bugün

içkinin bile işlemediği bir haleti ruhiyede olmak.
(bkz: hep öyle derler)
(bkz: içen bilir)
sarhoş olma eşiğini baya yükseltmiş insanlardır,sünger de denir bu kişilere halk arasında.
sonradan "en iyisi ben bunu karizma için kullanıyım bari" denilen durum.

--spoiler--
iki bira üstüne de cila olsun diye 3 tane 70lik vodka devirdim bir şey olmadı amk!
--spoiler--
*
içkiyi içtiği sürece yerinden kalkmamışsa bir de ayağa kalkmayı denemeli.
tamamen o an sahip olunan kafayla ilgilidir. 35 lik rakıyı diş ağrısına şifa niyetine içenler, bir birayla zom olabilirler.
içkiyi bırakma sebebimdi.
+abi geçen akşam çıktık, 8 bira, 5 votka redbull, 7de jack içtim yemin olsun bir şey olmadı ya. absinth içicem bi daha yemin olsun.

şeklinde açıklanabilecek lise geyiğidir. geyikten ziyade sallamasyondur. her insanın bir sınırı vardır; 3 bira, 5 bira değişir bu durum.

edit: yukarıdaki rakamları değiştirdim. zira o rakamların çoğu insana göre normal olduğunu farkettim. *
içkinin, şişede durduğu gibi durmasıdır.

"şişede durduğu gibi durmaz" derler ya hani. onun tam tersi oluveriyor işte.
her sarhoşun başına gelendir.
içki içip bir gramiçkiden hiçbir haz almamaktır. ayrıca içkiden soğuma sebebidir de.
içkiye yeni başlayan liseli ergen söylemi.
(bkz: sünger olma durumu)
daha önce hiç absinth içmemeiş olan kişinin söylediği söylemdir.içip de bunu diyebilen varsa daha da bişey demiyorum.
bazen sadece içip, sarhoş olup unutmayı istediğin için içersin... lakin bünye sanki olayın farkına varmış da sana inadına iş yaparmış gibi salmaz bi türlü kendini... içer içer beklersin ancak kadehler sonrası zom olmayı beklerken bir de bakmışsın zombi olmuşsun, nasıl bişeyse bu da...
bünye meselesidir tabii. birkaç biraya kafa yaptığın günlere geri dönmek istersin, en azından ucuza geliyordur.
dayanabileceğin kadar içmişsindir.
bir cay bardagi zeytin yagi ictikten sonra mumkun olabilecek eylem.
(bkz: o değil de süt içip kafayı bulmak)
sarhos oldugunu bile hissetmeyecek kadar icip, yere duserken ben cok iyiyim denilen durumdur.
bünyeye göre değişendir. kimi 2 kadehte kafayı bulur, kimi 10 tane içip bir kadeh daha ister.
içilen ortama,ortamın güzelliğine ve içinde bulunulan ruh haline göre değişkenlik gösterebilen durumdur.
sarhoş olma eşiği bünyeden bünyeye değişse de bazen aynı bünye içinde bile zaman zaman değişebileceğinden, herkesin zaman zaman yaşayabileceği, bazılarının genellikle deneyimlediği haldir. tabi bir de doğuştan sarhoşlar vardır onlar için yaşanması namümkün durumdur.
tamamen alışkanlıkla ilgili olan durumdur. ne yazık ki cüzdanı olumsuz etkiler ve boş yere bünyede çiş birikmesine neden olur.