bugün

Zavallı değil müslümandır. Evet.
içkini tadını değil ama kafasını bilmeden gidecek zavallıdır. hele içkili kafayla sevişmediyse yandı gülüm keten helva *
tam aksine içkiyi tatmış bir boka benzemediğini anlayıp daha güzel tatlara yol almıştır. sevgili ergenlerede der ki; salak yavrum içki içmek medeni toplumlarda aşağılanma unusurudur.
Cennette şarap akan derelerde yüzecek insandır.

Kesin nar suyu.
içkiyi içende,içmeyen zatın gözünde aynı keyfiyettedir,senin içine dert olmasın kardeş,içen içer,içmeyene mutluluklar dileriz.
Kevser ırmaklarının tadını merak eden insandır.

(bkz: thug life)
(bkz: high)
içkiyi tadından sebep içenlerin meyve suyu içmesi en azından daha iyi.
Çok da zavallı değildir. Çok aşırı güzel örnekler hariç hangi alkollü içkinin tadı güzel lan?! En büyük kaybı o kafayı yaşayamamak olur.
hangi içkinin tadı iyidir sorusunu akıllara getirir.zira alkol denilen illet adamın içini yakar.
16-18 yaşları, ergenlik zamanları merak edip tatmıştık, çakırkeyf öpüşmüştük, sarhoş olup kusmuştuk,

Tadını hiç sevmedim, ne çakırkeyfi ne sarhoşluğu hiç sevmedim,

Daha da ağzıma sürmedim sürmem, kafam senden kıyak hacı abi...
Burada bahsedilen damak tadı değil kafa yapan anlamında bir tattır; olayı doğru anlayalım.

Aşırıya kaçmamak şartıyla, çok güzel kafa yapar, eğlendirir, rahatlatır; iki üç güzel arkadaşla çok güzel muhabbet döner. Bunları hiç yaşayamayacak insandır.
dünyadan her "hazzı" tatmasam da olur düşüncesindeki insandır.

maazallah sonra "vurdurmanın tadını bilmeden ölüp giden zavallı" ya kadar gider olay.
Kafası her daim güzel olanlar için kayıp değildir

Kafa güzel olsun diye , dertlerden uzaklaşmak ve hatta kaçmak için yapılan alkol alma eylemi zavallılık, bu eylemi yerine getirene de zavallı denir.
damak tadına ve inancı ve imanı tam müslümandır.
zemzem suyunun tadını bilerek ölecek insandır.

(bkz: cennet seni çağırıyor)
her türlü kazanan insandır.
içtikte ne oldu. sırf ortam yapacağız diye yıllarca içtik. rakı, votka ve viski karıştıra karıştıra içtim. ne oldu sayfalar dolusu amel defterinde günah.
yani demem o ki içki kötülüklerin anasıdır. nerede problem orada içki. uzak durun uzak. bir çay koyun demli olsun tüm dertlere birebir.
Çok şükür öyle bir zavallık ki banada nasip olmuş. içmedim çok şükür.
ölünce herkes gibi yok olacaktır.
zavallı falan degildir. haramı helali biliyordur. onun yerine icecegi bircok şeyin oldugunu bilir. icki icenlerin cekilecegi hesaptan sorumlu olmayan kisidir. çayın bağımlısıdır.
şöyle gırtlağını rakı ile çalkalamadan toğrağa gidecek eziktir gitsin gül şerbeti içsin nasıl olsa öteki dünyada şarap var.
iki lafı bir araya getirebilmek için ille de alkol almaya muhtaç olan zavallının beyanıdır.

hayatı boyunca ağzına içki sürmemiş çok güzel insanlar tanıdım, çok güzel muhabbetler ettim. güzelce iletişim kurabilmek için ihtiyaç duyduğum şey genelde beynim oluyor kardeşim. arada sen de dene.
Çok şükür. Ne güzel zavallıdır o.
içki haramdır.içmeyenler değil içenler zavallıdır.
cennette ona şarap akan nehirler bahşedileceğine inandığından kendini kandırmaktadır.

bınınıysı ...
güncel Önemli Başlıklar