bugün

senelerdir aynı kanal sayısına sahip telekom hizmeti. büyük bir potansiyel taşıdığı halde, neden daha iyi değerlendirilmez hayrettir.
yıllar önce çıkan bir husumet yüzünden tüm italyan kanallarının yayınını kesen ama başbakanlarımızın enseye tokat olmasına rağmen halen bu kanalları tekrar yayınlarına almayan tv
(bkz: berlusconi)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
gecenin bir yarısında televizyon izlemeye niyetlendiğinde o kadar kanal arasında sadece reklamları izlemek zorunda kalıp ceşitli bıçak ve spor aletlerini gösteren kanalların bütünü
10 tanesi yabancı toplam 40 küsür kanalı barındıran,ilk kurulumda bayaa bir para götüren ama sonra cüzi bir miktar ödediğiniz ve tercih edilmemesi gereken bir hizmet.
demode teknoljidir.
kablo tv ya da kablolu yayın da denilen bir sistem. anten derdi falan olmuyor. kanal yönünden de faydalı bir sistemdir. aylık 10 ytl yi geçmeyen bir ücreti vardır.
kurumdan yapılan açıklamaya göre dijital yayına geçilip kanal sayısı 300 olacakmış. ayrıca tv üzerinden internete bağlanılabilecekmiş.
(bkz: hadi hayırlısı)
2yıldır(üyelik baslangıcından bu yana) hiç ödeme yapmadığım halde mahkemelik olmadan aldığım hizmet..
bazı şehirlerde nedense belli günlerin belli saatlerinde yayını kesilen hizmet. işin ilginci tam da o saatte televizyonda hükümet ve akp aleyhine bir program olmasıdır.
son derece tutarlı servis. şöyle izah edeyim: yıllardır aylık ücreti sabit ve 7 lira. ne bir zam var, ne indirim. buna bağlı olarak hizmet kalitesinde de hiçbir değişiklik ve gelişme yok; ulusal kanallar ve birkaç yabancı alman, fransız, ingiliz kanalı. ha yeni ulusal kanal açılırsa o ekleniyor, o kadar. yayın kalitesi bence güzel, görüntü net. levent bölgesinde son 5 yıldır kesildiğini bir kere bile hatırlamıyorum.
özetle; eğer sadece belirli gün ve saatlerde belirli programları izlemek için tv karşısına geçen biriyseniz*, o zaman kablo tv sizin için ideal olacaktır kanısındayım. 7 lira gibi ucuz bir ücret ve stabil bir yayın.
aşağı yukarı aynı kanal sayısındaki digiturk, kablo tv'den daha pahalı. dizimax, comedymax gibi kanallara sahip paketleri ise eğer o kanallarda yayınlanan tüm dizileri izlemeyecekseniz uçuk derecede pahalı.
özetle: yaşasın kablo tv!
dipnot: memnun olmam gelişme istemediğim anlamına gelmemeli. dijital yayın ve daha çok kanal seçeneği olmalı. özellikle tematik kanallar artırılmalı.
bağlatmak kesinlikle aptallıktır. sadece 50 kanal için ayda 7 milyon vereceğinize bir kereye mahsus 200 milyon verşp uydu almak daha mantıklıdır.
yaptığım hesaplar sonunda max 2 yıla kadar kiracı olanlar için ideal tv seçeneği.7 ytl,45 kanal,kurulum bedava.
Gayet mantıklı bir bağlantıdır.Günümüzde kablonetin ADSL'den daha üstün bir bağlantı olduğunu düşünürsek(upload olayı) ve Kablo TV olmadan kablonet bağlantısı yapılmadığından günümüzde 200 kanala 200 YTL vermekten daha önemlidir.Zaten ayrıca isteyen gider 200 YTL verir ve alır.
e2 kanalını bünyesinde barındırmadığı için gıcık olduğum yayın hizmeti.
güzel hizmet, en asil oluşum lakin benim bilgisayarımda fena halde titreşim yapmakta o değil monitör gözüme gözüme patlayacak diye korkuyorum.

(bkz: korkuyorum anne)
en kötü hizmettir. hatta illettir. e2-ntvspor-tnt falan hayaldir bunlar hayal. klasik ulusal kanallar neyinize yetmiyor der kısaca bize kablo hazretleri.
en kritik zamanlarda sebepsiz yere cızırtılı yayın veren nalet olasıca. arıza kaydı yaptırayım dedim hizmet numarası istedi , ulan fatura mı yolluyorsunuz eve de bilelim ama ödemeyince mahkemeye vermeyi bilirsiniz. *
kanalların görüntüsü öyle netleşmiş öyle netleşmiştir ki, o kadar olur. ayrıca 50 den fazla kanalla iyi bir vakit geçirme aparatıdır.
2009 un şubat ayında digital yayına geçeceği söylenen ve bu hizmeti de aylık 9.5 ytl ye verecek servis sağlayıcısı. kanal sayısı, 2 si hd yayın olmak üzere 133 e çıkacak ve set top box gerektirecek. bu cihaz da türksat tarafından kullanıcıya belirli bir fiyatta sunulacak.

alıntı - derleme: pclabs
digital entegresyonla beraber pay tv sistemini de hizmete sokarak, kırmızı nokta döneminden sonra izleyicisine ilk kez seks yayınları sunmaya başlayacak olan tv hizmeti.

(bkz: bir abazanın günlüğü)
2 gündür kendini kaybetmiş olan hizmettir. kanalların çoğu bir gidip bir geliyor. kanalların televizyondaki yerleri zaten gitti. kanal numaralarına göre kaydettiğim isimler de kafayı yemiş durumda, 55 tane kanalın hepsinde 3-4 farklı kanalın isimleri yazılı. saatlerce uğraşıp eski haline getirmeye çalışıyorsun, çoğu kanalı bulamıyorsun. bulduklarını eski yerlerine diziyorsun, biraz sonra bir bakıyorsun ki sıra yine kendine göre değişmiş. "ben bunu az önce buraya koymadım mı lan?" "bu kanal ne zaman buraya geldi yaa?" gibi söylemlerle kendi kendine kafayı sıyırıyorsun bir köşede.
teledünya hizmeti ve türksattaki gelişmeler sebebiyle yayın kalitesi abarmış hizmettir. kafayı kullanan yöneticileriyle digitürk ve d-smarta kafa tutabilirler. ha ben 7 liraya çanakla, kabloyla, kutuyla uğraşmadan şu an cam gibi izliyorum o ayrı.
televizyona kafa atma isteği uyandıran televizyon yayını hizmeti. tamam yeni uyduya geçildi ve dolayısıyla kablolu yayında da kanalların yeri değişti. normal bir kablolu yayın kullanıcısı olan ben ne yapım? bütün kanalların bandlarını not aldım, daha fazla izlediğim kanaları teker teker sıraladım. elimle teker teker televizyona kurdum. aradan bir kaç gün geçti, hepsi birbirine girmiş. ya ben yemeyip, içmeyip sizin kafanıza yada başka bir tarafınıza göre değiştirdiğiniz kanallarla mı uğraşıcam? ben istediğim tuşa basıp istediğim kanalı izleyemiyecek miyim?
sabah sabah sinir bırakmayan şey. şimdi işin yoksa otur, bütün kanalları yeniden sırala, bilmemkaçıncı defa...
tam da uğur dündar hakan şükür'ün trt'den ne kadar maaş alacağını söylerken sinyali kesen illet. bu işte bir iş var ama neyse. geçen akşam yaprak dökümünü izlerken de dellendirmişti zaten deyyus.*