bugün

komedi deyince;

mesela bir yapımın anlık esprileri çok başarılı olur, karakterleri ayrı kişiliklere sahiptir, hepsi değişik ama tahmin edilebilir şekilde davranırlar, hehheheh diye gülersiniz. (bkz: how i met your mother)

konuyla alakasız, zaman zaman uzatıp bokunu çıkarır, ama yine de zeka akar, başarılıdır, gülersiniz. (bkz: family guy)

akıllıcadır hınzır hınzır sırıtırsınız. (bkz: arrested development)

tabu tanımaz, harika karakterler barındırır, olay örgüsü 10 numaradır, kahkahalarla gülersiniz. (bkz: south park)

belirli bir konunun üzerinde çeşitlemelere gider, ilginç bir espri anlayışı, 3-4 çok parlak karakteri vardır, gülersiniz. (bkz: my name is earl)

klasik olmuştur, old school sit-com'un en iyilerindendir, gülersiniz. (bkz: seinfeld)

istikrar abidesidir, daima akıllıcadır, daima komiktir, dünyanın en iyi 2-3 karakteri yaratılmıştır, yıllarca gülersiniz. (bkz: the simpsons)

ama her birinin gelip dayandığı sınırlar vardır. bunları iyi olmak için, tarz oluşturmak için yaratmışlardır.

ama bir dizi vardır ki, hem tabusu yoktur, hem karakterleri bencil, aptal, egoist, hayvan, ölümcül komiktir, hem ciddiyetin "c"'sinden, mesajın "m"'sinden yoksundur, hem asla kendinizden bir şey bulamazsınız, hem onlar adına utanır, hem e yuh! nidalarını salarsınız.

o dizi öyle bir yapımdır ki özgürdür. uçmaktadır. "kolay" denilen kavramın harika olabileceğini, herhangi bir konuya sahip olmamanın da süper olduğunu dünyada ilk o göstermiştir. öküzlüğün de süper komik olabileceğini.

o dizi hayatınızda pause tuşuna basıp ölene kadar güldüren tek şovdur. gülmekten gerçek anlamda canınızın yanmasını sağlar.

o dizi "it's always sunny in philadelphia" olmaktadır.

izlemeden ölürseniz "komedi" izledim diyemezsiniz.

öyledir.
ismi yeter komedi dizisi;
+Ne izliyosun??
-it's always sunny in philadelphia..
+Aç aç yaprak dökümü başladı ! *
Dennis: "I hate listening to people's dreams, it is like flipping through a stack of photographs. If I'm not in any of them or nobody is having sex, so I just don't care."
dört zevzek arkadasin hikayesi. hayvanlik, öküzlük, salaklik ne ararsan en alasi bu filmde, diger bütün komedi dizilerini bi güzel katlar rafa koyar.
bu amerikan dizilerinde degisik seyler izliyoruz, cogu zaman özendirici seyler. simdi dizilerden bi saymaya kalksak neler cikar neler, the o.c. den tut friendse himyma kadar onlarca dizi ve izleyen insanlarin cogu keske benim de böyle arkadaslarim, böyle bir hayatim olsa diyor. hatta sorsaniz genclige herkesin istedigi en yakin arkadas modeli barney stinsondur.
ben simdiye kadar sadece bu 4 gerizekalilik abidesinin hayatina özendim. cok özendim be.
o kadar sacma ve o kadar bos ki. hatta en sacma ve en bos hayat bunlarinki.
izledigim en komik film, kültler arasina girecek. girdi bile.
danny deVito nun renk kattığı diziydi sanırsam ama artık cnbc-e den alınmış dizi. kardeş kanal yayınlıyo oda bizde yok.
ilk sezonunun ardından ikinci sezon danny devito'nun gelişiyle kesinlikle çok daha komikleşti. ve iddia ediyorum ki, bu dizinin onda biri komiklikte ve bu tarzda bir dizi daha yapılamaz. çok fazla dizi izlemeyen biri olmama rağmen, sanırım hayatımda izlediğim en komik dizi.

ayrıca o dörtlü yok mu o dörtlü. neyse bi şey demiyorum ben.
imdb' de oyları en çok olan sitcom. seinfeld ile yakındılar ama karıştırmıyorsam bu daha yüksek.*
ananla nasıl tanıştım dan ziyade gerçek bir komedi dizisidir.Aynı bölüm rahatlıkla oturulup 53 kez izlenebilir.
e2'ye ne kadar teşekkür etsem az bu diziyi izleyebildiğim için, çoğu popüler diziden çok ayrı bir dizi ve gerçekten komedidir yani sahte sırıtmalar yerine orjinal tebessümler bırakabilen bir dizi.
aylarca e2 de yayın akışındaki sırası geldiğinde kanal değiştirdiğim daha sonra "dee dates with retarted person" bölümünü izleyip lan aylardır yazık etmişim dediğim mucizevi komedi dizisi.
bir bar işleten 4 kişi bu kadar mı ibne olabilir dedirtir izlerken

--spoiler--
eklemeden geçmeyeyim:bahsettiğim bölüm yanılmıyorsam 3. sezon 9. bölümüydü.
bu bölümde charlie ve dennis in bestelediği dayman adlı müthiş bir parça vardır. bara gelen gençler şarkıyı beğenmeyince sahnedekileri yuhalarlar ve komik adamımız charlie kendine has şekilde çığlık atar. işte bu çığlığı izlerken anıra anıra abartılı şekilde gülmüşlüğüm vardır. bu çığlığı ayrıca gang goes jihad adlı bölümde telörgüye sıkıştıklarında da görebilirsiniz.
--spoiler--

edit:imla
süper eğlenceli bir komedi dizisi.*
charlie'yi charlie Day, mac'i Rob McElhenney, dennis'i Glenn Howerton, dee'ti Kaitlin Olson ve defalarca belirtildiği üzere frank'i de Danny DeVito canlandırmaktadır. 7, 10, 15 ve 13 bölümlük dört sezonun ardından 5. sezonu geçtiğimiz ay başlamıştır. bölümler genelde 21 dakikalık olup perşembe akşamları amerikan fx'te yayımlanmaktadır. türkçe altyazısı biraz sıkıntılıdır, bazen çevrilmesi bir haftayı bulur.*
gerçek bir komedi dizisidir. charlie karakterine hastayız.
geyik potansiyeli ile farklı olan dizi. hatta bu potansiyelin seinfeld'e yaklaştığını yazacaktım ki zaten yazmışlar. senaristi gözünden, büyüklerin ellerinden öperim.
komedinin en absürd ve en komedi olduğu dizidir. hiçbir toplum değerini umursamaz senaryosu olandır. karakterlerinin hepsinin mal olması yeterince gerçek komedinin oluşumunu sağlar. her bölümünde istisnasız deliler gibi güldüren dizidir. hiç bir yapımın onun yerini tutamayacağının göstergesidir. popüler olmaması bazı kesimlere daha da sevdirir. belki de kült denilebilecek bir dizidir.
ve kısacası charlie' dir.
görülebilicek en orjinal ve en komik dizi.
mükemmel bir dizi. oyunculuğun ulaşabileceği en üst noktaların sergilendiği, konu bakımından benzersiz, gerçekten komediden anlayanların zevk alabileceği bir şaheser.

ayrıcana edit: lütfen ayağa düşmesin, hep böyle bilinmez kalsın.
son edit: dee'nin sahneye çıkıp saçmaladığı bölümde seyircilerin arasından jesus christ diye nida eden arkadaş gibi duygu yüklü şekilde o kelimeleri söyleyebilmek için neler verilmez ki??
rahatsız edici derecede komik dizi.
Birbirinden manyak karekterlerin olduğu her bölümde çetemizin farklı olay ve konularu acayip ele almasıyla her bölüm yardıran süper komedi. Bazı bölümler gülme krizine sokacak kadar komiktir ve Charlie karekterinin saflığına ve salaklığına dikkat edilmelidir. The Gang Goes Jihad bölümü en iyi bölümlerindendir.
--spoiler--
Yine Charlie krekterimiz bir bölümde Amerikanın 2. Dünya Savaşında Japonya atom bombası atmasıyla ilgili şöyle bir şey demiştir:
'Ne halt yemeye biz Japonyaya bomba atıyoruz ki, onlar bindiğimiz arabaları yapıyor' şeklinde cevap vermiştir.
--spoiler--
kafa yapmakta sınır tanımayan bazen çok ileri gitse bile hala güldürebilen kara mizah dizi.
kimseye beğendiremediğim dizi. bir ara baktım; ben nasıl beğendim bu diziyi diye. ama yine de gördüğümde değiştiremiyorum tvyi. artık mazide hangi bölümle beni güldürmüşse ekmeğini yemekte. öyle bir dizi işte.
kesinlikle gelmis gecmis en komik dizi. ben bu kadar gerizekali, sorumsuz, vurdumduymaz, gamsiz adami bir arada gormedim arkadas. gulme efekti olmamasi diziyi daha da izlenesi bir hale getiriyor suphesiz. 2 bolumden fazla arka arkaya izlemeyin, zira gulemiyorsunuz. butun karin kaslari iflas etmis olacagindan tepki veremez hale geliyorsunuz. ben yaptim siz yapmayin.
sezon 2 bölüm 4 (Mac Bangs Dennis' Mom) ile, kimin siki kimin götünde belli olmayan ilişkiler üzerine ihtisas yapmıştır. bu diziyi sevmeyebilirsin ama bu bölümü sevmiyorsan sen tam bir malsın.*
(bkz: gülmekten ölme sebebi)
ilk üç sezonda daha amatörce olmasına rağmen(ya da olduğu için) daha çok güldüren dizi. son sezonları da yarmıştır ama ilk üç sezonun yeri ayrıdır gönlümde.