bugün

kıs. Türkiye Kırgızistan Karma Ekonomik Komisyonu
(bkz: ıslak kek)
güzel muhabbetin başlangıç noktası... yanında çay ile birlikte
anne elinden yemesi daha bir güzel olan.*
pişerken mutluluğun kokusunu yayan, bazı arkadaşlarımızı "üzümlüsüne" benzettiğimiz şekerli yumurtalı karışım.
ks. kılıbık erkekler kulübü
kolay görünmesine rağmen dehşet marifet gerektiren şey.
yapması kolay yemesi müthiş bir lezzet....
benim her sene chiristmas zamani yasli ev sahibeme, yanina birde dandik bir hediye ekleyerek goturdugum sey. hatta az once de yine ayni amacla kakaolusundan yaptim. bu seneye kadar sahiden ise yaradi, öyle ki kirayi 3 senedir hic arttirmadi. tavsiye ederim ev sahibini sevin sevmeyin muhakkak deneyin.
(bkz: yumurtalı sucuk ve kek)
(bkz: yumurtalı sucuklu kek)
(bkz: yavşakalama yapılmış kek)
sanayide katı, bazen gözenekli olan atıklara verilen ad.

(bkz: sanayi keki)
haşhaş tohumlusu sizi bambaşka dünyalara götürebilecek harika yiyecek.
(bkz: spacecake)
rakı kokan bir sabahın zombileşmiş bir öğrenciyle birleştiği an ortaya çıkan kurtarıcıdır...

(bkz: öğrenci yemişi)
nil karaibrahimgilin adı gibi tatlı şarkısı.
"ben de tarifi öğrenince, kalktım sana kek yaptım
ama sen bana kelek yaptın
olsun sana kek yaptım"
sözleri böyle değil ama olay böyle. bakınca bazı kızların böyle bir durumda bile böyle masumca şeyler söyleyip çekip gidebilmesi ne kadar zor.
her saat yiyebileceğim hatta olsa da yesem dediğim şey.
elma, ceviz ve tarçın üçlüsünden oluşanını görürsem kimsenin elimden kurtaramayacağı tatlı şey.

fırına koyduktan yarım saat kadar sonrasında evi saran o elma-tarçın kokusunun verdiği huzur da cabası tabi. evi yuva yapan en önemli detaylardan biridir kanımca.

(bkz: anneyi özlemek)
basit malzemelerle oluşturulabilen lezzetli yiyeek.
kek iyi yapabidiğim şeylerden olduğundan gelecekte kekçi, kek yapar, caker her neyse o olucam, starbuckstan neyim eksik, sıradan bir şeyi farklı kılmak...**
bir türlü ayarını tutturamadığım yiyecek. ne yapsam kabarmayıp beni çileden çıkarıyor. kendime "bir ıssız adam kadar olamadın" da dedirtmişliği vardır.
içine meyve, sebze, kuruyemiş konmaması gereken.
Üniversite öğrencilerinin anne eli değenlerini sevdiği, özlem duydukları, yapımı sırasında hamurumsu kıvamının yine anne tarafından görülmeden aşırılıp yenmesi gereken yüce nimettir.
en güzeli çukulatalı olanıdır.
hem lezzetli, hem pratik, hem tasarruflu, hem bi çok çeşidi var daha ne olsun. güzel kabarmış kek ile demli çay keyfi başkadır efenim.
şöyle bol meyveli ve cevizli olanının yanında kahve oldumu dadından yenmeyen unlu şeysi.
bol kalori kaynağı olan tatlısı ve tuzlusu da bulanan çay saatinin vazgeçilmezi.
bu başlığı açar açmaz bkz: sana kek yaptım şeklin de bulacağımı umduğum yiyecek. muzlusu güzel olur. (bkz: çikita muz)