bugün

henüz islam a uygun olmayan başörtüsü ve türban a bile alışamamış insanların eyvah şeriat geliyor naralarını atmasına sebep olsa da, böyle de bir şey vardır. hanım kardeşlerimiz açısından, takvaya en uygun giyim şekillerinden biridir çarşaf. türbanlı x türbanlı y vs vs sataşmalarla ortaya çıkan islam düşmanlarının eline fırsat verecek şekilde giyinmek, makyaj yapmak, vücut hatlarını ortaya koyan dar pantolonlar vs giyinmek, tesettürün ruhuna aykırıdır. elbette tesettür yalnız kadınlar için değildir. erkekler içinde geçerlidir. erkekler için de dar pantolon giyinmek uygun değildir. sıhatli değildir. hülasa konumuza dönersek, çarşaf güzeldir, tesettür allah ın emridir. bir gün birilerinin annesi olacak insanların, yavrularının gözünde itibarı olması bakımından, teşhir edilmemiş bir bedene, imanla dolu bir kalbe sahip olması çok önemlidir.

islam düşmanlarına bir hatırlatma olsun, islamın yükselişine karşı kendinizi hazırlayın, hazımsızlık sıkıntısı olacaksa şimdiden önlemlerinizi alın.

el edid: gerizekalılar yüzünden eidbüdüd yapmam ama, lüzum oldu;

bakın şimdi sevgili çok bilmişler. değil baş açık, çırıl çıplak kadınlar olsa etrafımda ikinci sefer bakmam. ilk bakış gayri ihtiyaridir. ikincisi haramdır. kadınları aşağılayan zihniyet, onları flort adı altında kullanan zihniyettir. dört yıllık üniversite hayatı boyunca kırk tane kızla yatan zibidiler! o kızlar bir gün anne olacak. belki içlerinden biri, erkek kardeşinle evlenecek ve yenge olacak. biz de ağaç kovuğunda yetişmedik. biz de az günahkar değiliz. kabul. ama bunlar yanlış. ben yapsam da sen yapsan da yanlış. ve zina haram. ve bedeni ifşa etmek haram. ifşa edilmiş bedene bakmak yine haram. bunlar benim değil din i mübin i islam ın kaideleri. yani zihniyetimiz kadının el üstünde tutulmasından başkasını istemez. onların aşağılanmasını değil, yüceltilmesini istiyoruz. bunun için de kadın bedeninin kapitalist düzende, bir meta olarak kullanılmasını, toplum sıhati ve allah ın emirleri çerçevesinde istemiyoruz.
kadınların giysilerine kendileri, inançları ve sevdikleri karar verebilmeli olandır.
çirkin kadın giyinsin, örtünsün örtünebildiği kadar. bıyıklı gezen kadınlar peçe de taksın. ne bu herif mi kadın mı anlayamıyoruz.

çok eksi yiyorum aramızda ninjalar var galiba.
gereklidir!!! çünkü bu dinci geçinen sapık zihniyet 75 yaşında bile olsa ilkokul talebelerine iç geçirebiliyor.
isim mi? gazeteci olan var ya...

edit: sözlükte bunlardan kaç tane mi var? eksilerin sayısına göre belli olacaktır. zira gocunmalar başladı.
edit2: bakın dindar demediğim halde, dinci diye yazdığım halde, bu suçla mahkum olan birisini örnek verdiğim halde eksi alıyorsam korkulacak durumdayız.
dinimizin gerekliliğinden dolayı giyinilmektedir. kuran da çarşafın şekli rengi belirtilmemiştir sadece kapatılacak uzuvlar izah edilmiştir. bununda günümüzdeki şekli çarşaftır. olması gereken budur diğer örtünme şekilleri takvaya uygunmudur tartışılır.
kadinlarin çarsaf giymesinden ziyade onlara bakanlarin uçkurunun ve iradesini güçlendirmesi böyle bir durumu gerektirmeyecektir. bu bir gerici düsüncenin ta kendisidir. imanin kimde oldugu belli olmazmis hele hele baskalarinin ki sual edende hiç olmazmis. ha istiyorsan o derece geri kalmis (giyim kusam namina) buyur sizi oraya alalim kuyrugu araya alip 1 ayda kapida alirsin solugu. bunuda islam düsmanligi olarak yorumlamak ayri meziyet(!) bu tür olan bir durumda egitim hayatindan saglik sektörüne kadar insanlar ayrisacaktir ve kutuplasma artacaktir. birseyi söylerken etraflica düsünmesi gerekir ergen kisiler. zaten bu ergen düsünebilme yetisine sahip olsa bu derece saçmalamazdi.
Kız çocuklarını da diğerleri gibi çıplak doğuruyor analar. Cennete gitmenin yolunun tesettür giyimle olacağına inananlar neden ülkemin en cahil kesimi ? Neden bir dini anlamak için bile bir akıl kırıntısı olsun gerektiğini düşünmüyoruz ? Tanrı neden erkek ve neden Kuran da sadece erkeklerle konuşuyor ? Soru sormak insan olmaktır . Soru sormadan size dikte edileni kabul etmek enayiliktir en hafif deyimiyle .Yukarıda bir arkadaş hazımsızsanız falan diyor. Bre sevgili arkadaşım ; şu islam ülkelerine bir bakmak aklına hiç gelmiyor mu ? Neden bu kadar fakir , neden bu kadar cahiller , hiç düşünmüyor musun ? Hepsinin Batı'nın kölesi durumunda olması seni hiç rahatsız etmiyor mu ? Ben namazıma bakarım , kadınlarda örtülü olsun , varsın köle olalım demek nasıl bir insanlık , nasıl bir gurur , nasıl bir onurdur ?
Yalanlarla bir ömür geçirmek , bir adım ileri gidememek Allah'ın verdiği ömrü heba etmektir , günahtır .
Düşünmek insan Olmak demektir ve hayvanlarla aramızdaki en önemli farktır. Birileri eğer bize ' siz düşünmeyin ' diyorsa bu işin altında bir dümen olduğu çok açık ortada değil mi ? Allah rızası için soru sorun . Araştırın . Sizi aptal yerine koyanlara karşı çıkın . Sizi işte binlerce yıldan beri böyle korkutarak sömürüyorlar .
Bunu anlamak bu kadar mı zor ?
açıkta delik görse üzerine atlayacak olan zihniyetin kendini dizginleyebilmek için başkalarının kılık kıyafetine karışmaya çabalamasıyla ortaya çıkan çarpıklıktır gereklilikten ziyade. çağa ayak uydurmalı insan, şakirt bile olsa..
gereklidir..
" - çok seviyorsan sen giy mahmut.. "

kadınları bir seks objesi olarak görenlerin beyni ve cinsel organı arasın da git geller yaşayanların benimseyebileceği kişi sözü. dişi sinek görseler cinsel dürtüleri uyanıyor, kadınları çarşafla değil beyninizi insanlıkla örtün.
bazı erkeklerin bütün kadınları kapatmaya çalışması ilginç. size ne?

çok istiyorsan eşini kapatırsın. ancak eşine sözün geçer. öyle uçkur sevdan yüzünden bütün kadınlar kapansın demek nasıl bi zihniyet?

ayrıca mesele örtüde değildir. mesele erkeğin hayal dünyasında. sen istediğin kadar kapan, o seni çıplak hayal ediyorsa olay biter.

elbette aşırı açık giyinilmemeli. bunu ben de tasvip etmiyorum ama ille de çarşaf demek kör bi zihniyet.
zenginler de giyer..
aptal düşünceli erkeklerin itham ettiği gereksiz laftır. bilmezler bilemezler o çarşafın altında neler döndüğünü. herşey beyinde ve kişinin insafında biter çarşaflıların şuç işlemez gibi bir garantisimi var, tabikide yok hepimiz insanız önemli olan kişinin vicdanı yoksa ben orospuluk yaparım giderim önüme gelenle yatar kalkarım çarşaflı gezerim çok mu zor.
http://www.itusozluk.com/...FDn+tanga+a%E7%FDl%FDm%FD
"Kuran'ın neresinde yazıyor bu gereklilik cümle cümle göstersene kurma kolu" diye cevaplanabilecek Allah'tan korkmaz kuldan utanmazların sanrılarından biri.
aslında olmayandır.

bunun açıklaması da din değildir. isteyen istediği kadar kapansın açılsın bize/bana laf düşmez. ancak çarşaf bir dinsel örtünme yöntemi değil iran kültüründen gelen bir kıyafet şeklidir. iklim, coğrafya ve sosyal koşullardan şekillenmiştir ve islamiyet'ten önce de kullanılmıştır.

bu yüzden (bana göre yanlış olsa da) heryerini iyice kapatmak isteyen bir kadın, kültürümüze özgü ve daha şık kıyafetler bulabilir. özellikle osmanlı'nın bir çok kültürle kendi öz kültürünü sentezleyerek oluşturduğu kılık kıyafetler son derece asil ve şıktır.

edit: yanlış bilgi düzeltildi. uyarısı için karayel2010'a teşekkürler.
sen kişi nin beynini örtemedikten sonra üzerine beton döküp kapatsan ne olur?
gelelim türban'a. dudağın, yanakların, gözlerin tahrik unsuru sayılmadığı ama her ne hikmetse saçların tahrik unsuru sayıldığı bir giyim türüdür. yüz açıkta saçlar kapalı. bir bayanın saçlarına bakarak tahrik olan erkeğin yaşamaya bile hakkı yok kanımca.
bari böyle renkli çiçekli böcekli çarşaflar giyseler de bahar havası yaşasak. yok yok nereden baksan kurtarmayan saçmalık. ayrıca (bkz: ninja)
kadınların çarşaf giymesinin bir gerekliliği yoktur.
kuran-ı kerimde çarşaf giyin yazmıyor. sadece örtünün yazmaktadır.
ayrıca ince düşünüldüğünde çarşafın kumaşı farklıdır. kaygandır parlaktır. bir yağmurda ya da hızlı rüzgarda üstünüze yapışarak tüm hatlarınızı ortaya çıkarabilir.
çirkin kadınlar çarşaf güzel kadınlar dekolte giymelidir.
(bkz: bize müsaade o zaman saat de baya geç oldu)
--spoiler--
bir gün birilerinin annesi olacak insanların, yavrularının gözünde itibarı olması bakımından, teşhir edilmemiş bir bedene, imanla dolu bir kalbe sahip olması çok önemlidir.
--spoiler--

şimdi bunu giyen kadınların kalbi imanla mı doluyor. iran, imanla dolu kalbe sahip kadınlarla dolu değil mi? ben nasıl göremedim bu gerçeği yaw. kapat kendini, iman dışarı uçmasın. kimsenin kalbini ve imanını bilemeyiz. öyle gereklilikler, böyle gerçekler falan diye zırvaldığınızda kalbinizden uçap giden merhametin farkında değilsiniz.
sıcak yaz günlerinde, özellikle mübarek üç aylarda, ortalıkda çıplak dolaşan kadınları görünce, daha bi olması beklenen gereklilik.

Allah cc dan korkmayan, Kocasından, abisinden, oğlundan ve bedenini sergilediği insanlardan nasıl utansın ? Ha pardon sizin kalbiniz temizdi değil mi ? Allah hidayet, tevbe nasib etsin de defteriniz temizlensin. Ve benim, ve senin, ve onun..
Çarşafı ve türbanı müslümanlığın gereği olarak görmek, bunların nereden geldiğini araştırmayan kişilerin yaptığıdırı. Çarşaf ve türban musevilerden hem hristiyanlığa (bkz: rahibelerin kıyafetleri) hem de müslümanlığa geçmiştir.

Müslümanlıkta kadınların ve erkeklerin belli yerlerini göstermemeleri gerektiği belirtilir ancak kapatılması için kara çarşaf giyinilmesi Kur'an da geçmemektedir.

Musevi inancı olarak zamanında kullanılan bu giysiler kültürlerin birbirleri ile olan etkileşimleri sonucunda müslümanlığa da girmiştir. Müslümanlar nedense bu kıyafeti musevilerden daha çok önemsemişler ve kadınların bunu zorla giymeleri gerektiğine kanaat getirmişlerdir.
(bkz: artık yeter)
çarşaf giyerse kıroları en azından:
-şşşşt lağn baksana şu yavruya.
gibisinden birbirleri arasında pislik yapmaz.gerçi pislik nerde olsa yaparda ne biliyim çarşaflı olursa sanırım aç gibi bakmaz.
not:herkes çarşaflı görünsün düşüncesinde değilim sadece belki böyle olur diyorum.