bugün

entry'ler (983)

chp ye oy verenler cehenneme gidecektir

bunu diyen ALLAH 'mı? ne bilirmiş kimin cennete kimin cehenneme gideceğini?
şirk koşmak en büyük günahlardan değil mi?

başı açık kız eğlenmelik kapalı kız evlenmeliktir

bide nedense kapalı kızların düğünlerinde başını açma eylemleri var onu ne yapacaz diye sorulmalıdır. ben en güzel günümde başım açık gelin olacağım. e niye en güzel en özel gününde başını açma gereği duyuyorsun o gün günah olmuyor mu yani? he bide artık sosyal medya gerçeği var o güne özel başı açık fotoğraflar boy boy profil resimlerinde.
niyet önemli edep haya önemli..
biz ne kapalılar gördük nice açıklardan açık.

erkek yazarlara altın değerinde ki tavsiyeler

bize ne dolgun maaşınız.. ne afili arabanız lazım.. gülen yüzünüz verdiğiniz huzur ve en önemlisi bize sizin olduğunuz bir şehir lazım..

topuklu ayakkabı

bir topuklu ayakkabı nelere kadirdir bir bilsen vazgeçemezsin..

yazarların balkonlarının manzaraları

harika bir balkon.. 2 kişilik masası ve sandalyesiyle bahçe içinde.. bahçede nar ve mandalina ağaçları semiz otları yak bir sigara yap bir kahve.. yaşadığın kadar mı yaşıcan sanki..

yeşil mercimek

yeşil mercimek yemeği yapılan baklagildir kendisi.. öyle beğenmemek ağız bükmek burun kıvırmak kolaydır ama pişirmesi çalışan bayanlar için zordur efendim.. yok neymiş önce kaynar suda haşlıcakmışsın. sora o suyunu süzcekmişin.. sora yeni bir tencerede soğanı pembeleşinceye kadar kavurcakmışsın, kararınca salçası baharatı sarımsağı katıp kavurcakmışın yeterince pişircekmişinde.. hayat ne zorsun!

bakkal vs market

marketler geldi bakkal devri kapandı. şuan görmüş olduğumuz nadir bakkallarda bir 5 yıl sonra aynı yerlerinde olmayacaktır. 90lı yılların çocuklarının çocukları bakkal nedir bilmeyecektir.

yeni başlayanlar için yalnızlık dersleri

yalnızlık; kimsesizlik, yalnız olma durumudur. yalnızlık "değerlidir". gerçek huzuru bulabileceğiniz tek yerdir. kıymetini bilelim.

kadınların duymak istemediği iltifatlar

çok iyisin..

sözlük yazarlarının 2013 dilekleri

Yeni gelen yıldan dünyevi ve de bünyevi beklentilerim: Öncelikle aşk artık bana sırtını dönmesin lütfen. Yeter, bekle bekle yoruldum. Hiç birimizin kalbi aşksız, bedeni sağlıksız, cebi parasız kalmasın. Sokaklarda sigara içen insanlar olmasın. Gangam Style dansın modası bir gün içinde bitmiş olsun, lütfen, çok rica ediyorum. Facebook ve Twitter saldırı alanı olmasın. Saçma polemikler gündemi oyala...masın. iftira olmasın. insan haklarına saygısızlık olmasın. Hayvanlar barınaksız ortada kalmasın. Dizilerde 'tokatlama' ve 'tecavüz' olmasın. Yetti yani! Üşüyenler olmasın. Kimseler evsiz kalmasın. Güneş bir görünüp bir kaybolmasın. Ayrıca lütfen şunlar da olmasın: Her ilişkinin adı 'aşk' konmasın. iyi insanlar sessiz kalmasın. Hayatımızın ayarları bozulmasın. Küçük şeylerden büyük kavgalar çıkmasın. Radyo'da DJ'ler en sevdiğimiz şarkıların üzerine konuşmasın. içimiz hüzünle dolmasın. Sağda bekleme yapılmasın. Yarı yolda benzinsiz kalınmasın. Konuşmaya değmeyecek konular çenemizi yormasın... Bu liste böyle uzar gider. 2013'te de sevdiğiniz / sevdiğimiz ne varsa hep yanımızda olsun. MUTLU YILLAR!

ben bu yazıyı sana yazdım

ben bu yazıyı sana yazdım sevgilim..
gitmene sayılı günler kaldı.. beklemek hep bir umut olacak şimdilerde.. uzun bir mola olacak bu sevdamıza.. ama eğer dönebilirsen herşey çok bambaşka olacak.. bunu ikimizde biliyoruz..
şimdilerde daha çok seviyorum gözlerini ellerini.. dağılıyor kalbim her yana.. bana döneceksin biliyorum.. ama ALLAH izin verirse..
korkularla bu kadar yüzleşmek fazla değilmi benim küçük kalbime..
meleğim diye seversin beni ama melekler bu kadar korkarmı..
gözlerimi sen diye açmadım dünyaya gelirken ama kahramanım diye kapatacağımı çok iyi biliyorum..bu yaşıma kadar çok nefes aldımda seninle iken ki kadar farkına varmadım havanın güzelliğini.. beklediğim birşey olduğunda; aile sevinci belki bir sınav başarısı ya da yaptığın işin takdir görülmesi çok defa oh deyip dünya varmış dedimde hiç biri seninle buluşma, benimle hayatı paylaşırmısın demen kadar derin oh çektirmedi bana..
şimdi gelecek geleceği düşünüp iç çekiyorum çünkü geleceği görüyorum..hayal gibi..geldiğinde gerçek olacak..
ALLAhım mutluluğu bize çok görmesin inşallah.

gidenin ardından söylenilen en klasik cümleler

ben hep seni bekliyor olacağım...

5 eylül 2012 afyonkarahisar da patlama

Her sehit haberinde, milletçe bir yildiz çiziyoruz kalplerimize... Kaç yildizimiz oldu sayamadik; ama artik kocaman bir gökyüzümüz var acilardan... Bugün piril piril, gencecik, hayatinin baharinda 25 yildiz daha eklendi gökyüzümüze... Yollari hep isik, ruhlari hep aydinlik olsun. Yildizlarinin parlak gelecegini göremeden, avuçlarinin arasindan kayip gidisini seyreden acili anne, babalara da sabirlarin en büyügünü versin yüceler yücesi Yaradan... Ve lütfen artik ulusal yas ilan edilsin! Aci çok büyük, düsündükçe yüregim agirlasiyor... Allah bizi böyle büyük ve çaresiz sinavlarla denemesin. Yetti, gücümüz, sabrimiz, söyleyecek sözümüz kalmadi. Tükendik...

bayramda el öpme zorunluluğu

Bayramda isyanlarda olan ergenlere bir çift lafım var! Hani akrabalarından, ailenin büyüklerini "ziyaretten, el öpüp "bizim zamanımızda; muhabbeti dinlemekten kaçıyorsun ya. Seni pataklarım vallahi! Sana bakınca adeta ergenlik yıllarımdaki kendimi hatırlıyor, "el öpmek çok saçma bir şey bence peeh, hatta bayramlaşmak da öyle. siz büyükler saçmalıyorsunuz" dediğim zamanlara geri dönüyorum. Git ergenliğini başka gün yaşa kardeşim. Bayramlar, hezeyan vakti değildir. Dedeler, nineler, babalar ve anneler şimdi senden sevgi ve ilgi bekliyor. 30 sene sonra yalnız kalıp el öpecek insan aradığında sorarım ben sana bu günleri. Bak vallahi, dinle beni. insana büyüdükçe bir "bayram bilinci" geliyor, orası kesin. Siz hala eve misafir gelince uyuyor numarası yapıyorsunuz. Sizleri kınıyorum!

iz bırakan kitap cümleleri

arasam, biliyorum açmayacak ya da açıp kalbimden geçen herşeyi bozacak. Dönsem, biliyorum özlediklerim aynı olmayacak. Başlasak, biliyorum birbirimizden daha çok nefret edeceğiz. bu kadar şeyi biliyorum, ama soluk borumu kesip, burnumun ucunda sızıya dönüşen hissi ne yapacağımı bilmiyorum.

PuCCa / Küçük aptalın büyük dünyası..

sevgiliyi terk edince çekilen vicdan azabı

vicdan bunun neresinde azap kimin içinde..

en yakındaki kitabın son cümlesi

onu çok özleyeceğim..

bir mesafe olmalı.. düşmanınla senin aranda.. yediğin darbeyle iç organlar arasında.. bireyle toplum arasında..anılarla vicdan arasında.. bu hayatta yaptığın ya da hissettiğin herşeyde bir mesafe olmalı.. MESAFE SENi KORUR..

elif şafak /iskender

yakışıklı olmaktan daha önemli olan şeyler

merhametli olmaktır.

kağıttan bir gemi yapıyorum.. yere bırakıyorum.. ne yüzdürecek su var ne de yelkenleri dolduracak rüzgar..sanki betondan yapılmış..hiç bir yere gidemiyor.. tıpkı göğsümdeki ağrı gibi..

elif şafak /iskender