bugün

cnbc-e'de birinci sezonu sona eren ve yeni yayın döneminde de her çarşamba yayınlanacak olan dizidir.

olayların daha çok philadelphia'daki bir irlanda barı etrafında geliştiği, tabu konulara eleştirel bir gözle bakabilen, farklı ve daha çok karamizaha yakın bir anlayışı benimseyen absürd bir komedidir.ayrıca, dizi, tek ve hareketli bir kamerayla çekilmektedir.
absurt ama guzel cnbce dizisi.kara komedi.izlenesi eglencelik
bir dizinin beni yaracağına inanmazdım. lakin büyük konuşmamak lazımmış. yok artık dedirten bi dizi. ayrıca neden ülkemizde bu tarz, bu tarzı geçtim , bu tarzın 20 de 1 i kadar bir dizi yapamazlar?
kadrosuna yeni sezonda danny de vito'yu da katmış cnbc-e dizisi.
dün akşamki (11.10.2006) 100 dollar baby bölümüyle hasta hasta gülmekten karnıma ağrılar sokmuş dizidir. diğer bölümler de güzeldir gerçi, ayrıca diğer sit-com lardaki gibi kahkaha efekti de duyulmaz burada.
cnbc-e kanalında çarşamba akşamları 20.30'da yayına giren komedi dizisi. izleyenlerin gülmekten ikiye yarıldığı gözlenmiştir.
yeni, gelişmiş seinfeld'dir.
danny de vito'lu bölümleri ile daha da komik olan kara komedi. apayrı bir tarzı var bu dizinin. alışılagelmişin dışında bir mizah anlayışı var. güzelliği de burada sanırım.
philadelphia'da hava her zaman güneşlidir demek.
couplingseverleri bir nebzede olsa idare eden gerçekten komik dizi.
charlie'nin hoşlandığı kızla takılmak için alkolik numarası yaptığı dizidir.
bu dizinin senaristi dizide de adı charlie olan charlie day'dir.
3. sezonu başlamış olan dizi. cnbc-e nin bir an evvel yayınlamasını ümid etmekteyim.
komik olmak için kasmamasına rağmen deli gibi komik olan, insana adeta doğaçlama muhabbetler izliyor hissi veren harika tabu-free komedi dizisi, kara mizah, absürtlük mucizesi. öyle böyle değil izlemek gerek.
(seinfeld+arrested development)/3 tadı alıyorum bu diziden. çekim tekniği sit-com'lara örnek olmalı, arrested development'ın izinden gittikleri belli. seinfeld mizahı yapıyolar, ama genelde ne kadar tabu varsa onun üzerinde tepiniyolar. hatta bu yüzden biraz da south park bile diyebilirim. önemli olan başka dizileri tanımlarken 'it's always sunny in philadelphia gibi' dedirtebilmek, ki o da üçüncü sezonla olacaktır. kanalların reyting anlayışına kurban gitmez umarım.
"politically incorrect" tanımını zbamm diye oturtabileceğiniz, kainatın en komik yapımlarından biridir.

karakterleri çıkarcıdır, sinsidir, aptaldır ama kötü kişiler değillerdir. en büyük ortak özellikleri süper eğlenceli olmalarıdır.

south park'ın gerçek versiyonudur sanki. absürt komedinin kara komediye dönüşmesini, saçmalayarak gittikçe komikleşmesini dehşete düşerek izleyebilirsiniz.

"komedi" denilen kavrama yeni bir yan kol ekleyecek kadar başarılı olduğunu düşünüyorum, izleyiniz. pişman olmayacaksınız.

hayatımda sayısız komedi dizisi izledim, bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum.

ayrıca;

(bkz: danny devito)
gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisidir. bambaşkadır. her bölümüne belki yarıla yarıla gülmezsiniz. olaylar çok abartı da olabilir ama izlerken asla bir dizi olduğunu anlamazsınız. oyuncular o kadar iyi ki çok abartı olaylar bile sayelerinde size normalmiş gibi geliyor izlerken. o yüzden sıkmıyor da. ayrıca dizi 4 sezondur aynı kemik kadroyla devam ediyor. öyle sürekli birileri zırt pırt girip çıkmıyor. ilk 7 bölümün sonunda danny de vito amca dahil oldu. o kadar cuk oturdu ki iyi ki katılmış. yanlış değilse zaten o kendisi katılmak istemiş. izlemiş hayran kalmış bende olsam demiş öyle dahil olmuş. ha bunu kıçımdan da uydurmuş olabilirim ama sanmıyorum. izleyin. kesinlikle izleyin.
Insanı yardıra yardıra güldüren, şu sıralar e2'de yayınlanan asürd komedi dizisi. Irish bar'daki manyakların halleri diye özetlenebilir.
her biri birbirinden komik 4 arkada$ ve bu 4 arada$tan 3'ünün babası olan bir adam etrafında dönen olayların anlatıldığı defalarca izlense de yerlere yatılarak gülünebilecek dizi. *
e2de 3. sezondan yayınlanmaya ba$lamasıyl cnbc-e manyak mı bu kadar güzel diziyi kaldırdı sorularımız cevap bulmu$tur.
3.sezon 6. bölümden sonrası için ne ingilizce ne türkçe altyazı bulunmamakta oluşu sinir bozmaktaydı. sınava çalışan öğrenciler için "dur $u inene kadar çalı$ayım onu izlerim arada" iyi bir motivasyon sağlamakta.
(bkz: green man)
süper dizi..karakterlerin aralarında yaptıkları tartışmalar sözlükteki darwinci-dinci tartışmaları kıvamında...
2000'li yılların en iyi komedi dizilerinden biri.
friends gibi inanılmaz bir dizinin imdb puanı bile 8.9 iken bu dizinin an itibariyle 9.6'yı görmüşlüğü vardır ki imdb'dekilerin en yüksek oy verdiği dizidir herhalde diye düşünmekteyim.
mükemmel bir komedi dizisidir. Larry David ekolünün son örneklerindendir.

Sitcom tarihinde birbirinden şerefsiz bunca karakterin bir araya geldiği nadiren görülmüştür.
karakterlerinin para için her şeyi göze alabilecekleri muhteşem bir komedi. özellikle charlie pek bir sevimlidir.
philadelphia'da bir irlanda barı işleten hepsi birbirinden manyak arkadaşlar mac, sweet dee, dennis, charlie + 3/4'ünün babası frank üzerinde dönen komedi.

--spoiler--
frank-charlie ilişkisi akıllara zarardır. aynı evi paylaşıp aynı yatakta uyuyan, biri* kurnaz ve bencil, diğeri* saf ve manyak iki adam.

dennis dünyanın en narsist insanı ödülünü rahat alır. her bölümde yakışıklılığından bahseder. sırf kendisine ayar verdi diye çevreci bir hippi insancığı bir gece boyunca yağmur altında, bir ağaca zincirlenmiş vaziyette kalmaya ikna eder. o gece sevgilisiyle yatar. ertesi gün gözünün önünde o ağacın kesilmesini sağlar. ve 'i banged your girlfriend' deyip dönüp gider. sırf hayatını kurtarmak için iğrenç mcpoyleların kız kardeşiyle öpüşmesi var ki hiç girmiyorum. fazla iğrenç.

mac genellikle çıkarı kimden yanaysa ona yakın durur. dee'yle dumpster baby*'yi büyütmeye karar verdikleri bölüm tam anlamıyla harikadır.

sweet dee kanımca grubun en acınası karakteri. kadın olduğu için sürekli ezilir, genellikle küçümsenir. lisede abisi dennis süper popülerken dee metal bir sırt desteğiyle gezmek zorunda olduğundan ezikler sınıfına dahil olmuştur. yazık valla yazık.
--spoiler--

kısacası süper eğlenceli bir dizi.
güncel Önemli Başlıklar