bugün

(bkz: ne kadar sikiş o kadar oy)
(bkz: paso sikişiyorlar efendim durduramıyoruz)
(bkz: mhp de oy patlaması)
bir iddiadır, katılmadığım bir iddiadır.
bizim halkımız öyle karışık şeyler düşünmeyi sevmez. yok, birileri mhp'ye neden bunu yaptı? yok, bundan kim çıkar sağlar? vs vs.
şu an bizim halkımızın kafasındaki tek düşünce;
"bunlar din min diyordu. ne kadar ahlaksızlarmış, püh yazıklar olsun"dur.
mhp artık baraj altıdır. kimse toparlayamaz bu durumu artık.
mhp'nin oylarını sevişe sevişe çoğalttığına bir işaret olan gerçektir.
güçlenip daha profesyonel kasetler çekeceklerdir. nitekim bunların görüntüsü pek iyi değildi.
mhp'li olan sevişiyor mantığıyla abazan grubun oylarının mhp'ye kayacağı (!) fikrinin tezahürüdür.
malesef bu kasetler mhp'yi barajın altında bırakabilir diye düşündüren iddiadır.
mhp li olmamama rağmen malesef diyorum.

bu ülkenin seçmeninin eğitimi, yönelimleri, tepkileri yeterli incelenirse bu kasetlerin içeriğini dahi bilmeden mhp seçmenlerinin büyük kısmı muhtemelen akp'ye kayacaktır.

bazı bilinçli kararsız seçmenlerin karşı tepki olarak mhp ye oy vereceğini kabul ediyorum ancak sayı olarak kıyaslandığında çok düşük kalacaklardır.
(bkz: akp ye soğuk duş)
olmayacak gerçektir. başkasının ırzına göz dikmiş, kendi uçkuruna sahip çıkamayan kadroya millet oy vermez.

mağduriyet edebiyatının da bir mantığı var.
(bkz: yok gari devenin bale pabucu).
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
mhp'yi hangi acıdan guçlendirecegi meçhul...
komployu hazırla, adamların evlerine, mekanlarına gizli kameraları kur. gerekirse karıları ayarla. abd uzantılı bir siteden bunu tam seçim öncesi yayınla. millet bu ahlaksız görüntülere bakıp oy vermeyecek.

tutar kardeşim. bu ülke halkı koyun gibidir. bir adamın zamparalığını ayıplar. ama bir adamın mahremine kamera koyup onu ifşa edenlere kızmaz. bunu kimin yaptığına bakmaz. adam karıyı becermeseydi der. sanki bu halkın %90 ı abaza değil.

bu ülkede bu sözlükte olduğu gibi çok öküz var. olan bitene trene bakar gibi bakar. gördüğüne inanır. göstereni görmez.

dikkat edin herkes dinleniyor herkes izleniyor.

(bkz: evde gizli kamera aramak)
"bütün kasetler çıksa da mhp'nin içindeki pislikler s.ktir olup gitse" diye düşünenler de olabilir. kasetler bitince gelsin oylar.
(bkz: ham hayal)
bugün 6 kişinin daha istifa etmesiyle birlikte h.ssiktir ordan dediğim olay.

(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
mhp ye bu skandallardan sonra sadece chp tabanından kayma olur. onların ekip kasetleri pek sever çünkü.
katılmadığım tespittir. zira sabahtan beri kiminle konuştuysam herkes tiksinme modundaydı. mhpli arkadaşlarım bile oy vermeyeceklerini söylüyorlar nasıl bir oy artışı umudu var anlamış değilim. mhp nin çoluk çocuk sahibi biraz alnı secde gören seçmenleri azgın ergen tarzında düşünmüyor.
halk'ta parti bu kişileri temizledi algısı oluşursa ortaya çıkacak gerçek.
o dedigin chplilerin hayali ve husnu kuruntusu.
sanki millet sandık başına giderken ulan o görüntüler sikimi kaldırdıydı oyumu mhp ye vereyim diyecek ve hatta sikiyle evet basacak. aga bu millet bu kadar ucuz değil.