bugün

düşmanlıktan öte kıskançlık olduğu kanaatındayım.

80 yıldır türkiye nin sahibi olan kemalistler fethullah gülen in 20 yılda yaptıklarının yanına bile yaklaşamadılar. eğitim desen en kral eğitim nurcularda var. sermaye desen türkiye yi satın alacak neredeyse nurcular.

kemalistler ise hala aynı terrane. laiklik, anti emperyalizm, istiklal harbi falan filan. atı alan üsküdarı geçti beyler. elinizdeki bürokrasiyi ve statükoya olan hakimiyeti kaybetmek üzere kemalistler. bu yüzden de ne yaparız da nurculardan daha iyi duruma geliriz diyeceklerine feto böyle feto şöyle, din istismarı falan filan.

bunları geçelim artık beyler bayanlar. halkın karnı tok artık bu vatan millet sakarya muhabbetine. elinizdeki gücü kaybettiniz, bu yüzden düşman kesildiniz. ben olsam bi soğuk su içerdim.
sabırları taşıran düşmanlıktır.
sadece kemalistlerin değil herkesin hissetmesi gerek düşmanlıktır.
soğuk suyu içtim geldim. Zaten bıraktım artık yok ülke elden gidecekmiş, yok heryeri fetullahın encikleri ele geçirdiği için devamlı rüşvet vermekmiş, halkın karnı tok olsun gerisi mühim değil çoban ha türk olmuş ha amerikan yada amerikan uşağı fetullah.. Karnımız tok olsun da kimin hakimiyetine girersek girelim.
O yüzden ben bir bardak su alayım da içeyim. Ama unutmamalı ki geldikleri gibi giderler.
fetullah gülen gibi bir adama sadece kemalistlerin değil aklı başında her TÜRK evladının duyması gereken dünyanın en güzel düşmanlık türlerindendir.
fettullah gülen'in 20 yılda yaptığı ne varsa *, temelinin mustafa kemal atatürk'ün kurmuş olduğu ülkenin ve toprakların üzerinde olmasıdır..yani neymiş, çatıya tek kiremit koyduğunu zanneden adamın kendini mimarla bir görmesi kıçta gülücüklere sebebiyet verirmiş.

dip not : satılık bir türkiye yok.hele nurculara hiç yok.

(bkz: gülerken ağızdan başka organları da kullanabilme)
kendini nimetten sayan tayfanın çıkardığı bir laftır sadece.
ülkeyi ilerlemekten alıkoyan ve sonu gelmeyecek iç çekişmelerden sadece biridir.
arkadaş peki fethullah gülencilerdeki mustafa kemal düşmanlığını ne yapsak ? Siz az değilsiniz hani ? (bkz: seni gidi seni)
(bkz: kemalistlerdeki ülke sevgisi)
Vatanını milletini seven kişilerdir.Ancak kasdettiğim poster,naylon vb. atatürkçüler değil,gerçekten dinini seven,herkesin özgür olmasını isteyen atatürkçülerdir.fetoş un müritlerinin,atatürk ü dinsizmiş gibi göstermelerini istemeyen atatürkçülerdir.
(bkz: kemalist tayfa)
vatanını fethullah gülen'in tırnağı kadar sevmeyen kişilerin beslediği kindir. o vatanını seven! insanlar, nedense biricik dili olan türkçe'yi dünya dili haline getirmenin bir aracı olan türkçe olimpiyatlarını bile, fethullah gülen'in işleri diyerek desteklememektedir*
onlara sorulması gereken tek şey şudur:"askere gitmekten başka bu ülkeye ne hizmetin dokundu? ya da bu dile?"

ayrıca bu düşmanlık hakkında söylenebilecek birçok şeyi, emre aköz abimiz güzelce özetlemiş.. okuyalım..

-alıntı-
prof. binnaz toprak ve arkadaşlarının çalışmasında ilginç bir bölüm var: fethullah gülen cemaati .

bu konuda bir şey sorulmamasına denekler cemaatten söz edip durmuş.
bence gayet normal bir durum bu: çünkü kemalist ( atatürkçü ) çevrelerin bir numaralı hedefi gülen cemaati!

kemalistlerin sözcüsü cumhuriyet gazetesine bakarsanız, " fethullahçılardan " söz edilmeyen bir gün bile geçmediğini görürsünüz.
şöyle denebilir: "kemalistler dincilere düşmandır. o yüzden cemaate kızıyorlar."

tamam ama türkiye'de başka dini gruplar da var: mesela
nakşibendilik . bu tarikata bağlı milyonlarca insan olduğunu biliyoruz. bunlar arasında en ünlüsü herhalde rahmetli turgut özal idi.

ama kemalistler, cumhurbaşkanı dahi çıkarmış bir tarikat olan nakşibendiliğe, gülen cemaatine kızdıkları kadar kızmıyor. süleymancıların adı ise kırk yılda bir geçiyor.

nurculara da bozulurlar ama sinirleri daha çok cemaatin kurucusu, sait nursi 'ye yöneliktir. günümüzün nurcularını hedef tahtasına pek koymazlar.
acaba niye? gülen cemaati niye kemalistlerin öncelikli hedefi?

bunun birbirine bağlı 3 nedeni (ve aşaması) var:

1) kemalizm toplumu işlenmesi gereken hammadde olarak görür: dini hurafeler halkın zihnini karanlıkta bırakmıştır. pozitif bilimlerin öğretildiği " okul " yoluyla halk aydınlatılacaktır. böylece din ya bir kenara bırakılacak ya da kişisel bir ayrıntı haline gelecektir.

gülen de kemalistler gibi ' okulcu '. ancak sait nursi'nin izinden giderek, doğa bilimleriyle dinin çelişmediğini düşünüyor. ona göre fizik, kimya,
biyoloji, astronomi gibi bilimler allah 'ın kurduğu düzeni işaret ediyor.
özetle " okul tekelini " kaybetmek kemalistleri kızdırıyor.

2) kemalizm ulusal ve ulusalcıdır. kendini ülke hudutları ile sınırlar. dış ilişkiler ancak ulus devletin eliyle ve denetiminde yürütülmelidir.

gülen ise anadolu 'nun sıradan müslüman'ını küresel boyutta hareket eden bir özne haline getirdi. üstüne üstlük bu kişilerin açtığı okullar ve cemaatin öteki girişimleri dünyanın dört bir yanında kabul görmekte. yani kemalistler yerel kaldı, gülenistler ise küreselleşti.

3) ve ekonomi! yurtdışındaki okullar sayesinde cemaatin elinde son derece değerli bir bilgi birikimi oluştu: iyi niyetli, dürüst tüccarları, sanayicileri ve bürokratları tanıyorlar.

cemaat, kendine dış pazar arayan anadolu kobi'cileriyle o yabancı iş insanlarını bir araya getiriyor.

bunu gören anadolu girişimcileri de, kah yürekten inanarak, kah fırsatçı bir dürtüyle cemaate yanaşıyor.

böyle bir bağlantıyı kemalistlerin sunması mümkün değil. kemalistler cüzdana hitap etmede yetersiz kaldıklarını apaçık görüyor ve bozuluyorlar.
nakşilerle kıyaslandığında yoğun bir eylemlilik içinde bulunan gülen cemaati onları daha da tedirgin ediyor.

yukarıdaki temel noktaları cemaate ilişkin okumalarımdan ( kitaplar, makaleler, köşe yazıları ) ve gözlemlerimden çıkardım. türkiye'yi anlamada işe yarayacağını sanıyorum
-alıntı-
hep bu kemalist lafına takılmısımdır zaten.kemalist derken neyi kastetliklerini bazen kestiremem ama cogunlukla kokten dusmanlık oldugu icin ataturk u seven ve sayan kişilere yoneltilir bu -istlik.ben kemalist felan degilim sanırsam ,belki de oyleyim bilmiyorum ama benim cok param ,siyasi gucum ,gemilerim felan yok ama ataturk e kemalist yaftası altında laf soyletmem yalatırım.
fethullah gulen cemaatini biraz fazla yakından tanıyan biri olarak bazılarının, ne gordunuz bu cemaaatte onların amacı egitim ulkeye hizmet baska hicbirseyi yok,zaten meyve veren agac taslanır gibisinden lafları ya saflıktan ya da ondan iste*.
(bkz: kemalist kişilik bozukluğu)
fethullah gülen'in ve/veya gülenci tayfanın atatürk'e ve/veya atatürk'ün fikirlerine düşmanlığı söz konusu olduğunda doğal karşılanabilinecek hadise.
(bkz: ataturke kufur etmeden yatmayan yobaz)
fethullah gülen cemaatinin atatürkçü düşünce yapısını silmeye çalışmasının bir sonucudur bu düşmanlık. yoksa aklı başında hiç kimse kendi kendine yaşayıp giden, kimseye zararı olmayan kişi/kişilere durduk yere düşmanlık beslemez.
vakti zamanında atatürk cumhuriyeti kurup saltanatı yıkmasaydı osmanlı kafasında bi ülkede fethullahın işi daha kolay olacaktı. cemaatinin aklını karıştıracak insanlar bu kadar çok olmayacaktı. bu yüzdendir ki onlar atatürk'ten ve onun düşünce yapısını benimsemiş insanlardan nefret ederler. nefretle de kalmaz zarar vermeye çalışırlar. ee *, karşılığını alınca da kudurmuş köpek gibi sağa sola saldırıp kendilerini mazlum göstermeye çalışmasınlar, komik duruma düşmesinler
büyük harfler ve kalın puntolarla tek nedeni (bkz: abd)
anti emperyalist olmanın sonucudur bu. ha cia çiftliğinde amerikan bayrakları altında beslenen bir kişi ile derdi olmayan bir kişi zaten atatürkçü olamaz!

ki ayrıca dinini seven kişi de bu adamı sevmez zaten!
kemalist tanımı başbuğ Bozkurt Mustafa Kemal atatürk'ün izinden giden insan demekse (ki bence demek, Atatürkçü, kemalist, Türkçü, Milliyetçi hepsi aynı atanın çocuklarıdırlar) Sadece Milli, demokratik alanla da alakası olmayan düşmanlıktır.

islam'ın bozulması, değiştirilmesi, hristiyanlaştırılması fethullah gülenin örgütünün yegane amacıdır. böylece Milli manada vurdukları darbeyi, dini manada da destekleyip Türk Milletinin ve ilerleyen zamanlarda bopla Bütün islam aleminin hristiyanlığın kuklası olmasına ön ayak olacaklardır.

bunu amacın en güzel göstergesi dinler arası diyalogdur. Bu ülkede fettoşun fikirleri palazlandıkça Açılan kilise sayısı, islam'ın hristiyanlığa benzer yorumlamaları, alakasız yerlerde kurulan ve saçmasapan olan dinler bahçesi geyikleri bu şekil adımlardır. Oysa ki islam'a göre gayri-müslimler necistir, yani pislerdir. sen dini olarak hepimiz ibrahimi dinlerin aynı çocuklarıyız dersen sorarlar adam hepimiz ibrahimi dinlerin aynı çocukları olacaktık da allah neden Müslümanlığı son ve hak din olarak yolladı?
edindikleri sermayenin herhangi bir vatanı satın almasının mümkün olacağını sanmam çünkü vatan kanla, emekle, fedakarlık ve özveriyle alınabilir etraftan, ondan bundan yardım adı altında, vicdan sömürerek, sadaka niyetine toplanan paralarla değil! ama bunu anlamak için kafaya giren örümcek yavrulamadan, yuva yapmadan alınmalıydı artık çok geç...
Sadece Kemalistler değil ayrıca aydınlar ve bu ülkede yobaz koyunlar istemeyenler düşmandır.
aklı başında her insan, her demokrat fethullah gülen'e düşman olur zira kul, müridle demokrasi olmaz. özgür iradesine şeyhinin ipoteğini koyduranlarla yapacağın demokrasi işte bu kadar olur. özgür insan, özgür vatandaş yaratamadan demokrasi yaratıyoruz zannedenler er geç gerçekle yüzleşip mosmor olurlar.
kemalistlerin; dindar olduğunu iddia ederek din yoluyla insanları sömüren,ayıran, kuranı bile kendilerine göre yorumlayarak saptıran şeriatçı anlayışa sahip olan kimselere karşı olan haklı düşmanlığıdır.
feme giden arkadaşlar var ordan biliyorum.
fethullah'ın ulu önderle isimlerinin yanyana gelmesinin komediden öteye gitmeyeceği gerçeğini hatırlatan komik bir betimledir. din ve nurculuk adı altında açık açık ticaret yapan ve bunu gizlemeyen, nur evlerinde tahtakale'deki kol saatçisiyle, merter'deki tekstilcinin kartvizit değiştirdiği. paraya+feto'nun resimlerine tapanların oluşturduğu bu topluluğun liderine düşmanlık beslemek doğaldır ama bir kemalist için çok da takılacak bir durum değildir, zira büyük atatürk "Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz" diyerek gerekenleri yıllar önce zaten söylemiştir.

(bkz: asarız)