bugün

entry'ler (213)

barış atay

ilk gözaltına alındığında hemen sazan gibi desteklemediğim sanatçıdır. hatta redhack'e sempatim olsa da sonuç olarak yaptıkları hukuk devletinde suçtur! ama acınacak durumdayız ki redhack gibi oluşumlardan medet umuyoruz. barış atay'ın da dediği gibi ülkelerin kontrol mekanizması olması gereken medya malesef çalışmıyor! hükumetlerin 'aman yanlış yaparım da ipliğimi pazara çıkarırlar' diye tir tir titremesi gereken medya süs, kuru gürültü, sabun köpüğü'dür. böyle ülkelerde kimse hiç kusura bakmasın her şey olur.

uzatmayayım bu adama önce mesafeli yaklaştım. ama bu gün adamı sırf ses benzerliğinden içeri alındığını da görünce benim gözümde o bir mağdur hatta kahramandır. kimse de çıkıp tek laf edemez! devletin polisi "sesin benziyor gel bakalım, eline de kelepçe takalım" diyemez, dememelidir. hakkı çiğnenmiş kişidir, kendini iyi ifade eden kişidir, gereken cevabı vermiştir. rahatsız olanların ciddi sorunları vardır. kendilerinden başka hakkı çiğnenen insan görünce haklı olma statüsünü kaybetme korkusuyla anında aşağılayıcı kelimeler kullanmayı alışkanlık haline getirmişlerdir ve barış atay' da yeni kurbanlarıdır.

işveren

"gazeteye grubumuza katılmak üzerek bla bla sektöründe çalıştırılmak üzere bağyan bla bla mühendisleri arıyoruz. dolgun maaş, prim, sgk." diye numarayı yazmayı akıl edendir. iş bulma umuduyla telefon açılır...

dillilili dilililili...
+ nerağsiii?
- iyi günler, gazeteye verdiğiniz ilan için aramıştım.
dııııııııııııııııııt...(kapattı)

pes edilmez. tekrar aranır.
dillilili dilililili...
+ aloğ?
- pardon, bu numaraya gazetede ilan var.
+ ney?
+ tamam. okuyorum.gazeteye grubumuza katılmak üzerek bla bla sektöründe çalıştırılmak üzere bağyan bla bla mühendisleri arıyoruz. dolgun maaş, prim, sgk.
+ sen hangısısın?
- ben bla bla mühendisiyim de. peki az önce neden yüzüme kapattınız? (şaşkınlık ve merakla sorulur.)
+ siğen bena hesap mı soruyorsun?
- hayır beyefendi, az öncede aradım, yanlış anlamadıysam aynı kişiydiniz. o yüzden..
+ tamam o zaman bir daha yüzüne kapıyorum.
dıııııııııııııııııııt

- orospu çocuğu! bir de yazmışsın oraya bağyan mühendismiş. git dolgun maaşını götüne sok. sen daha konuşmayı bilmiyorsun! hesap sordurmuyor kendine göt herif. lan hesap mı sorduk senden. kesin göbekli pis herifin tekiydin zaten. senin gibileri aramak zorunda olduğum iş imkanlarına sahip türkiye'ye lanet olsun. iki insan çalıştırıyorum diye şişip şişip içinde patlamayan patron egona lanet olsun! telefonu buyrun bla bla firması değil de "nerasiiiğ" diye açan beynin sikilsin. ilana firma adını yazmayan beyninde sikilsin senin. orospu çocuğu.

işte böyle olaylar ve tepkiler verdiren bazı yaratıklardır.

odtüde başörtüsüne taciz ve cemaatçi yaftası

faşist yaklaşımdır.
not: elinde karton tutan bir tutam kızılımsı saçlı kızı çocuğum olsa eldivenle severim. *

melih gökçek

bu ülkenin başkentinin belediye başkanı bu adam olmasına rağmen biz hala bu ülkede mantık arıyoruz. umut dünyası işte.

meriem sahra userli

hürriyetteki röportajını okuduktan sonra bu kadını hiç tanımadan nasıl bu kadar sevdiğimi anladım. 3 yıl boyunca hürrem'i oynarken çektiği yalnızlığı, içten gülüşünün arkasındaki mutsuzluğunu hissediyormuşum da haberim yokmuş meğer. güçsüzken büyük kararlar alınmamasının gerektiğinin kanıtıdır meryem uzerli'nin yaşadıkları.

çoğu insanın hayal ettiği hayatlarında kendine göre sorunları olabildiğini görmüş olduk. insanlara doyumsuz, şimarık derken gerçekten dikkatli olmalıyız. çok üzüldüm onun için ve ileride çok daha güçlü ve mutlu olmasını istiyorum. bebeğine de türkiye' de babasıyla çocuk büyüten bir çok anneden daha iyi anne olacağını düşünüyorum. ve eklemeden geçemeyeceğim, bu kadına nasıl kıydın can, sen ne salak adammışsın!

her sevgilim versin ama karım bakire olsun

istiyorum : film gişe rekorları kırsın ama kimse izlememiş olsun

amfide kalkıp azdım yanıyorum karı diye bağırmak

(bkz: korkarım bu espri bile değil)

eldar musaev

(bkz: kim konişiyır)

jiletle bacak kıllarını alan erkek

o kılların yeniden çıkma aşamasında, o bacaklarını bıçak bilemek için, mobilya zımparalamak için falan kullanabilir.

insanın kendisinden nefret etmesi

tedavi yöntemi : biraz süt
biraz uyku
biraz gaz çıkarma.

eve giren hırsızın yaşam biçiminizi eleştirmesi

+hırsızın geldiğini nasıl anladınız efendim her yer derli toplu da?

-altınlar gitmiş bide ya hadi altınları aldın salondaki koltukların yerini niye değiştiriyosun ya! işten önce yogamı yaptı nedir bir de her yer tütsü kokuyor memur bey. birde not bırakmış sıvı sabun alerji yapıyormuş, dolabı açmış içecek doğru dürüst birşey bulamamış, kola içmeyin diyor zaralıymışmış.

beyaz show un artık bayması

dansöz eksik. ruh gelir vallahi.

aşık olduğu halde kabul etmeyen tip

aşıksın dınınınını ağşııııksınnn dınınınınınım siğen ağşıksın arkadaağğş sözlü parçayı dinletin kabul eder. *

tecavüzcü coşkun müziğinin siktiri boktan olması

gerçekten çok önemli bir mevzudur.ayrıca da ritim şöyledir: siktiri siktiri siktiri siktiri siktiri boktan siktiri boktan siktiri boktan siktiri boktan diye uzar gider.*

erkeklerden kızlara tavsiyeler

+siz en doğrusunu bilirsiniz.(erkek)
-pardon kılıbık mısınız?(kadın)
+aslında hanım köylü denmesini tercih ederim şekerim.

suriye yi birkaç saat içinde yerle bir edebiliriz

-suriye yerle bir oldu
+kaç saniyede?
-bir kaç saniyede
+ee nolcak şimdi?
-ımmm ay bilmem ki aslında güzel fikir gibi gelmişti
+malsın!

şarkının ortasında hadi hep birlikte diyen artist

sertaç ortaç stiliyle zıplaması muhtemeldir.

yılmaz özdil

O dümdüz kafa tası yapısıyla neden hala profilden poz verdiğini anlamadığım kişiliktir. Ben o kafayı inşaatta tuğla yerine kullanırım. Birde shift tuşuna aşırı bağımlılığından dolayı tedavi görmeli.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

mini mini bir kuş donmuştu, pencereme konmuştu...

kristen stewart

müthiş oyunculuğunu gözler onüne seren bir videosu var. fakat güzel kız.

http://www.youtube.com/watch?v=1vlQd9w0w_4