bugün

umut sarıkaya'nın penguen dergisinde ki köşesinin ismidir. her hafta zevkle okunasıdır.
(bkz: tüm dergiyi ele geçiricem ama önce şu süveterden kurtulmam gerek)
her hafta digerlerinden nasıl oluyorsa bir farkı olan kosedir.
(bkz: benim de söyleyeceklerim var)
her hafta yeni bir köşe logosu ile beni gülmekten yıkan bölüm. (bkz: kahveci mehmet efendi) (bkz: ören bayan) (bkz: peugeot)
(bkz: Umut Sarıkaya)'nın yaşamin divan altina gizlenmiş sirlari üzerinden mizah ürettiği PenGueN köşesi...
4.nesil yazar.
gerçi epey olmuş geleli ama gene de adettendir, hoşgeldin. *
çanakkale'li punk/ska grubu ambalaj hatası'nın şarkılarından birisidir.
gece gece bizi uludagsozluk başlığına yazdıklarıyla yerlere yatıran sözlükcandır. tebrik edilesidir.
deli bir yazar. gulmekten mide ceperlerim tutuyor. ( burasi gulsen hesabi , cakra da tuter , evet )

iste olay. (bkz: uludag sozluk/#2450686)

sonuna yazilan " adios " kahkahadan komsu uyandiran cinsten. millet bir sey yapiyoruz sanacak.

hala guluyorum.
bana bir şeyhler oluyor oyunundaki hilmi karakteri gibi anlattığı/yazdığı şeylerden ders çıkarılması gereken bir adam.. her entrysine telif hakkı ödenmesi lazım.. saygılar..
sözlük ve moderasyon hakkındaki düşüncelerini güzel bir dille dile getirebilecekken küfür ederek kendini küçük düşüren yazar. *. bu yazısını şakşaklayan yazarları da ayrıca şaşırarak izliyorum.
çoğu kişinin muzdarip olduğu bir durumu hakkıyla açıklamış yazar. ama bunu yaparken anlatığı stildeki entryleri silinmeyen yazarların çok hoşuna gitmiş, onları gülmekten yerlerde süründürmüş (!) *.

gitmeden önce moderasyondan tek bir isteği olsa gerek: o yazdığı entry silinmeden önce kaç tane artı oy aldığını yazın, sözlüğün bir kenarında bulunsun... hem size ibret olsun hem de bu sözlüğü okuyacak/yazacak olanlar arada bir de olsa nasıl durumların ortaya çıkabildiğini görsün. eleştiriler argo bile olsa yöneltildiği kişi ve kurumları ayakta tutar, hadi hiç bilemedin yol gösterir. yani umarım eleştrilerden yararlanamayacak kadar aciz değilsinizdir...
dördüncü nesil silik.
hiç entrysi kalmamış ama 8 tane başlığı var görünüyor.
ayrıca gitmeden önce sözlüğe ve moderasyona ibret olsun diye yazdığı entry ortam'a eklenmiş bulunmaktadır, okuyamayan arkadaşlar müzeden ulaşabilirler.
çizim ustalığını ve köşe yazarlığının harmanını farklı açılardan penguen mecmuasında okuyuculara sunmakla başlayan, lakin artık fermuar dergisinde boy gösteren, inanılmaz insan umut sarıkayanın sayfasına verdiği isimdir... ve bahsi geçen insan umut sarıkayanın muhakkak alnı kapalı insanlarla alıp veremediği karikatürlerinden apaçık çıkar ortaya... okuyup yüzünden tebessüm eksik eden bir birey var ise... ya sevsin ya terketsin...
sozlukte cogu kisinin rahatsiz oldugu bir noktaya dikkati cekmis, ardindan da kus olup ucmus yazardir.

ozlenendir.
uykusuz dergisinin en güzel köşesinden biri.

diğeri için (bkz: benim de söyleyeceklerim var)
http://img504.imageshack....g504/7510/iimdeyimjc2.jpg
umut sarıkaya'nın karikatürlerinin derlenmesiyle kitap haline gelen ve bugün tüyap kitap fuarında edinebildiğim kitabın ve köşenin adı. hepsini bir arada görünce gözlerden yaş gelme, karın ağrısı semptomlarıyla karşılaşabilirsiniz korkmayın.
dost kitabevinden 13 tl vererek -helali hoş olsun- edindiğim süperötesi karikatür kitabı. yataktan düşe düşe her yerim ağrıyor bu kitap yüzünden.
çok iyi oldu çok da güzel oldu taam mı? ammavelakin ki yıl 2010 oldu nerde lan uçan arabalar?

bu ne saçma giriş oldu diyen yazarlar şöyle açıklayayım:

penguen kolleksiyoncusu olarak uykusuz almamaktaydım ve bu nedenle umut sarıkaya'dan da mahrumduk. anca internetteki bazı karikatürlerini okuyabiliyorduk. o da tabi eline alıp, o kağıt kokusunu hissedip, okumak gibi olmuyordu. bu nadide eserle uykusuz almadan umut sarıkaya eserlerini okuyabiliyoruz. bu yüzden umut sarıkaya'ya çok teşekkürler. hem de 13 liracık lan! şukela!
bana hediye edildiğinde çılgınlar gibi sevindiğim uykusuzun gizli kahramanı umut sarıkaya nın enfes kitabının ismi.
Atatürk Kültür Merkezinde kurulan Uykusuz standından 7.5 TL ye aldığım umut sarıkaya'nın arşivlik enfes kitabı.
işinin gücünün olduğunu evliliğe hazır olduğunu belirten cümle.
Facebook'ta kurdumuz,renkli insanların olduğu, umut sarıkaya formatlı bir grup.asosyal olmamın tek nedeni.