ise selin olduğunu gördüm.

cevap vermedim. kadınların reddedildiğinde neden böyle çirkefleştiğine anlam veremedim...
(bkz: Atma ziya atma)
basamaktan çıkamıyordur o çıkart onu abisi.
çok iğrenç bi şarkı geldi aklıma şimdi, çağrıştırdım. *
hadi lan ordan durumudur.
adamda halen iş olduğunun belgesidir..
+Merhaba benlen çıkarmısınız
-Kimliğinizi görebilirmiyim lütfen
+Tabi ki buyrun...
-Evraklar tamam yürüyebilirsiniz.
+Ama cevabınız?
-Ohooo. işimiz var. Canım benim, doğum tarihi 91 diyor.Yapma allasen(Allah'ını seversen)Beni günaha sokma ilerle hadi ilerle...
hicbiseyebosunaiclenmeyenadam ın cool adam moduna geçmesinin bir sonucudur.
kızlarda vardır bu tarz takıntılar. Gözlemlediğim kadarıyla da oldukları ortamdan sıkılmaları ve yeni ortam arayışlarıdır. vay efendim şu çocuk çok yakışıklı bi ayarlasam onu herkes bize bakar ( herkesin işi gücü yok ), okulda gözde kız olurum, beni arabayla almaya gelir vs vs vs...
Neymiş efendim hanım kızımız kendisini çok güzel buluyormuş %99 kendinden 10 yaş büyük olan teklifte bulunduğu delikanlı ve arkadaşları varsa da sevgilisi o kendini düzel hisseden hanım kızımız hakkında hiç de güzel cümleler kurmayacaktır. Nitekim uzunca bir süre dalga konusu olacaktır.
Burhan Altıntop dilice de arkasından '-yollu bu yollu' denilecektir.
Arada bir 10 sene daha olsa kuşak farkı olacak nerdeyse. tabbi ben bu yazıyı 14-19 yaşlarındaki hanım kızlarımız için yazdım. Başlık gereği böyle bir resim geldi gözlerimin önüne. 30 yaşındaki bir hanımın 40 yaşındaki bir beye karşı olan ilgisini belirmesi kadar normal birşey olamaz. Nitekim o 30 yaşındaki hanım ablamızda kaderin sillesini kuvvetle muhtemel yemiş, yememiş de olabilir tabii ve ne istediğini artık biliyordur.
kızlarında çıkma teklifi edebildiğinin göstergesi olan bir durumdur. burada önemli olan husus yaş farkı değil kafaların uyuşmasıdır. taraflar anlaşmışsa problem yok demektir kanımca..
şöyle ki ergen kızımız 17-18 yaşlarındadır.
taş gibi kaya gibi er kişi de 29-30 yaşlarındadır.
(bkz: jensen ackles)* *

edit: gelen up üzerine, ergen kızımız artık işinin gücünün peşinde ve 21 yaşındadır er kişi de çoluğa çocuğa falan karıştı oralara girmeyelim.
Teoman'ın her gün binlerce kez karşılaştığı durumdur.
erşan kuneriden gelsin;
--spoiler--
teklif değil, tevkiftir o!.
--spoiler--
33-34 yaşlarındaki bir erkek için gayet şukela bir durumdur.
(bkz: 30 yaşında birinin 15 yaşında kızla evlenmesi)
kabul edilmesi durumunda sübyancı olabilinecek durumdur.
(bkz: anne ben sübyancı oldum)
40 yaşında bir insan için o kadar ilginç olmayan durumdur. zira bu kişi 20 yaşındaysa...*
16 yaş fark olanınada çok çok yakın bir zamanda şahit oldum.
sana baba diyebilirmiyim ?
bizzat başıma gelmiş hadisedir. ama aramızda 15 yaş vardı. hadi kızım hadi, kreş işletmiyoruz burda
kendinden 10 yaş ufak erkekten çıkma teklifi almak vardır bir de evlerden ırak.
(bkz: kıza acımak bu yüzden kabul etmemek)
bu teklif hicbiseyebosunaiclenmeyenadam tarafından alınıyorsa muhtemelen şöyledir :

hatun-agugugububu,agubu keh keh
hicbiseyebosunaiclenmeyenadam-kabul amk,yat sikem.
yaşınızın kaç olduğuna göre iyi ya da kötü olabilecek durum. sen 33, kız 23 süper olur. ama sen 18 yaşında bir ergensen o iş olmaz kuzum.*
kabul edildiği takdirde sübyancı sınıfına girmekle devam eder.
sürekli kendinden küçük erkeklerden çıkma teklifi almaktan daha iyi bir durum olduğu kesindir.
(bkz: kızı eve atıp pişti oynamak)