bugün

eskiden evimde beslediğim kedimin bana beddua etmesinden olacak ki , kedilere yaklaşir yaklaşmaz burnumun , palyaço burnu gibi, kipkirmizi olmasina , araliksiz hapşirmama , gözlerimin kirmizi kürelere dönmesine , burnumdan şelale gibi sümükler akmasina sebep olan bişiy. arkadaşın evinde de peşimi birakmayan bu aci ne zaman bitecek diye serzenmeme sebep veren olay. sonra 2 gün kendine gelemiyor insan aksiriktan tiksiriktan..
kedinin çişinin ve tüyünün neden olduğu alerji çeşitidir. herhangi bir ilacı yoktur. tüm yüzde ve özellikle gözlerde şişme , dakikada 100 hapşırma , burun akması , kaşıntı ve hala ortamı terk etmediyseniz alerjik astıma kadar uzayan etkileri vardır. 2012 yılında aşısı çıkacaktır.
Allah belasını versindi. iki metre yakınından geçer geçmez bir insanin gözleri kıpkırmızı olur mu lan. Sevemedim sizi kediler!
bana olmayacaktın olum. bana kedi manyağı birine yapılır mı lan bu. bir kedi ile aynı evde yaşayana dek farkında olmadığınız alerjidir. sınırı zorluyorum. (bkz: zyrtec) (bkz: rupafin)
benim sahip olduğum lanet hastalık. tüyleri yüzünden gözlerim kızarıyor burnum tıkanıyor kaşınıyorum. ama manyağım ya, 2. kedimi besliyorum.
evet bende de var o lanet şey arkadaşlar ama gelin görün ki minnoş bi' kediciğim var evde.
3 yaşına girecek 16 gün sonra.

edit: 25 temmuzda 3 yaşına girecekti. 24 temmuzda öldü arkadaşlar.
Sahip olmaktansa ölmeyi tercih edebileceğim alerji.
kediyle aynı evde yaşayana kadar farkında olmadığım alerji. gidebildiği yere kadar gittim. en sonunda çok istekli, güvendiğim birine vermek zorunda kaldım. bugün yeni sahibiyle beraber uyuyacak. çok üzgünüm oğlum.
Bağışıklık kazanma durumu yaşamadım hala hocam . Deneme yanılma yoluyla ilerliyorum . Bazı kedi türlerinin tüy yapısı alerjimin dozunu hala arttırmakta .
sonradan ortaya çıkabilen bir alerjidir. şöyle ki...
ailemin evinde 6 sene boyunca 2 kediyle yaşarken böyle bir alerjim yoktu. 1 sene farklı evde kaldıktan sonra aileme her ziyaretimde kedi alerjim ortaya çıkmaya başladı. yoğun hapşırık, çok yoğun göz ve burun akıntısı hatta zaman zaman nefes darlığı.

bu arada temelde alerjiyi yapan kedilerin tüyleri değil salyalarıymış, biliyorsunuz kediler kendilerini yalayarak temizledikleri için o tüylerinde salyaları oluyor ve onlar alerjiyi tetikliyorlarmış.

hepa filtreli hava temizleyicisi aldık, bir miktar işe yarıyor ancak sadece 1 odayı temizleyebiliyor.