bugün

hayatı boyunca, imzasını yalapşap atmayı şiar edinmiş, önünde sonunda ciddi ciddi kurumlara birden fazla imza atması gerektiğinde ise, boş kaleye gol atamayan sarkık libero gibi, hıyar hıyar etrafını süzen insandır. Neresinden tuttuysam elimde kalmıştır. zekice bir dönüşle hıyarlığını vasatüstü bir şakaya meze yapıp ortamı yumuşatmaz ise kendisinden cacık dahi yapılabilir.

Ayrıca bu insanın sözlerinin altına da gönül rahatlığıyla imzamı atmam ben arkadaş. Yani atmak istesem de zaten...
el becerileri yeterince gelişmemiş insandır.
Boş insandır.Kendisi çalışkan veya sosyal olsa bu olmazdır.
- birol gel bak yeni imza buldum lan nasıl?
- gene mi lan? bakıyım naptın?
- al işte bak bu...
- allah belanı versin...

uzun uğraşlar sonunda imzasını boş kağıtlara çize çize karalaya karalaya vura vura bulan fakat aynısını bir daha yapamayan insandır... (bkz: idiot)
Günümüz teknolojisinde artık çizilen çizginin bile kime ait olduğu anlaşılabilirken ( Ergenekon-Türkiye bunun dışında kalmış ) atılan imzanın estetik kaygıdan başka bir önemi yoktur. imza yazıp üstünün çizilmesi en rahatıdır, böyle dertlere gerek bırakmaz. Şahsen ben parmak basmayı tercih ederim. isterseler taklit etsinler.
her imsa atılacak yerde aklından yeni bir imza üreten heryere farklı bir imza uyduran insandır.
muhasebecidir. zırt pırt milletin yerine imza atmaktan, kendi imzasını unutmuştur.
(bkz: kendi bestesini düzgün çalamayan insan)
tuvalette deliği tutturamayacak insandır.
müzik hocasıdır. sol anaktarına benzer birşey karalar kağıda.
imzası olgunluğa erişmemiş insandır, ya da altını üstünü falan karalıyosa rastgele yapıyordur bu işi.*
imzada ismin baş harfinden sonrasının ne idüğü belirsiz bi elyazısından ibaret olmasından ötürü o imza höbölö diye gider, bu sebeple kişinin hiçbir imzası birbirine benzemeyebilir.
bir de üniversitelerde bu kişilerin imzaları derslerde çok kolay taklit edilebilir, ancak bu kişilerden var olunmayan dersler için imza istenmemelidir.
stres yapmayıp imzasını gizlice değiştirmesi gereken insan. kim görecek kim bilecek?
(bkz: kendi imzasını her defasında farklı atan insan)
imzasını atarken heyecan yapan insandır..
öğrenciyse, yoklama kağıdını imzalarken kimse görmesin diye ekstra çaba harcayan insandır. çok dalga geçiyorlar, bozuluyorum sözlük...
aşırı eğileceği düşük bir sehpada imza atan insandır. *
bana benzeyen birisi olabilir.. ama sadece benzerdir çünkü başkalarının imzasını taklit edebilirim kendi imzamda her seferinde yeni bir sanat eseri çıkarırım ortaya.. ilginç..
düzgün imza atan insanlara çok özenen insandır.
her seferinde imzasının değiştiğini görüp mutlu olan kişidir.*~
imza takıntısı olmayan, imzaya sanatsal anlam yükleyip imza atarken kasan insan değildir, kendimden biliyorum.
bireyselleşememiştir.
bir " mustafa kemal atatürk " imzası kadar eşsiz olamayacağını bildiği için, imzasını atarken özenmeye pek gerek duymayan insandır.