bugün

evet efendim..

her ne kadar laik olsalar da ben ve benim gibi olaylara ak gözlüğünden bakarak olayların gidişatına öyle karar veren insanların dahi düşünmek istemediği fakat kendine de sormadan edemediği ilginç sorudur. izmirliler bildiğiniz üzere aşırı laik antimuhafazakar batılı özentisi sahil köyü insanlarıdır ayrıca ak parti ye de oy vermedikleri gibi namaz da kılmazlarmış. yoksa yüce allah ın bu bayram gününde bayram namazına da gitmiyorlar mı?

biz öyle düşünmüyoruz cami olsa giderler koca alsancak'ta bir tane cami var. o da müslüman osmanlı'dan kalma bir cami. mesela bu bayramda kaç izmirli namaza gitti açık ve net gelip burda yazıcak ben de ona göre oy istatistiği çıkarıcam.

ama bence gidiyorlardır, biz ve bizim gibi ak partililerin kurduğu ülkede bu kadar da laiklik yapacaklarını sanmıyorum. çünkü laiklik bu değil!
kimsenin namazı kimseyi ilgilendirmeyeceği gibi, bayram namazı da farz olmadığından sakıncalı bir sorudur.
not: herhangi bir ibadetin yapılmamasına islamiyet dünyada bir ceza getirmemiştir. allah'ın yapmadığı birşeyi siz ne cüretle yaparsınız?
dipnot: namaz kılıyorum bayram namazına da gittim hemen eksilemeyin!
izmirliler atatürkçüdürler ateist değil.
kısa ve net işte.
"allah rızası için gider onlar. sana yaranmak için değil. istanbul'da daha çok bayram namazına gitmeyen. sen gittin mi ayrıca? hani nerde? ben görmedim." şeklinde cevaplanması gereken soru.
sen gidiyorsunda ne oluyor yavşak? sorusunu akıllara getirecek sıçmık. her yılın belirli dönemlerinde geleneksel olarak, sözde islamiyeti savunan beyincikler tarafından izmirli vatandaşlarımıza atılır bu iftira. bunlar aynı zaman da din istismarcılığı yaparak, islam asar, islam keser, islam yıkar zihniyetinin temsilcileridir. bre zındık, peygamber efendimiz muhammed mustafa (s.a.v)'in hayatına baktığımızda hiç bir zaman insanları zorlama yoluyla imana çağırmamıştır. Rasulullah (s.a.v.) insanları etkili ve ikna edici bir tarzda, tartışma yoluyla Allah (cc)’nun dinine davet etmiştir. sen kim oluyorsun göt! pensilvanya'nın uşağı,dinler arası diyaloğun temsilcisi, pis şakirtler sizi.

edit: izmirli filan değilim yakından uzaktan alakam yoktur.
(bkz: hala habibi ye cevap vermeye uğraşan sığır)

Iyi bayramlar herkese.
izmirliye sadece ve sadece bok atmak için sorulmuş cümledir.

alsancakta cami bulunmamasının sebebinin yüzyıllar boyunca o bölgede yaşayan hristiyan ve yahudi insanlardır efendim. hala hristiyan kesimden insanlar bolca bulunur. ki izmirin sahil kesimlerini azıcık aşıp iç kesimlere gitme zahmetinde bulunursanız camilerin ağzına kadar dolduğunu görürsünüz. cuma günleri olsun teravihler olsun bayram namazları olsun tıklım tıklımdır.

insanların ibadetini allah rızası için yaptığına hiç değinmeyeceğim bile.

ayrıca başlık buram buram trollük kokuyor belirtmeden edemeyeceğim.
Izmir modern çağın nimetlerinden yararlanan güzide şehrimiz. Adamlar merkezi sistemle evden kiliyorlar bu şekilde camiye gitmelerine gerek kalmıyor. Adamlar işi cozmus. Ayrıca bayram namazina gitmeyen bir çok şehirde bir çok insan varken neden ızmir?
bir embesil tespiti.
insanlar laik değildir. devletler laik olabilir. türkiye cumhuriyeti de laik bir devlet düzenine sahiptir.
izmirliler konusuna gelirsek,
allahım izmirliler namaz kılmıyor çok günaha girdim gene. onlarla aynı ülkede yaşadığım için kendimden utanıyorum. sen onların soyunu kısa sürede kurut yarabbim
zihniyetinin tam olarak söylenilmeye çalışıldığı durumdur.
ak kafasıdır işte.
izmir camilerin doluluk oranı bakımından tüm iller arasında 1.sıradadır.
benim bildiğim kadarıyla kurani kerimde cemaatle namaz kılmanın önemi vurgulaniyor, cami olsa iyi bir birleştirici olabilir ama isteyen her yerde kendi cemaatini oluşturup namazini kilar, adam buraya ben ramazanda camiye gittim beni de şimdi o listeye ekle dediginde samimiyeti zarar görmeyecek mi? Herkesin inancı kendine olsun arkadaşlar alsancakda cami sayısı yetersiz ise bunu ayrı konusalim ama bu fişleme çabası bana göre anlamsız.
gereksiz ve provakatif bir sorudur. izmirde ramazanda içki içen de vardır, bayram namazlarında camileri dolduran insanlarda vardır. kimsenin de kimseyle bu konular hakkında problemi yoktur.
tanrıcılık oynamaya çalışan dindar tespiti. istatistik tutacakmış.
cevabının kimseyi ilgilendirmediği, trolllüğe özenen ama bu kadar sikindirik bir şeyi bile başaramayan aşağılık kompleksli bünyelerden çıkabilecek soru.
şu izmirliler kadar taş düşsün ulan başınıza, akepeliler gibi örümcek kafalı olacağıma izmirli olurum varsın laik, dinsiz desinler.
Sanki öbür tarafta ülke olarak yargılanacağını düşünen insan söylemi. Şöyle ki;

Sorgu Meleği: Evet Sen gel hicbiseyebosunaiclenmeyenadam, hımm izmir hiç namaz kılmıyormuş ne diyorsun bu duruma ?

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam; valla çok uyardım ama dinlemediler. Namaz kılın ülke olarak yanarız dedim gülüp geçtiler bak gördün mü allasen.

Sorgu Meleği: izmir olmadı barajı aşamadınız maalesef. O zaman yapacağımız birşey yok ülke olarak sizi cehennemin 7 kat dibine indiriyoruz. Uğurlar olsun.

Böyle bişeyden korkuyorsanız olmayacak vallahi lan. Rahat bırakın o yüzden izmir'i. Şimdi siktir git Akp ampulü ovala.
gereksiz bir tartışmadır milletin izmir'le ne alıp veremediği var arkadaş. geçen günlerden foça'da askeri araca yönelik saldırıdan sonra insanlar işi gücü bırakıp sıcak ramazan gününde hastanelere akın ettiler, taksiciler bedavaya çalıştı kan vermeye gidenler için! izmir o gün askerini yalnız bırakmadı, yoğunluktan dolayı kan veremedik, allah bizlere böyle acıları hiç bir zaman yaşatmasın ama merak ediyorum başka bir şehirde böyle bir olay olsaydı, insanlar izmir'de olduğu gibi yardımsever davranabilir miydi? haydi tartışın şimdi izmir'i bakalım!
(bkz: ak parti lilerin kurduğu ülke)
(bkz: otur sıfır)
(bkz: korkarım cevabı beğenmeyeceksin)

http://www.izlesene.com/v...su-icinde-kilindi/4997513
kiramen kitabin meleklerinin yerinde gözü olan bi yazarımızın sorduğu soru.
izmirin neredeyse yarısı gitmiyor evet. çünkü yarısı kadınlardan oluşuyor..
izmir'de diyanet işleri verilerine göre 1742 cami vardır.
onları ibadet haneden saymıyorsa, muhtemelen müslüman da değildir arkadaş.