entry'ler (94)

sözlük yazarlarının sigara markaları

iş kurmanın ve eleman bulamamanın stresiyle birlikte günlük 3 paket kullanılabilinen marlboro lights.

kurtlar vadisi

gerçekte yaşanılan konuları yansıttığı düşünülüyor. yaklaşık 10 seneden fazla devam ediyor sanırım küçüktüm hatırlamıyorum. gazmandan sonra en çok tutan türk süper kahramanı polat alemdar karakterinin başrol olduğu dizi. bence vatana millete hayırlı önemli işler yapmak için ölümsüz olmak gerektiğini anlatıyor.

kendine özel mesaj atan yazar

(bkz: şizofren)

o kadar bakireyim ki

bakireliğin daha çekici olduğunu düşünmek yada kendini birine yamamak düşüncesi her halükarda bakire olmadığı düşünülen kişilerin kurduğu cümle.

cehenneme gitmek için yapılması gerekenler

kendini hayatın akışına bırakmak.

yakışıklı olmadığı halde yakışıklı hisseden erkek

başkalarının ne dediği umrum da değil annem "yakışıklı oğlum" diye severdi diyen erkek tipi.

ergenlik döneminde yapılmaması gereken 100 şey

başının dikine gitmek.

kaşlarıyla bilinen ünlüler

(bkz: küçük emrah)

sütyen demirinin batması

yatakta tüm fanteziyi bitiren olaydır.
+ gel buraya canım benim muahh muahh.
- ahh!! dur! sütyenimin demiri battı.
+ hay o demiri oraya koyanın...
- uff dur ya zaten canım yandı of ya of ya...

bilgisayara bakarken burnunu karıştırmak

bilgisayara o kadar dalmıştır kendini kaptırmıştır ki bir eli farede iken diğer eli ile ne yaptığının farkında olmaz kulağı ile burnu ile oynar sonunda eline bir şeyler gelince bu da ne der gibi hayatında ilk defa görmüş gibi bir 3 saniye inceledikten sonra elini bir yere siler farkında olmaz 3 saniyenin ardından tekrar bilgisayara dönmüştür çünkü...

bir kız ve bir erkek asla arkadaş olamaz

kendimden biliyorum arada yanlış bir durum olmadığı ve iki taraftan birisi yavşamadığı sürece arkadaş olunur. fakat kanımızda var müsait ortam olunca illaki oluyor bir şeyler...

sadece erkeklerin güzel yapabildiği yemekler

kendimi bildim bileli babamdan ötürü gıda sektöründe catering işindeyim ve şimdiye kadar bayan aşçı yardımcısı gördüm fakat aşçı görmedim. sanırım toplu (sayıca fazla) yemeklerde erkekler daha başarılı fakat kadınlar evde olduğu gibi az sayıda yapılan yemeklerde daha başarılılar. erkeklerinde kadınlar gibi her yemeği güzel yapabildiğini gördüm ama etli kuru fasulye ve kebap çeşitlerini bir başka yapıyorlar...

aşk belirtileri

hani onu ilk gördüğünde günah çıkarmışsın gibi olur ya, hani yeni doğmuş bir bebek gibi hissedersin kendini, yeni bir sayfa açmış gibi olursun, birden davranışların huyların değişir ya, bir satır yazı yazamazken sayfalar dolusu yazacak bir şeyler bulursun ve nokta koymayı unutursun, içinde hislerin kabarır duygularınla hareket etmeye başlar düşünme yeteneğini yitirir mantıklı düşünemezsin, hiç sevmediğin şey telefonla mesajlaşmak sa dahi sürekli mesajlaşmak istersin onunla, zaman geçtikçe daha çok yakınında olmasını istersin, sevdiğin huylarından vazgeçer, sevmediğin huyları severek edinmeye başlarsın, dokunmak, hissetmek, kokusunu içine çekmek istersin, o sana muhteşem gelen sesini sürekli duymak istersin, onunla geçirdiğin dakikalar hiç bitmesin istersin, o hiç olmayı istemediğin yerdedir ve sen sırf o orda diye oraya gitmek istersin, onu birgün kaybedeceğini bilsen bile bilmek istemezsin, önünden bir geçişi bile etkiler seni, karşında oturmasına paha biçemezsin, onunla konuşmak istersin saçmalarsın, derdini bir türlü tam anlatamazsın, kendini ifade etmek istersin kelimeler kafandadır toparlayamazsın, ona iltifat etmeye kelimelerin yetmeyeceğini düşünürsün, senin gibi bir insan olsa bile onu yüce bir varlık gibi görürsün, içinde hiç yaşamadığın duyguları yaşarsın ne olduğunu bilmeden, konuşurken konuları karıştırırsın ya hani ve gerçekten yazdıklarında noktayı koymadığını farkettiğin an noktayı koyarsın yine onu düşünmeye başlarsın her zaman yaptığın gibi. işte böyle birşey...

tuvaletten çıkınca sabun kalmadığını fark etmek

kimseye görünmeden - fark ettirmeden mutfak yada varsa banyonun sabununa koşmaktır..

ısıtmalı klozet

klozetin anlam ve önemi bakımından düşünüldüğünde böyle bir ürün piyasaya sürülmelidir. bu ürünü bende düşünmüştüm klozette kıçımın donduğu vakitlerde. insanoğlunun en çok düşündüğü yer klozette sıçtığı vakittir zaten ve klozette otururken (düşünürken) dikkatinin dağılmaması için kıçının rahat olması gerekir. önemli bir konudur ve dikkate alınmalıdır...

türk beyniyle üretilmiş süper cümleler

morallerim çok ağrıyor.

yere düşen 1 lirasını eğilip alan insan

yere düşen 1 lirasının düştüğünü farkeden insandır..

notlarının hepsi aa olan insan

eğer çan eğrisi varsa sınıfta notları pek iyi olmayan öğrenciler için "lanet olası koca bir pisliğin" tekidir..

patrona ben bugün çalışmayacağım demek

istifa etmek gibi bir şey.. öyle kafana göre bugün çalışmayacağım dersen işinden olabilirsin, çok büyük bir ihtimalle..

banka sıra numarasını dudaklarında taşıyan adam

banka sıra numarası ağzındayken daha seksi olduğunu düşünüyordur.