white stripes in hafif kirik * vokalisti.detone olmaz,black vokal egitimi alir..Karen elson adli cok tatli hatun kisisi ile evlenmis,nur topu gibi bir cocuga sahip olmuslardir,cocugun adi da scarlett teresa *
meg white * ile evlenmeden önce adı jack gillis olan onunla evlenince onun soyadını alan * ayrıca renee zellweger in eski sevgilisi ama şimdi blue orchid klibinde oynattığı güzel * ile mutlu bir evliliği olan the white stripes ın solisti gitaristi.
the white stripes de gitar-vokal görevini üstlenmiş ve gruba bir süreliğine ara verdiklerini belirterek the raconteurs adlı grupta çalmaya başlayan yetenekli sanatçı...
iki günlük baba olan white stripes gitarist/vokalisti. oğlu,eşi ve kızlarıyla mutluluklar diliyoruz efendim.
cold mountain soundtrack'inde yer alan wayfaring stranger yorumu oldukça iyidir.
gitar çalma şevkini körükleyen mükemmel insan. vokal tekniğinin bir benzerini ben görmedim. gören varsa bi zahmet...
kraldır. quantum of solace filminin müzikleri kendisine emanet edilmiştir. another way to die adlı parça dinlenmeye değerdir.
gitara en çok yakışan adamlardan biridir. yakışıklılık konusundaysa diyecek söz bulamıyorum efendim.
bir dönem elvis presley ile ilişi yasayan Wanda Jackson'ın yeni albümünün prodüktörü olduğunu açıklayan sanatcı.
jay-z efendiyle bi şarkı kaydetmişler, jay gitar çalmış, jack rap söylemiş (<<pitchfork'un rüyası)...

bu sene aynı zamanda white stripes'la (northern lights live dvd'si ve boxset dışında) yeni bi albüm daha çıkaracağı, nisan-mayıs gibi yeni bi dead weather albümü geleceği, bi solo albüm üzerinde çalışacağı (yoksa çalıştığı mı) ve wanda jackson ve rolling stones'a (en azından keith'le stüdyoya girmişlerdi, bi de johnny depp orada olsa, umberto eco eksik kalırdı sanırım) albüm produce edeceği gibi (haber eksenli) beklentilerimiz mevcut. bu sene fleet foxes'tan, arcade fire'dan filan da bi şeyler bekliyoduk, ama henüz hiçbir etkinliği olmayan jack white üzerinden sene değerlendirmesi yapmak yanlış olsa bile, gil scott-heron, local natives, joanna newsom, titus andronicus, owen pallett, hatta hot chip ve four tet, belki fang island (kim beklediyse) bile (onların) beklentilerin o kadar üzerine çıktılar ki, jack white için de içimiz kıpır kıpır.

yani o kadar müzik dinledim ama bu senenin bu zamanına kadar öyle güzel albümler çıktı ki, müzik tarihinin en güzel senesi, diyebilirim. dylan'ın '65'ini bile döver.

(parantez içlerini dört yaşındaki kuzenime yazdırdım - türçeyi okuduğu gibi yazmayı öğrensin diye.)

i wish we all go tallahassee...
ilk gitarı, bir kalasın uçlarına çaktığı iki çivi arasına gerdiği teldir.
alicia keys le birlikte "another way to die" adlı şarkıyı seslendrimişitir.
süper eğlenceli şarkıların sahibi, süper sevimli bir sese sahip süper adam. ailecek olmasa da hastasıyız valla. en azından ben hastasıyım.
sanılanın aksine grubun bateristi meg white kendisinin karısı değil kız kardeşi olur. 2008'de davis guggenheimin belgesel tadındaki filminde* jimmy page ve the edge ile birlikte yer almıştır. filmin başında boş kola şişesiyle yaptığı elektro gitarla dikkatleri üzerine çeker.
the raconteurs grubunun gitaristi ve vokalistidir.
Cold mountain filminde Mandolin çalan Georgia karakterini canlandıran müzisyen.
Harika bir vokal , harika bir gitarist , yok böyle bir insan .
hafiften johnny depp i andıran görsel
augustus prew e ikizi gibi benzeyen http://www4.pictures.zimb...+Charlie+m_0T8VQW6Ycl.jpg vokalist.

görsel
Kendisi tam bir Müzik adamıdır. Icra ettiği müzik stiliyle her dinleyiciye hitap etmektetir. Uyku problemi çekenler bu adamın vokal olduğu herhangi grubundan yahut solo fark etmez slow bir şarkısı açıp tekrarla butonu ile şekillendirdikten sonra çok şükela uykulara hatta rüyalara gark olabilir.
o nasıl cover dır öyle , bono nun gizli gizli ağladığı duyulmuştur efem (bkz: )http://www.youtube.com/watch?v=mdbcpuha4co
papaz olacakken son anda müziğe yönelmiş, iyi ki müziği seçmiş dedirten adamdır. elektro gitarı kendisinden ayrı düşünmek ayıptır. tekniğinin eşi benzeri yoktur. davul da çalmaktadır (bkz: the dead weather). incecik muhteşem sesine hasta olmak gerekmektedir.
bugüne kadar hakkında yalnızca 24 tane entry girilmiş olmasına acayip bozulduğum süper yetenek.
dünyaya yeniden gelseydim bu herif olmak isterdim.
conan o'brien'ın kankasıdır.
The Great gatsby'nin soundtracklerinde imzasi vardir.
I'm shakin' şarkısına ve giydiği buz mavisi takım elbiseye hayran olduğum (Evet buz mavisi takım elbiseye hayranım,en sevdiğim renklerden çünkü . ) sempatik , şirin şarkıcı abidir.