bugün

bloomberg ht ekranlarında yayınlanan, ali ihsan varol'un sunuculuğu ile güzelleşen, her gün izlemekten zevk aldığım yarışma programı.

(bkz: ailecek beğeniyoruz)
sempatik sunucusu olan yarışmadır. tamam bunu anladıkta arkadaş o sorulardaki mantıksızlıklar nedir öyle? gün geçtikçe dolambaçlı soru soracağım diye türkçe'ye yeni eklemeler yapmakta neyin nesi?
velhasıl izlerken bu nasıl türkçe diyeerek, insanı muallakta bırakan soruların yarışmasıdır kelime oyunu. sunucuya kanımız ısınmıştır ısınmasına da, -da 'sı vardır hani. biraz daha kasmamalılar ortamı. daha şeffaf, dolambaçlı olmayan. bir kere daha böyle saçma soru olmaz demek istemiyorum.
genellikle yarışmacıların kelimeleri bilememeleri üzerine ali ihsancığımın yardım etmesi sonucu olucan trajikomik olayların yaşandığı programdır. * evet yarışmacıların soruları bilme çabaları çok komiktir ama ali ihsan bey'in verdiği tepkiler yarışmacılarınkini solda sıfır bırakır *

(bkz: kelime oyununda sorulan ilginç sorular)
geçen aylarda rastladığım bir soruyla güldürmüş program.

- erotik köfte?
+ kadınbudu.

severek izliyoruz.
dün akşamki büyük final çok güzeldi.cihangir bey kendi rekorunu tekrarlayarak 8900 puan aldı.ikincinin 8800 ve üçüncünün 8700 aldığı keyifli ve heyecanlı bir yarışma olmuştur.
çok kaliteli ve eğlenceli bir program. televizyon da kutu açma yarışmalarının yerine böyle yarışmaların olması gerekir aslında. sunucusu ihsan beyin de insanlarla iletişimi çok iyidir.
son bir kaç bölümdür "sosyalizm, komünizm, devrim" kelimelerini peş peşe sormuş yarışma programıdır. iyidir, güzeldir.
son zamanlarda o kadar mal -evet mal, hatta maloğlu mal- tipleri yarışmacı diye çıkarıyorlar ki, izlemekten hiç ama hiç zevk almamaya başladım. neden mi? çünkü oraya yarışmacıyım ve çok iddialıyım modunda gelip de bi bok bilemeyen ve rezil olan insanların salaklıklarını görmekten sıkıldım. hayır, adamlar ıkına ıkına 5 harfli soruyu anca çözüyo. ne zevk alıyorsun o saatten sonra ne de sabır kalıyor zaten. zapla daha iyi. resmen 50 sarışın yarışmasından tranfser olmuş olabilecek tipler var, abartısız.

ihsan varol, bak sen iyi adamsın, kimsenin kalbini kırmak istemiyorsun ama lütfen eskiden olduğu gibi şöyle zehir gibi, leb demeden leblebiyi anlayan, olmadı kafası biraz olsun çalışan insanlar getir. heyecan falan demesin kimse. "helal olsun" denilen birçok yarışmacı çıktı, onlar heyecanlı değil miydi sanki?

şimdi bakıyorum da, kendini göstermeye gelmiş, 10 cm topuk, suratında bir ton makyaj ve ağzını eğe eğe konuşan ve soru çözmekten çok kafa siken kezbanlar doluşmuş oluyorlar her akşam o stüdyoya. hayır bir şey de bilseler, ıkına ıkına bir kelimeyi anca bulabiliyorlar. bu kadar moronu, idiotu bir arada nasıl buluyor ve onlara nasıl tahammül ediyor bu adam, hayret. benim ekran karşısında kafa atasım geliyor, o kim bilir neler geçiriyordur içinden.

bir an önce eski halini alsın bu program.
birçok yarışmaya nazaran daha kaliteli ve iyi olan yarışmadır.harf lüften...
bloomberg'de yayınlanan akşamları herkesi televizyona bağlayan yarışma programları.
tatlı mı tatlı, efendi mi efendi, yakışıklı mı yakışıklı a.ihsan varol'un sunduğu ödülü az, eğlencesi bol bir yarışma.
şu saatlerde izlenebilecek en iyi program.
(bkz: bloomberg ht)
hastalık derecesinde heyecanlı insanların * yarıştığı yarışmadır. allahım delirtecek kadın beni, nefes alamıyor ölecek şimdi, hastalıklı hatun. bana bastı resmen.
cenk erdemin katılımıyla yardırmış bloomberg ht kanalındaki yarışma.

sorulan kelime: robdöşambr
verilen cevap : muhteşambr

sorulan kelime: nine
verilen cevap : nayn!

sunucu: nerde oturuyorsunuz efendim paylaşmak isterseniz eğer?
cenk :istanbul, ama paylaşmak istemiyorum*. yani tek başıma oturmak daha iyi.

yarışmanın sonuna doğru sunucu cenk durmazel e bir itirafta bulunur. yirmili yaşlarındayken cenk ve erdemle dalga geçmek için programa telefonla bağlandığından bahseder ve kendisine hoşgörülü davrandıkları için teşekkür eder. programın sonunda bu itirafa bağlı olarak sunucu bir şeyler daha eklemek ister :

sunucu: bi şey söyleyebilir miyim?
cenk: buyrunuz?
sunucu: ama samimi bi şey söyliycem.
cenk: haaa yook o olmaz!
sunucu: olmaz mı?
cenk: yani içten pazarlıklı bi şey söylerseniz... o olur.
Türkçe'ye yaptığı katkılar yadsınamaz olan hem eğlendiren hem de bilgilendiren yarışma programıdır. Tdk'dan ve çeşitli kurumlardan da bir çok ödül almıştır.
sunucusunun sürekli saç modelinde değişiklige gittigi yarışmadır. bir gün alişan modeliyle cikıyor hemen ertesi gün beckham modeline dönüyor.
cenk durmazel'e iron maiden cevaplı soru gelmesi ve cevabı yazıldığı gibi okuması da güzel enstantanelerdendir. youtube da program mevcuttur.
kelime oyunu yapabilmek için gerçekten kuvvetli bir dilbilginizin olması, kelime-deyimler-atasözleri darağacınızın fazla olması gerekmektedir. işte o zaman kelimelere çiftetelli bile oynatırsınız.

edit: (bkz: çiftetelli sevmeyen yazar)
"16 mayıs 2010 günü hevesi kursağında kalmak deyimini tüm ülkeyle paylaşan spor klübü" sorusuyla yardırmıştır.

(bkz: fenerbahçe)
bloomberg ht'de yayınlanan ihsan varol'un sunduğu kelime oyunu yarışmasında, türk televizyon tarihinde daha önce görülmemiş ilginç bir olay yaşandı. mesut can alkan isimli genç yarışmacı bütün soruları bilip son soruya geldiğinde cevabı bildiği halde yanıtlamayacağını söyledi. sunucu ihsan varol'un, yarışmacıların ve izleyenlerin büyük şaşkınlıkla karşıladığı davranışın sebebini açıklayan mesut can alkan, herkese 'yok böyle bir jest' dedirtti. (kaynak http://www.hurriyet.com.tr)

inanmayan, gözleriyle görmek-izlemek isteyenler için link
http://webtv.hurriyet.com...k-tv-tarihde-bir-ilk.aspx
mesut can isimli sempatik arkadaşın katılımıyla keyifli dakikalar geçirmemize sebep olan yarışma programı.
bu geceki programda sunucunun biraz taraflı davrandığı, ancak yine de tüm yarışmalar içinde en kaliteli olan yarışma.
(bkz: bir zamanlar maziye bak)
az önce vuku bulan hadiseyle kopartan yarışma programı.

soru: memelilerin gökyüzündeki temsilcisi?
cevap: hostes!!
her gördüğümde izlemeden duramadığım güzel yarışma .