bugün

bir kızdan hoşlanan ve onun da aynı duyguları taşıdığını ciddi ciddi düşünen erkeğin içinde bulunduğu durumu ifade edendir. sonrası, hazmedemiyorsa, sarsıcı bir şoktur.
birinden hoşlanıyorsundur.ne yapıp edip tanışmışsındır.arkadaş olmuşsundur.çocuk bir gün samimiyetten ileri gelen 'güzelim şaka yaptım' gibi tamamen masumane bir cümle kurar.ama sen cümlenin sadece 'güzelim' bölümünü anlar ve hayal alemine dalarsın.önemli olan cümlenin gidişatı değil nasıl başladığıdır.*sen ilişki evresini geçip düğün planları yaparken çocuğu yeni sevgilisiyle görürsün.kendi kendine gelin güvey olmak böyle birşey işte.*
marilyn manson bu deyimi tam anlamıyla yaşamıştır.*
'başımın tatlı belası' der. sende mutluluktan uçarsın herkese sölersin 'aaa kesin senden hoşlanıyor' derler. bir bakarsın adam derki 'en iyi dostum sensin!...' * *
insan sonra bir bakar kendi kendine gelin güvey olmuş. işte böle bir durumdur.*
Geçtiğimiz günlerde başıma gelen iğremç durum. Dün öğrendim bu durum içinde olduğumu.
(bkz: eşeysiz üreme)
karsıda oturan kızın da bizi kestigini dusunup bi gazla gidip konusma eyleminden sonra kızın ''sana degil, arkandakine bakıyodum'' cevabının akabinde ortaya cıkan ruhsal ve psikolojik vakanın halk dilindeki adıdır.
tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali , bir nev i kendini kandırmaktır.
(bkz: kendi kendine içgüveysi olmak). *
sözlük yazarların milyonların bacısı aşklarında bulundukları durum. asılmayın bacıya kabul etmiyor işte. sol frameye bakıyorsun biri ''sözlük kızına evlenme teklifi nasıl edilir'' tarzı bir şey yazıyor, bir giriyorsunuz milyonların bacısı. biri bacının resimlerini evinin duvarına asıyor. (bkz: te allaam) (bkz: noluyo lan burda)
acınasıdır.
Kendin çalıp kendin oynamaktır.
teknik olarak, afedersiniz, mastırı bıstırı yapmaktır.

insan kendi kendini sker mi?
gelin evlenen kız demektir ve güvey de damattır. bu durumda kendi kendine gelin güvey olmak başkaları olmadan kendi kendine bir konuda karar vermek ve kendini dahil ettiği kişi veya kişilerle birlikte bilmem ne ilan etmektir.
ağır yokluk .