bugün

entry'ler (121)

sözlükte bakire kalmasın kampanyası

insanların aklına yapılan tecavüz dolayısıyla doğru bir tez haline dönüşecek kampanyadır.
(bkz: kafa sikme rıza)

bana ne yaptın

uyumak istiyorum çocuk! uyumak istiyorum!
bana ne yaptın?

çirkin kızların utanmadan gezebilmesi

memleketteki güzel kızların oranı ne kadar arttıysa, barzo, lümpen, kılıksız ve bakımsız erkeklerin oranı da o kadar artmıştır ki bakımlı olanların çoğu da "çakma sarışın" kalıbından öteye geçemeyecek kadar orjinallikten uzaktır. yolda laf atıp, taciz ettiği kadın tarafından terslenmenin vermiş olduğu kuyruk acısından dolayı türk kızlarına bok atan bir başlık daha sıçan yazar söylemidir. *

1 60 boyuyla sözlükte takılan kız

hiçbir zaman dolapların en yüksek rafına yetişemeyecek kızdır. (bkz: götü yere yakın olandan korkacaksın)

levent üzümcü

kıçından anlamak ve mağdur edebiyatı yapmak son günlerin en bilindik hareketleri bunu biliyoruz. fakat madem okuyorsunuz tamamını okuyun. adam defalarca açıklama yaptı twitterda herhangi bir dine herhangi birine saldırmıyorum diye. kaldı ki zaten üslubunu gayet iyi kullandığını düşünüyorum. peygambere dolaylı yoldan laf söylediğini düşündüğünüz adama bu derece saldıracağınıza gidin de dininizi ayaklar altına alan bakanlarınıza, yöneticilerinize saldırın. gidin çocuk cinayetlerini, tecavüzlerini dine hakaret olarak algılayın. öküz sürüleri.

gecenin şarkısı

mabel matiz - zaman
(bkz: zaman)

zaman

bir şarkı vardı... beni bıraktığında dinlediğim; o şarkıyı dinlediğimde hep ölüm gelirdi aklıma. bi süre sonra dinleyemez oldum. bugün tekrar o şarkıyı dinlemeye cesaret ettim. yine o zamanlar geldi aklıma. sana çok kızdım kendi kendime. niye bilmiyorum ama çok kırılmışım ben sana. belki çok şey beklemişim, ondan. ama ben o zamanları atlatamamışım hala. sarhoş sarhoş saçmalıyor diyebilirsin ama söylemek istediğim bir şey var; sana değer verenlerin kıymetini bil... seni üzseler de, kırsalar da, kızdırsalar da... kaybettiğinde veya elinin tersiyle ittiğinde pişman olmamak için tut onları sımsıkı. o zaman vicdan azabı çekmezsin belki... *

duran adam

içimi kabartan, gururdan gökyüzüne fırlatan adam gibi adam. pasif direnişin kitabını yazıyor ve gerçekten şimdiye kadar olan en asil en akıllıca yöntemi kullanıyor. evlen benimle !

insan insan

gezi parkı için yapılmış versiyonu için;
http://www.youtube.com/watch?v=EqPSZ8uqBZM *

eyleme ağaçları alet etmek

ağacını değil kültürünü korumaktır, sadece kültürünü değil şerefini ve haysiyetini korumaktır. tabi bu sığ beyinli tayyip yalamalarının anlayacağı bir şey olsaydı şimdiye kadar vicdanlarına kulak verip körü körüne bir şeyleri savunmaktan vazgeçerlerdi fakat üç maymunu oynamanın alemi yok artık. insanlara uyurken biber gazı sıkıyorlar, kafalarına gaz bombası atıyorlar, ambulansların girişini engelliyorlar. resmen artık dikdatörlükleriyle meydan okuyorlar. buna iki ağaç gözüyle bakan insanın o iki ağaç kadar dünyaya fayda sağlamadığını hangi kelimeyle, hangi üslupla anlatsan boş.

gece gündüz içen kafası kıyak nesil istemiyoruz

oğlu bitki ezer gibi insan ezdiğinde, yeğeni 50 kilo esrarla yakalandığında kafaları kıyak mıydı, ayık mıydı? ayıksa ne kadar ayıktı, kaç promil ayıktı? diye soruları aklıma getiren hede.

kürdistan ın en büyük sorunu

atatürk, memleket düşmanı orospu çocuklarının var olduğunu sandığı bir yer olmasıdır. "bi bitin amk bi bitin!"

kız kıza ders çalışmak

(bkz: mervelerde ders çalışmak)

sözlük yazarlarının şu an olmak istediği yer

dün olduğum yerde olmak istiyorum sözlük, doyamadım sevgiliye.*

bolu fen lisesi

öğrencisiyle, öğretmeniyle, yöneticisiyle, hademesiyle bütün psikopatları içinde barındıran, örümcek kafalıların rahatça at koşturduğu lisecik. adamı dersten, okuldan, öğrencilikten soğutur. hocaların tavrı özgüvenini eksilere indirir. hele ki bir yobaz zihniyetleri vardır ki değmeyin keyfine. yani demem o ki; gitmeyin, göndermeyin.

nokia 3310 un yere düşüp camının kırıldığı an

oluyor efendim oluyor. küçük ve afacan bir ergen iken ben bunun camını ortadan ikiye yarmıştım. okuldan kaçıp, kollarımı iki tarafa açıp ağlayarak eve koşup anneme anlatmıştım kırdığımı. tabii o zamanlar daha duygusal, daha ürkek, daha korkak oluyor insan hormonları itibariyle. durumu içselleştirip telefona küsmüştüm bir süre. tekrar kırılacak diye yanımda taşımaktan korkmuştum hey gidi... (bkz: hatırladıkça iç burkan garibanlık anıları)

joga

bütün hücrelerime, dokularıma, organlarıma, bütün duyularıma dokunuyor bu şarkı. björk ün insan işi olmayan işlerinden sadece bir tanesi de olsa sabahlara kadar bana ütopyalar yaratabiliyor. bulutun üzerinde dünyayı gezerken burnuna vanilya kokusu gelmesi gibi bir şey. ilahi bir şey.

baskasinin evinde sicamam

(bkz: bir yakınlık derecesi olarak yanında sıçmak)

sadece türkiye de ünlü olabilir denilen ünlüler

yurt dışından devşirme, diksiyonları bozuk, kendilerini türk sanan veya türk gibi davranarak ünlü olma amacında olan gereksiz, yeteneksiz insanlar.
ha bir de elden düşmüş dünya starları var ki tadından yenmez... (bkz: paris hilton)

sevgiliyi döverken dikkat edilmesi gerekenler

sonradan sizi terkedip gidince çekeceğiniz vicdan azabı ve bilimum kıçınıza giren çıkanları öngörme konusunda sağlam bir dikkat gerekir.