bugün

(bkz: enik)
yapayalnız hasta yatağında bir su veren bile yokken, gözyaşları yanakların üstünden yastığa doğru yol alırken, masum bakışlarıyla '' bur'dayım!'' diye yaşları yalıyan eşsiz dosttur kedi.
bugün sokaktan bulduğumuz 1 günlük kedi yavrusuyla uğraştım bütün gün.daha göbek bağı bile düşmemiş.parmak kadar. internette nasıl bakmam gerektiğini araştırdım. inek sütü vermek zorunda olduğumdan içine su da eklemem gerekiyormuş, ishal olmasın diye. 30 derece sıcaklık lazımmış, pamuklara sarıp sarlamadım zaten. en güzeli de, annesi bunları yalayarak gazını çıkarırmış, işetirmiş. bende ıslak pamukla bütün gün yavru kedimin poposunu sildim, sırtını sıvazladım. annesini aradım ama bulamadım, yine arayacağım. başka hayvanlara yem olmasını da istemiyorum.
ağlama krizine girdiğim ve herşeyin anlamsız gelmeye başladığı bir gün de onu bulmam bana iyi geldi. o büyüyene kadar kötü şeyler düşünmemek lazım. psikolojisi bozulmasın mazallah.
3 yıl önce evime ilk kedim geldi , yavruydu...
2 yıl önce de ikinci kedim, o da yavruydu.

kedi sevmeyen pisman olur da birgun'ün hayatı o gün değişti ve bir "canlı"nın yaşam hakkına saygı duymanın gerçekten ne demek olduğunu kedi yavruları sayesinde anladı.*
not: kediler asla ve kat'a nankör değiller.
(bkz: pussy)
hayvan sevgisi aşılamak için yaratıldıklarına inandığım minik güzelliklerdir...
dokunmaya kıyamayacağın şirinlik abidesi canlılar.

http://img19.imageshack.us/i/1288105522039.jpg/
bu videoda da görüldüğü üzere bir dünya harikasıdır:
http://www.facebook.com/v...2&comments&ref=mf
--spoiler--
Kedi beslemeyen müslüman veya türklerin en nefret ettiği hayvan nedeni olarak nankör oluşunu ileri sürmekteler fakat hiç kedi beslemeden, bakmadan nasıl nankör olduklarını bilebiliyorlaR?
--spoiler--
sevgi beklerken bıktıran yavrudur. nasılsa büyüyüp gidecek, kapı önüne koymaya ne gerek var ki? sevgiye kanıp büyüyünce giderdi o nasılsa. bir de yüzsüz olurlar sevgi için sorma gitsin. ama şimdilerde ağlıyor sadece bak duyuyor musun?
miuv miuv miuv.
her kedi gibi kutsaldır.
sucuklu tostun yapıldığı yerlerde yaşarlar.
eğer yanında annesi yoksa yaşaması çok zor olan minik sevimli kedi.
canına kurban olunası canlıdır. alır kucağında uyutursun onu, yumuşacık tüylerini sevip günün tüm stresini atarsın.
insanları mutlu eden unsurlar sıralamasında kesinlikle ilk sıralarda olan harika canlının harika ötesi yavrusudur.
rahmetli olmuş dedemin, bana ben bebekken taktığı isim.
kedinin evladı!
sütten kesilmemişse sizi emecek ve anaç duygularınızı tavan yaptıracaktır.
sev beni diye bakarlar insanların suratlarına. böyle bir sevgi yumağı gibidirler.
annesi terso bir hatunsa sevmenin insanın başına olmadık işler açabileceği bebek kedidir efendim.

bu nedenle öncelikle kadın kedi tavlanır ve zararsız olduğunuz kendilerine hissettirilir, gerekirse süt neyin verilir. ondan sonra da yavrularla sevişilmeye başlanılır. o ciyak ciyak yavru size alışırsa kolay kolay dibinizden ayrılmayacaktır. ama anneyi tavlamak şart. mazallah kadın kedi çok vahşidir bebeği olduğunda s.k.r adamı.
bir haftalıkken sadece ciyaklayabilen canlılardır.

şuradakiler gibi;
http://kepazeyim.blogspot...vru-kedi-sezonu-acld.html
civcivden sonra en güzel yaratık.

(bkz: yirim)
beslenir ki bu:
görsel
şu dünyada tek katlanabildiğim hayvandır. severken kafasını sıkarım ayaklarından sallarım kuyruğundan tutup döndürürüm yani bayağı bayağı severim ben bu mındar hayvanı. şimdi de bahçede var bitane gidip severken boğsam mı diyorum.
çok tatlıdırlar. insan keşke hiç büyümese bunlar diye hayıflanır.***