bugün

insanla konusmayi ozletir. Kediler çok cins 2 sohbetin belini kiralim dedik kacti.
yalnızlıktandır.
Dinlemedikleri için pek mümkün olmayan. Bi tanesine şarkı söyledim kaçtı.
dinlemeyi bilmeyen, söz kesen insanların çoğaldığı günümüzde mantıklı bir girişimdir.
bir süre sonra kediniz cevap vermeye başlıyor, şaşırmayın.
eğer onunla konuşmak gibi bir şey yapıyorsanız, söylediklerine inanmanız gerekir. şöyle ki az evvel ablam, benimkini kast ederek:
-git bak bakiyim şuna sesler gelip duruyor hışır hışır. tuvaleti mi geldi, dışarı mı çıkmak istiyor, ne yapıyor

dedi. gidip baktım. baktığım an, o da bir anda benim suratıma baktı ve sordum:

-napıyon len orda?
-mauuuuuv!

ablama döndüm:
-mauv yapıyomuş.
miyavdan başka diyalog kurilmayacak kelimelerdir.
sevmeyi bilmeyen bir adamla konuşmaktan daha iyidir. evet playlist hala otomatik oynatmada yıldız tilbe çalıyor.
Kedi sahiplerinin siklikla yaptigi eylemdir. Evin icindeki canliyla konusmayip da ne yapacagiz? Ustelik bu hayvan konustuklarimizi anliyorsa... iki tur de birbirinin dilini konusamasa da anlar. Kedi insan sahibinin isteklerini anlar, kedi sahibi de kedisinin soylediklerini. Siz daha insanlarla, bencil varliklarla konusup anlasmaya calisin!
bir kedinin gıdığını ovalamakla meşgulsen ve o kedi gözlerini kısıp, "mırrr mırrr" demeye başlamışsa zaten muhabbeti o başlatmıştır. kişi ise devamını getirir.
çok güzel bir söz vardır,
bir köpekle dost olmak dosların köpekleşmesinden daha iyidir. aynı çerçeveden bakarsan bazen seni anlamayan biriyle konuşmak dertleşmek daha hayırlıdır.
Birde sanki anliyormus gibi onaya ihtiyaç duyduğum anda gözlerini kisip geri açıyor ya tamam bu hayvan beni anlıyor dedirtiyor.
biraz uzatınca salça olacak bu mal, diye arka odaya kaçmasına neden olur.
Bizzat yaptığım mallıktır. Evde kedimle yalnız kaldığımda kedime sevdiğim çocuğu anlatırım o da saf saf bakar.
kardeşimin kedisi pis pis baktıgı zaman bana kesin bir piçlik düşünüyor gibi gelir, konuşma genelde benim küfür etmem şeklinde gelişirdi.
Bizimkinin benle yaptığıdır. Akşam eve gelince, üstümü değiştirirken o da yanımda gününün nasıl geçtiğini anlatır. Sonra da burnuna öpücüğünü alır gider, karton kutusuna oyun oynamaya. Pezevenk bide anlatıyo ki görmek gerek.
kedim yok. en çok sokaktaki kedilere naber diyorum.
ama ne güzel be. entryleri okudum da içimi bi sıcaklık kapladı. kediyle konuşan bi insan ne kadar kötü olabilir ki?
Kediye:
-Acıktın mı Minnoş?
Kedi:
-Miyav. (acıkmış)
hayvanların insanlardan daha iyi dost olduğunun kanıtıdır.
rahatlatır...
Evdeki diğer kedinin kıskanmasına neden olur.
Kediyle ben konuşmazsam kim konuşacak? Biz birbirimizi anlıyoruz. Süt seviyoruz, uyku, sıcak, çizgi film, çubuk kraker.
+nerdeymiş benim kızım? burdamıymııııışş?
-geldi yine tipini siktiğim...
(bkz: Yol soran kedi)
Konusmayacak adam balık besler kuş besler.