herhangi birşeyi üzerine alınmak.
(bkz: kendi kendini becermek)
bir kızdan hoşlanan ve onun da aynı duyguları taşıdığını ciddi ciddi düşünen erkeğin içinde bulunduğu durumu ifade edendir. sonrası, hazmedemiyorsa, sarsıcı bir şoktur.
marilyn manson bu deyimi tam anlamıyla yaşamıştır.*
(bkz: dereyi görmeden paçaları sıvamak)
birinden hoşlanıyorsundur.ne yapıp edip tanışmışsındır.arkadaş olmuşsundur.çocuk bir gün samimiyetten ileri gelen 'güzelim şaka yaptım' gibi tamamen masumane bir cümle kurar.ama sen cümlenin sadece 'güzelim' bölümünü anlar ve hayal alemine dalarsın.önemli olan cümlenin gidişatı değil nasıl başladığıdır.*sen ilişki evresini geçip düğün planları yaparken çocuğu yeni sevgilisiyle görürsün.kendi kendine gelin güvey olmak böyle birşey işte.*
tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali , bir nev i kendini kandırmaktır.
'başımın tatlı belası' der. sende mutluluktan uçarsın herkese sölersin 'aaa kesin senden hoşlanıyor' derler. bir bakarsın adam derki 'en iyi dostum sensin!...' * *
insan sonra bir bakar kendi kendine gelin güvey olmuş. işte böle bir durumdur.*
karsıda oturan kızın da bizi kestigini dusunup bi gazla gidip konusma eyleminden sonra kızın ''sana degil, arkandakine bakıyodum'' cevabının akabinde ortaya cıkan ruhsal ve psikolojik vakanın halk dilindeki adıdır.
başkalarını da ilgilendiren herhangi bir konuda kendi kendine karar vermek, yorum yapmak hadisesi.
- hehe nassı goydum lafı ama. hehe. olum buranın kralıyım ben. hoşaflık yapma atlama, alırsın cevabını...

+ hee goydun goydun. yavaş goy da saçın başın dağılmasın...
+ hem bak yavrum al şu biberonu ağzına, iç sen sütünü. aklın kemale ermedi senin daha. bak kum var orada. git kumda oyna sen. gel önce bir öpeyim ama...
çaylakken ve açtığınız başlıkta bir tek sizin giri niz olduğunu gördüğünüzde içine girilen ruh haletidir.
benim bedelini cok agır odedigim his; duygu karmasası... hoslanırsın bir kızdan, ama uzun zamandır hoslanırsın yani...

sonra gun gelir, acılırsın kıza... tepkisi falan guzel; direkt kapılırsın bir heyecana...

aynı okuldasınızdır, sınıfına falan gitmeye, konusmaya falan baslarsın. ilk gun guzel gecer*, hakkınızda okul capında bir dedikodu yayılır. sen hoslanırsın bu durumdan...

ikinci gun de sandıgın gibi guzel gecer salaklık yapıp artık sorana cıkıyoruz gibisinden seyler soylersin. aslında sen o'nun dediklerinden destek alarak bu kadar emin konusursun kendinden. ne de guzel mutlu etmistir soyledikleri seni...

aynı gunun aksamı msn aracılıgıyla uyanırsın bu ruyadan... bir iki bir seyler sacmalar sonra der olmaz...

- niye?
+ okuldan biriyle cıkamam!..
(ic ses: hassktir)

iste boyle bir seydir kendi kendine gelin guvey olmak. bana cok guzel iki gun yasatmıstır sagolsun, sonunu da bok etmistir. hic hissetmedigim bir duyguyu yasatmıstır. yalan insanın canını bazen gercekten cok yakıyor.

(bkz: demek ask acısı boyle bir sey)
(bkz: eşeysiz üreme)
hakkında hiçbir yorum olmadığı halde kendi başlığını yukarıda tutmaya çabalıyan yazarın yaptığıdır.

(bkz: poisonx/#5294417)
(bkz: mastürbasyon) *
acınasıdır.
gelin evlenen kız demektir ve güvey de damattır. bu durumda kendi kendine gelin güvey olmak başkaları olmadan kendi kendine bir konuda karar vermek ve kendini dahil ettiği kişi veya kişilerle birlikte bilmem ne ilan etmektir.
örnekle açıklayacak olursak;

farzet ki birinden hoşlanıyorsun. karşındaki kişinin her hareketinden kendine pay çıkarıp, yaptığı her güzel hareketi hoşlanma belirtisi olarak görüyorsun. onun da senden hoşlandığına eminsin hatta. onca güzel sözü havaya söylemedi sonuçta. eşek değil ya.

sonracıııma günler geçiyor, aylar geçiyor, sen hala aval aval onun senden hoşlandığını düşünürken bir bakıyorsun kendine sevgili yapmış.

sonra oturuyorsun; kendi kendine şu nadide deyimi cümle içinde kullanıyorsun: "kendi kendime gelin güvey oldum."

olay bu.

not: hikayede geçen olaylar tamamen hayal ürünüdür.
teknik olarak, afedersiniz, mastırı bıstırı yapmaktır.

insan kendi kendini sker mi?
Kendin çalıp kendin oynamaktır.
(bkz: kendi kendine içgüveysi olmak). *
ağır yokluk .
sözlük yazarların milyonların bacısı aşklarında bulundukları durum. asılmayın bacıya kabul etmiyor işte. sol frameye bakıyorsun biri ''sözlük kızına evlenme teklifi nasıl edilir'' tarzı bir şey yazıyor, bir giriyorsunuz milyonların bacısı. biri bacının resimlerini evinin duvarına asıyor. (bkz: te allaam) (bkz: noluyo lan burda)
Geçtiğimiz günlerde başıma gelen iğremç durum. Dün öğrendim bu durum içinde olduğumu.