bugün

efsane cizgi dizidir,persembeleri saat 20.00'de ekranlara gelir.
bas kahramani homer simpson oldugu rivayet edilen çizgi dizi.*
dünyada yayınlanan en uzun dizi ve çizgi dizi. Yıllara meydan okur kendisi, severek izlenir. Hastasıyız.
Tüm zamanların en çok yayında kalan animasyon dizisi. (bkz: south park) ile aşırı bir mücadele içindedir.Fakat bence kendi başına bir fenomen olduğu açıktır.
başlangıç jeneriğinde ev halkının, televizyonun başına her seferinde farklı şekilde geçtikleri* çizgi film klasiği.
homer simpson ın her bolum vecize niteliginde laflar ettigi, bol gonderme ve elestiri iceren cizgi dizi.
- I'm normally not a praying man, but if you are up there, please save me superman!! *
KARGA HANIMIN BENI BENZETTIGI SAHSIYETIN OYNADIGI DIZIDIR.ASLINDA BENZEMEM PROFILDEN ANDIRIRIM.BASAK BISI KASTEDIYOSA ONU ANLAYACAK KADAR ZEKI DEGILIM.VARSA BISI ACIK SOYLEYIN KARDESIM
zeka ürünü olduğu en fazla 2 bölüm izlenilince anlaşılan çizgi dizi...
seslendirmeler de cuk oturmakta ayrıca,aman allah zeval vermesin...
hayatımın en eğlenceli parçalarından birini oluşturan dizi, ne zman sıkılsam ya da sinirlensem keşke kahramanlarından biri olsaydım dedirten başyapıt.
yakın zamanda bitecek denirken 2 sene daha yayında kalacağını öğrendiğim, yapımcılarının da artık bir sonunun gelmesini düşündüğü, hiç bitmesin dedirten çizgi dizi.
(bkz: homer simpson)
(bkz: bart simpson)
(bkz: maggie simpson)
bart dışında içindeki tüm karakterlerin yazarın kendi ailesi olduğu söylenen çizgi dizi efsanesi...
orijinal muziğini danny elfman'ın yaptığı çizgi film.
dunyanın en geyik cizgi filmi. o kadar espriyi nasıl yapıyorlar annamıyorum.
bi bolumunde homer ın uzaylı gormesi sonucunda x files tan mulder ve scully * gelmişti ve aralarında soyle bi dialog gecmişti.

-homer bu bi yalan makinesi. en ufak bi yalanını bile acıga cıkarır. sadece dogruları soylemen gerekiyor, anladın mı?
+anladım.

makine patlar...
tüm zamanlarin en iyi cizgi dizisi. aksini iddia eden varsa beri gelsin.

(bkz: the simpsons movie)
jeneriği gercek karakterler tarafından çekilmiş versiyonu:
http://www.youtube.com/wa...fUdbE&search=sipmsons
south park da "bunu daha önce simpsonlar yapmıştı" adlı bölüme sahip, taklit edilmesi zor hayat dolu çizgi dizi. her bölümün başında tüm aile fertleri tv karşısına geçerken yaptıkları abukluklarla yarma potansiline sahip dizidir.
ayrıca telefonumun zil sesidir.*
17 sezondur yayınlanmasına rağmen hala bıktırmayan "adult cartoon"...
dubai de şimşonlar olarak yayınlanan ve homerin bira yerine zemzem suyu içtiği kimi zaman günah,kimi zaman sevap animasyon.
az önce biten bölümünde* beni gülmekten çatlatan çizgifilm.
göktaşı yağmuru olmaktadır, simpson ailesi de evlerinin bahçesinde bunu izlemektedir homer simpson bombayı patlatır:
-keşke tanrı da hayatta olup bunu görebilseydi
her yaştan insanın izleyebileceği çizgi film.
bira ve cips alıp karşısına geçtiğim anlar dünyanın en mutlu insanı olduğum çizgi film.**
south park kadar basarili cizgi film.ayrica south park da oldugu gibi the simpsons inda muzigini metallica yapicakmis.kayitlar da bitmistir.
yaraticisi matt groening'in zekasi ve hayal gucune hayranlik duydugum, cizgi aile. "ya bu adam bunlari neresinden cikariyor?" diye merak ederken, bir de basimiza "futurama" ile cikarak, animasyon komedi dizisine son noktayi koymus amcam. bakalim daha neler cikaracak bu ustun yetenek. bir de sesim kisildigi zamanlarda (inanilmaz benzerlikten dolayi) marge simpson'i seslendirebilecegimi saniyorum.
güncel Önemli Başlıklar