2008 yılında kurulmuş Yunanistanlı pop müzik grubudur.

- 2011 yılında "Songs From Kadebostany" albümlerini yayımladılar.

- The National Fanfare of Kadebostany adıyla kurulmuş daha sonra sadece "Kadebostany" olarak anılmışlardır.
en mükemmel parçası budur;
http://www.youtube.com/watch?v=PQDK6x1i8jY
son singleları jolan ile farkını ortaya koymuş olan grup. bu grubu her dinlediğimde sevgili devlet bahçeli'nin 'televizyonun karşısında çocuklar baba bizde niye yok biz niye alamıyoruz diyor' sözleri aklıma gelmekte. şarkı için :
http://www.youtube.com/watch?v=t994-0_1bJI .
grubu gec farkettim. cok guzel sese sahip solisti olan muzisyen arkadaslar.
bu sese cok yakisan muzik tarzlariyla etkiyi katlamislar.

yeni albumlerinde dinlemekten bikilmayacak (en azindan bir sure) tekrar tekrar dinlenecek bayildigim bir sarkilari var;
(bkz: Castle In The Snow)

http://www.youtube.com/watch?v=bET3ZG9AwbQ

sarkinin yukselen kisminda ses seviyesini yukseltmek isteyeceksiniz.
(bkz: Eagle)
"cey o el ey en"... aşırı sexy bir gruptur kendileri. ismini okuyan herkes serbest çağrışımlara gark olur ve caddebostan'ı anımsar.
(bkz: caddebostan)
Castle in the Snow adlı şarkısıyla beni benden almış ve geç keşfetmiş olduğum gruptur.diğer şarkılarına hevesle süzülmekteyim. konseri falan varmış gidenlerden yorumda isteriz efenim.
castle in the snow ve tabiiki Walking with a ghost şarkısı ile gönlüme taht kurmuş gruptur efendim ama diğer şarkılarını çok beğendiğimi söyleyemem.
Walking wiht a ghost, parcasiyla tanidigim kisi. Guzel parcadir acin dinleyin.
Jolan adli sarkisiyla gaz verir. Bu sarki esliginde yuruyus veya kosu yapmak zevkli olur. Klibindeki mustang ise sevgilimdir.
bana aradığımı buldurmuş grup...

80ler elektronik müziğnden özlediğim her şey var.
huzur veren parçalara sahip grup.
(bkz: castle in the snow)
Quentin Tarantino filmlerine yakışan şarkılar yapmaktadır.
Castle in the Snow' u ilk dinlediğimde öylece kalakalmıştım. Öylece kalakaldığım şarkılar bikaç tanedir ve bu şahane şarkı onlardan biridir.

Bir diğer güzellik; Goodbye.
yunanları sevmek için size bir sebep daha.
https://www.youtube.com/watch?v=ZQaBcNI_AoM

youtube'dan alıntı:

--spoiler--
Geçen akşam yolum onların konserine düştü. Komşu(Yunanlı) çocuklarından ikisi biraraya gelerek bir müzik grubu kurmuşlar. Adları Kadebostan ve Amina. Bunlara daha sonra Polonya, Rusya, Kazakistan ve Romanya'dan gelen müzisyenlerde katılmışlar. Hepsi bir araya gelince kendilerine hayali bir ülke kurmuşlar. Ülkenin adı: "Kadebostany Cumhuriyeti"..
Ülkenin sınırları,italya'nın kuzeyinden,işviçre'nin doğusundan,Türkiye'nin batısından geçiyor. Ülkenin başkenti Kadebostany. Başkanı ise kurucusu Kadebostan..
Bayraklarının üzerinde "araştır ve keşfet" yazılı. Ülkenin ahlaki değerleri saygı,cömertlik ve açıklık üzerine kuulmuş..
Grubun müzik tarzı daha çok bir marşın,bir Balkan ezgisinin elektronik müzikle desteklenerek harmanlanmış bir türü diyebiliriz. ilk albümleri: Songs From Kadebostany. Grup "Kazak Rules" klipiyle bütün dünyada sansasyon yaratmıştı..
Grup sahnede beş kişiydiler, altıncı aramızda(tribünde) elektronik müzisyendi.Müzik kadar sahne görselleri ve ışık efektleri de göz dolduruyordu..
Bu iki Yunanlıdan ingilizce şarkı dinlemek nedense bizim canlara yakın geldi. Gençlerimiz onları çılgınca alkışladılar,ıslıkla teşekkür ettiler..
Ben de (ellisini geçmiş biri olarak) mutlu oldum gençlerin arasında bir kenarda onları izlemekten. Bu vesile arada bir gençlerin müzik konserlerine gitmeye kendime söz verdim. Onları izlemeyi (ya da vizesiz ülkelerinde ziyaret etmeyi) size de salık veririm. Ömürleri çok oksun. Ben sevdim onları.

--spoiler--
Castle in the Snow şarkısı herkesin söylediği gibi beni de grupla tanıştırmıştır. iyi yerlere gelemeyebilirler ama bizim haberimiz var pek de mühim değil.
walking with a ghost'tan sonra castle in the snow ile kendine bağlamış gruptur.

kesinlikle aşık olunası müzikler yaratıyorlar.
Istanbul da verdiği konseri kacirdigim her aklıma geldiginde bir hüzün çöker üstüme.
beni palabras adlı şarkılarıyla kendine bağlamış grup hiç bir yerde yazılmamasına karşın o şarkıya bitiyorum.öyle gizli duygular yaşatıyor ki.
ne büyük bi şarkı yapmışlar yahu.. son iki yılda aradığımı veren iki şarkıdan biridir. diğeri hangisi mi ?

The Dø - Too Insistent
Aklıma direk caddebostanı getiren jolan parçasını ezbere bildiğim sevdiğim müzik grubudur.
(bkz: katibim/#26892340)
güncellenmiş yunan tanrıları.
itinayla dinleyiniz.
baba tarafından caddebostanlı anne tarafından atinalı grup.