bugün

entry'ler (751)

daha da girmem mr a

MR'ın, içine gireni yutacağına inanmak.

mr cihazı adamı yuttu haberi

Adeta, Kolostrofobi hastalarını korkutmak için düzenlenmiş haber. (bkz: daha da girmem MR a)

gömlek reklamında sinan çetin

Sinan Çetin, hem oynadığı hem çektiği gömlek reklamında bir de propaganda isimli filminin reklamını yapıyor; ohh, çift taraflı kaymaklı kadayıf.

kedi nankördür

Kediye nankörlük yaftasının yapıştırılmasına sebep olan aslında erkek kedilerdir. Dişi, yapısı gereği sahibinden gelecek birçok ters reaksiyonu tolere edebilir; ancak erkek kediler (insanlarda olduğu gibi) kendilerine yapılan aynı sert hareketleri erkekliklerine yediremeyebilir. Örneğin dişi kedinizin başına (gereksiz yere) vurursanız, gözlerini ve kulaklarını kısarak bekler ancak erkek kedi size bir pati atmaktan çekinmez.
Başka bir gerçek var ki, köpeğin kölelik derecesindeki sadakatine bakıp, kediden de aynı şeyi bekliyoruz. Ama işte kedi, ekmek yediği işyerinde patronun aşırı tacizine karşılık veren işçi gibi normal bir tepki gösteriyor; biat kabul etmiyor. Bu açıdan bakılırsa kedi, köpekten daha saygı duyulacak bir davranış sergiliyor.

pepsi adına bakma tadına bak reklamı

Reklam güzel de; tadına baktırarak Coca Colayı geçmek yaş.

gece yarısı ıslık çalarak karşıdan gelen adam

Aslında üç buçuk atıyordur. (bkz: mezarlıktan geçerken duyulan korku)

pazar günü bu saatte uyanan ezik

Üst kattaki münasebetsiz komşu temizliğe kalkmıştır.

var mısın yok musun

ilker Ayrık'laStar TV`'de tekrardan başlayacak program.

piyasadan büyük alacağımız var

Dizi film projelerini kanal D'ye kaptıran senaryo ekibinin, olayı ifşa için alelacele çekip vizyona koyduğu film.
Film vizyona girdiğinin haftasında kanal D tarafindan 750.000TL'ye satın alındı. D-Smart'ta yayınlandı.
(inanmıyorsanız Ali Eyüpoğlu'na sorun)

ilk buluşmada bizim evde buraya yakın diyen kız

"Yanlış yapmayım deme; abim, bir seslenme mesafesinde" demektir.

salih keçeci

Bir konuda fikir beyan ederken herkesçe malum olanı profesör edasıyla detaylarıyla anlatıp, dinleyenleri bayıltan abi.

baban ne iş yapıyor diye soran öğretmen

Öğretmen ikinci sınıftaki çocuğa sorar,
-Baban ne iş yapıyor çocuğum?
Çocuk, ağzını eze büze konuşur,
+Foööför.
Kadın öğretmen sevinir,
- Nerede?
+Marketin önündeki durakta.
Öğretmen bozulur,
- Sana ödev: 100 kere, benim babam kuaför değil şoför diye yazacan.

ocakta yemek unutmak

Komşu ziyaretine gitmiş kadınların, sıkıldıklarında eve kaçmak için söyledikleri bahane. "ay, yemeği ocakta unuttum".

evleneceksen gel

Bir ara bakıp, şuna benzer akla ziyan diyaloglara şahit olduğum program:
Seda Sayan, programın tribün'ündeki program gediklilerinden birine (Özer), (o sırada sahnede olan) birbirlerinden hoşlandıklarını söyleyen çift hakkında yorum yapmasını ister.
Seda Sayan - Özer, bu çift hakkında ne diyeceksin? Sence birbiriyle anlaşabilecek bir çift mi?
Özer, cevap verir.
Özer - Seda Hanım, bence uygun değiller.
Seda Sayan kızar,
Seda Sayan - Sana ne?
Özer, şaşırır,
Özer - Efendim, Seda Hanım?
Seda Sayan - Özer, sana ne? Sa-na-ne?

minibüsçülerin telefon muhabbeti

Minibüsçü, kendisinden evvel kalkan minibüsün şoförünü arıyor:
-Şu anda neredesin?
Aldığı cevaba kızarak,
- Bırak yaa..Ne Yaylası? Haznedar'da yatıyorsun. (meaili: Haznedar durağında müşteri bekliyorsun)
Öbürü cevap verir. Bizimki sinirlenir.
- Bak hala yalan söylüyor. Arkandayım, gördüm lan seni.

kediyle konuşmak

Kediye:
-Acıktın mı Minnoş?
Kedi:
-Miyav. (acıkmış)

- mahmut mu o kim? 635 mi? (meali: ismen tanımam, bana plakasının sayı grubunu söyle)

Minibüsçüler, telefon muhabbetlerinin çoğunluğunu, bir öndeki ve bir arkadaki hat arkadaşıyla yaparlar. Bu muhabbetlerinde de birbirlerinin anlayacağı tarzda konuşurlar.
Örneğin:
"Koltuk kalktım" (meali: Duraktan ayakta yolcu alamadan servise başladım.)

kazan doğurdu

Şöyle de olabilirdi:
-Komşu, senin kazan doğurdu.
-Babası kim?

dizi profesoru

Dizilerin tutup tutmayacagini bilen adama dizi profesoru denir.