bugün

iyi giden bir arkadaşlığa aşk karışır zaten... insanlar iyi anlaştığı arkadaşlarına aşık olur, en sevdiği dostlarıyla evlenirler derler. e kanımca mantıklı.
arkadaşlığın bitmesine neden olabilecek hede. risklidir denememekte yarar vardır.
aşık olan kız ise şansı yüksektir fakat tersi durumda kızın muhtemel tavrı "çok iyi arkadaşız ama sana hiç o gözle bakmadım" şeklinde olacaktır. ayrıca denenmesinde fayda vardır zira risk büyükse kazanç ta o derece büyük olur. (bkz: ya tutarsa)
bazılarının da işkence çekmesine sebep olacak olaydır. arkadaş kalmak istersiniz ama arkadaşınızı öpüp sarmak istersiniz ve buna benzer çelişkili durumlar içerisinde sıkışıp kalarak ne yapacağınızı bilemezsiniz.
derlerki insanlar birbirlerine kimsayal vari,koku tarzımsı enerji yayarlar haliyle mutlaka arkadaşlarından birinin kokusu sana güzel gelirde aşık olursun.
Beşına gelince ne yapılası bilinmeyen bir olaydır.insan o arkadaşlıgı riske etmek istemez ama o artık sevdiğidir onunla birlikte bir ilişkiye başlamak istemektesenizdir.O nun herşeyini bilirsiniz zamanı gelince erkek arkadaşınıda size anlatır.içiniz yanar yanar köz olur bir kelime edememezsiniz.
sonucu 3 yıllık ilişki sahibi oldurtmuştur. demek ki neymiş? iyi arkadaşlar iyi sevgili de olabilirmiş.
kanka ayağı göt ayağı denilen durumdur.

şahsi not: şahsen bi kıza gidiyosam ilgilendiğimi anlar kesinlikle, kanka ayağı yapmak çok ucube bir yöntem, kıza minnet duygusuyla evet dedirtmek çok adice.

ama tanımadığım kıza da gitmem orası da var, nüansları belirtmek lazım. tanırsın sonra da restini gösterirsin.
kara kara düşünmenize neden olan olaydır. ona sevdiğinizi söyleseniz bir türlü söylemezseniz bin türlüdür. söylediğiniz takdirde arkadaşlığınızın bitmesinden korkarsınız ama söylemezseniz hem bu kadar yakınınızda olup ona dokunamamak delirtir sizi.
insan tanıdığı birine aşık olur ve sever. ilk defa gördüğün insandan sadece hoşlanırsın aşk başka bir boyut. ilk görüşte aşk saçmalığı da zırvadan ibaret. bu yüzden arkadaşlarınıza aşık olun, sevin. * *
çoğu zaman kaçınılmaz sondur. kötü bir şey gibi algılanmasına rağmen düşünüldüğünde insanın en yakınındakine, tanıdığı bildiği birine aşık olması normaldir. tanıdıkça sevmek, ortak noktaları bulmak o hayranlığı pekiştirmek için iyi bir yol olsa gerek.
arkadaşlığın kötüye gitmesine sebebiyet verir.
sertap erenerden gelıyo eskilerden ateşle barut ah yanyana durmaz.
arkadaşlık derecesine göre boktanlaşan durum.
nescafe içerken sütün kaymak yapması gibi boktan bir durumdur. güzel olan bir şeyin bozulmasıdır.
(bkz: umutsuz vaka)
son zamanlarda birçok kişi tarafından muzdarip olunan bir durum...
karşı cinsle aynı duyguları paylaşmadığınızda mutsuz sonla biten heterojen bir karışımdır. insanı depresyona bile sokabilir. kötü lan çok kötü valla. e tabi sevgili olanlar da vardır (bkz: ben bunu gördüm) ama benim başıma hiç gelmemiştir.
arkadaş karşıcinsten ise elinde sonunda olacak olan durumdur.eğerki tarafların eli yüzü düzgünse mükemmel arkadaşlık aşka dönüşür büyük ihtimal.he tarafların sevgilileri varsa böyle bir durum olmaz ama zaten sevgililer varsa arkadaşlık ilerlemez.sevgili duruken arkadaşla mı vakit geçirecende arkadaşlık aşka dönüşecek.
genellikle çok sağlam bir arkadaşlığın tamamen sona ermesine yol açan olaydır.
kötü giden ilişkinin ulaşamayacağı sonuç.
nasıl başlamışsa öyle devam etmek en güzeli
-hüseyin abi sana bir şey diyeceğim ama...
+söyle koçum
-yok abi, boş ver şimdi
+sölesene lan
-yok abi, söylemiyim şimdi. ben daha sonra bir ara şeyaparım
+lan hasan, yoksa...
-abi, ben hep arkadaşlığımız şey olmasın korkusundan söyliyemedim be abi
+yapılır mı lan bu benim gibi adama, nası yaptın be?
-abi öyle oldu işte, ben de istemezdim öyle olsun ama gönül bu...
+neyse lan verdim gitti kızı, napalım turşusunu mu kurucaz bari tanıdığa verelim.
-müjde tabi abi, bende müjdey'i dicektim zaten. heh bak, leb demeden leblebiyi anlıyosun, güzel abim benim. (ulan gene açılamadık, bir de üstüne kardeşini kakaladı.)
bir ömür boyu arkadaş(uzun yıllar sonucunda dostluk olur) kalmak gibi çok güzel bir şey varken onu daha da güzel bir şey olan aşk ile değiştirmeye-aşkı tercih etmeye niyetlenmektir.. aşk kapıda sizin kalkıp gelmenizi beklemez direkt içeri dalar..

bu aslında çok iyi bir şey değildir.. çünkü aşk'ın insana yaşattığı ruh hali ile arkadaşlık arasında dağlar kadar fark var.. misal, arkadaşken sizin çok sıgara ya da alkol tüketmenize ses çıkartmayan kız, (tüketmeyi çok sevdiğinizi bildiği halde) aşk yüzünden onlardan uzak durmanızı ister.. kıskançlık var mesela..

bir nevi o kişiyi kaybetmeyi göze almaktır.. "o"nu hiç görmemek ile karşılıklı sohbet etmek arasında kalmak hiç de iyi bir hal değildir..
(bkz: 2012 kıyamet vakti)
aşk karışır. ve sonra herşey biter kötü bir şekilde.