bugün

benim gibi kocaman bir burnunuz varsa denemeyiniz.
omuzlarıma kadar saç uzatmak varken aklımdan bile geçirmeyeceğim şey.
Soner sarıkabadayı gibi olunacaksa hiç yapılmaması gereken eylem.
belki 3 numara olabilir. kazıtmak çok zor la.
kış günü çılgınlık. zatürre ye davetiye çıkarmak.
Kimseye yakısmayan eylem. Bebeklerin filan da kazıyorlar sacı gür çıksın diye o sevimli şeyler bile tipsiz oluyorken kimse kazınmış kafayla, neyse efil efildir heralde.
Eğer amaç kanserli ve kemoterapi görmüş bir insana destek için ise değer bir davranıştır.
Bi aralar yapmayı kafama koyduğumdur. Yani iki de bir saçlarımı yıkamak istemiyordum o sıcak yaz aylarında. Ter içinde kaldıktan sonra kokuyorlardı ve ben bundan acayip rahatsız oluyordum. Ama sonra ne olduysa caydim bu fikirden ve enseye kadar kestirdim. Zaten uzun saç oldum olası sevmiyorum. Şimdi de uzatmak için uğraşıyorum. Tuhaf...
kulak kepçeyse, kafa yumurtaysa yapılmaması gereken saç kesimi. ilk anda açık havaya çıktığınızda kafa biraz gıdıklanır ama alıştıkça geçer.
Şu yaz günlerinde müthiş rahatlatan eylem. Kafayı kazıtmayı düşünüyorum.
kafanızdaki tüm saçları ustura ile kestirmek sonucu önce balkabağına,ardından kiviye dönme hali.evreleri mevcuttur:

*kesim sonrası: güneş kafayı yakar,ama rüzgar estiğinde güzel bir serinlik olur.
*saçların deriden çıkmaya yakın olduğu an: bu evrede saçlar,tamamen çıkmamıştır ama deri altından gözüktüğünden ten rengi ve saç rengi karışımı sonucu kafanızın yeşil olduğu havasını verir;tişört giyerken kafaya takılma sorunu çok az görülür.
*kivi evresi: saçlarınızın deriden çıktığı,en fazla 0.01 mm olduğu andır.tişört giymek çok zordur,zira tişört giyilme esansında kafaya takılır;kafa derisi yüzülme tehlikesi yaşar.
*renk değişiminin farkedilmesi: daha önce saçınız uzunken güneşten hafif rengi açılan saçınızın simsiyah çıkma halidir;ve saçın bir miktar gürleştiği de görülür.
*yeni kestirme zamanı:artık saçınız yarım santime yaklaşmıştır;kestirsem mi diye düşünmeye başlarsınız.

(bkz: saçları kazıtmak)
(bkz: sülalem rahat)
nereden aklıma düştü, hiç bilmiyorum ama bir anda böyle bir şey yapasım geldi ve youtube'da bu tarz videolar izlemeye başladım. can sıkıntısından herhalde. neyse, yapmaya karar verdim işte. yarın ya da sonraki gün ilk defa kendimi traş edeceğim.

bakalım nasıl olacak. duruma göre editlerim.
yapmak istenen ama yapılamayan aktivite.
kafanızda ben olduğunu anlamanızı sağlayan budist eylemi.