bugün

kadınlara karşı yapılan negatif ayrımcılığın ulusal anıtı niteliğindeki ataerkil söz. erkeklerin her türlü sarkıntı, asılma, laf atma, taciz eyleminin arkadasında kadınların var olduğunu vurgular. bu söze ve bu sözü benimseyenlere göre her şeyin suçlusu kadınlardır. kadın gülmesi, hafifçe kırıtarak yürümesi, mini etek giymesi, saçlarını savurması, sigara içmesi hepsi ama hepsi erkeklere davetiye çıkarır. hatta öyle ki kadınların nefes almasını bile "ne şehvetli kadın, nasıl da seksi seksi nefes alıyor. kesin kesik bana, du şunu bu bir taciz edeyim" diye yorumlayan erkekler vardır.
ama türbanlı ise iş değişir; çünkü türbanlı dişiyi gören erkek gün ışığı görmüş vampir gibi salaklaşıcak ve kendisine doğru şehvetle sallanan kuyruğu göremiyecek.
böylece hanımkızımız salladığı kuyruğa rağmen namusunu ve iffetini muhafaza edebilecektir.

(bkz: türbanın yararları)
basit anlamıyla, bi siktir git çay koy deyilesi, kedi uzanamadığı kediye mundar der. mevzusudur.
kuyruk acısı tanımlanamamış bir saflıktan ileri geliyor da olabilir, göte giren şemsiyenin açılmamasından da.
bu yüzden, her iki yönden de irdelemeden, cevap verilip kanıksanmaması gereken olgudur.
asılıp da yüz bulamayan erkeklerin hezeyanıdır. kuyruk sallamayan kadınların ardında bile kuyruk olduklarından, çağrışım yaptı ve bu sözü buldular demek ki.
Çok büyük bi yalandır . Kediye , köpeğe , 5 aylık bebeğe bile tecavüz girişiminde bulunan insanlar var .
insanların kendilerini haklı çıkarabilmek adına söyledikleri büyük bi yalan .
bir erkek kendini hayvan yerine koymak için bundan iyi cümle bulamaz herhalde! iradem yok, basitim, her gülümseyen kadını verecek zannedecek kadar abazanım. üstüne üstlük güler yüzün, içtenliğin insan olmanın en güzel yanlarından oluğunu unuttum, hayvanım demektir.

orası öyle de, bunu söyleyen bir hemcinsim olduğunu düşünmek bile istemiyorum!
(bkz: ates olmayan yerden duman cikmaz)
kendi terbiyesizliğinden dolayı yaşayacağı vicdan azabını,suçu terbiyesizlik yaptığı kişiye yıkmaya çalışarak(ki bu aynı zamanda kendini kandırmak da oluyor)azaltmaya çalışan hanzo söylemi.(bunu söyledikten sonra bir de buna inanır ve vicdanen rahatlar)
(bkz: kedi kuyruk sallamazsa köpek peşinden koşmaz) *
ardından kadınlar kuyruklu mudur sorunsalını getiren durum.
X: abi hatuna bak kuyruk sallıyo
Y: sahibini görmüştür olum
X: ?!!?
kadınların,
ortamda 20 erkek varsa 20 siyle de tanışmak ve iletişim kurmak zorunda hissetmeleri,
o iletişim sonucunda 20 erkekten de ilgi görüp, bundan yüzsüz yüzsüz şikayet etme ikiyüzlülüklerine erkekler tarafından getirilmiş kesinlikle ve kesinlikle doğru yorumdur.

yanaşan adama yüzsüz, yanaşmayana korkak derler.
kadın da erkeğin peşinden koşacağını bilmese kuyruk sallamaycaktır. bu gibi dangalaklıkta çığır açmış ifadelerle birbirlerini yargılayan insanların hakikaten kuyruk sallama kabiliyetleri mecaza mahal vermeyecek kadar gerçekmiş gibi geliyor bana.

insanlar nasıl tanışıyor nasıl evleniyor zannediyorsunuz: telepatiyle iletişim kurma, rüyada nikah kıyma gibi olaylar ancak roman fasikülleri arasında gerçekleşebilen şeylerdir.
ortamda 20 erkek varsa 20 siyle de tanışmak hisseden,iletişim sonucunda 20 erkekten de ilgi görüp, bundan yüzsüz yüzsüz şikayet eden kadına hiç bir erkek ne inanır ne de güvenir.salak değil kimse.
kendine ciğer, erkeğe kedi gözüyle bakan basit mahalle karısı hiç bir zaman erkek psikolojisini anlamaya uğraşmaz.uğraşmadığı için de kazık yemeğe mahkumdur.erkek şerefsiz kedi hayvanı değil duyguları olan insan sonuçta.
(bkz: arz&talep)
özellikle de kadınlar tarafından kadınlara söylenmesi acı olan sözdür.

ayrıca da, nedir ki "kuyruk sallamak"?? kadından bahsediyoruz ya, insanın bir türünden yani. benim bildiğim hayvanlar falan kuyruk sallar. insanlar da birini beğeniyorlar ya da hoşlanıyorlarsa, bakışır, karşılıklı gülümser falan filan...

ha eğer "adım kuyruk salladı ya çıkacak" diye beğendiğiniz kişiye bunu herhangi bir şekilde belli etmekten çekiniyorsanız, buyrun, devam edin. pullarınız falan dökülür, mazallah.

"insan" duygularını belli etmekten korkmayan bir varlıktır. en azından öyle olmalı, öyle yaşamalıdır. kıyısında-köşesinde değil hayatın, taaaa orada, ortasında...
kadının nasıl kuyruk sallayacağını açıklamış olsa çok daha anlaşılır olacak cümledir. erkeklerin kadınların her hareketini kuyruk sallama olarak algılama refleksini de görmezden gelen bir sözdür aynı zamanda.
kaba bir tabirle; (bkz: dişi it yalanmazsa erkek it dolanmaz)
bazı erkeklerin bu tür genellemelerle diğer erkekleri de kendi grubuna sokmayı adet edinmesinden başka birşey değildir. ''ne ulan bu denyonun biri ortaya bir laf atıyo ceremesini biz cekiyoz,düşman, kabahatli biz oluyoz'' tepkisine yaklaşan sözlerden biridir.

hiç sevmedigim bir bkz ama buraya ''cuk'' oturacak.

(bkz: ıssız adam)
kız: X telefonumu istedi tankut
kız: y msn mi istedi tankut
kız: W beni kesiyo tankut
kız: Z peşime takıldı tankut
tankut:ulan iki dakka az laubali ol ,iki dakka az kuyruk salla da takılmasınlar.
kız: bana köpek mi diyosun, terk ediyorum seni tankut (x,y,w,z kuyrukta zaten)

yurdumuzda kadın erkek ilişkisi budur.
erkek 100 de 100 haklı bile olsa eleştirmemeli içine atmalı kanser olmalı ama gene de içine atmaya devam etmelidir.erkeğin misyonu iltifat etmek, komiklik yapıp eğlendirmektir. yoksa kadın ruhundan anlamıyosun odunsun derler.
erkeğe insan yerine koyup günaydın bile demeyen kadınların ülkesinde yaşıyoruz.
erkek kadın kadar ilgi görmeye alışkın olmadığı için sosyal ilgi ile duygusal ilgiyi ayırt edemez ve kadının sosyal ilgisinden çoğu zaman nem kapıp duygusal ilgi zanneder kapılır.bu toplumun en geri zekalı kadını bile ,erkeğin sosyal ilgiden nem kapacağını çok iyi bilir.ama ilgi görmek hoşlarına gittiği için bilmemek daha çok işlerine gelir.dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek köpeğin yaklaşamayacağını hepsi bilirler ama işlerine gelmez.
kadınlarda kuyruk olmadığı için baştan saçma söylem. olur da bu kadar mecazi saçmalık olur mu? şu şekilde ima edilir genelde ''dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek köpek peşinden gitmez'' hadi bu neyse ne kadar saçma da olsa , en azından kuyruğu olan bir canlı üzerinden örnek verilmiş. ne kadını ne kuyruğu.
karşılarında insan bulurlarsa insanla da denerler heralde.
dişi köpek- erkek köpek diyaloğuna gitmesi kaçınılmaz hededir. ama adama bir de bunu derler;

(bkz: havlayan köpek ısırmaz)
Kuyruk sallamasa da peşinden koşanları gazetelerde okuduğumuzdan pek geçerli olmayan önerme.

O türlüsüne tecavüz diyoruz.
kadınların kuyruğu yoktur.
bazen bu sözleri evrilip, hayvanların söylediğini düşünüyorum, yere batmalı bence.