bugün

yaklaşık olarak 5 gün sonra adım atacağım şehir.
çok değişik semtlere ve insanlara sahip sanıldığı kadar kültürlü olmayan şehir.
Dünyanın sayılı büyük varoşlarındandır.
çok özledim..

dünyanın neresine gidersem gideyim gönlümün baştacı sensin.

çok ama çok seviyorum.
görsel
istanbul çok güzel bir şehir, keşke ona ihanet etmeseydiler.
Başka bir şehre yerleşildiğinde, intikam alan bir eski sevgili gibi başa bela açan kenttir. Unutturmaz kendini, kız kulesini özlettirir, taksimi, Kadıköyü, balatı hatta salı pazarını dahi.
kaos, karmaşa, kozmopolit olmasa süper bir şehir.
Eski sevgili gibi şehirdir. Eskiden koşup koşup sarılmak istersiniz de şimdi yüzyüze gelmek bile zulüm gelir ya. işte tam öyledir.
Korkunç şehirdir gözümde, velev ex ile geçen korkunç anılar olsun, velev ultra trafiği olsun. Tek güzel yanı Ankara`ya dönüştü açıkçası.
Beyoğlu, kadiköy, cihangir, asmalimescit, nevizade, moda sahil, beşiktaş, nişantaşi, bebek, etiler, ortaköy, levent.
Havası beni deli eden şehir.

Gün içinde kaç kere soyunup giyindiğimin çetelesini tutamıyorum artık.
insanlarında adap saygı ve terbiye kalmamış.hoş görü kalmamış insanlik gerçek manada ölmüş.afganından suriyelisine arabına afrikalısına kadar her türlü insan var ne ararsan.
görsel

istanbul, 1920.
her şeye rağmen yaşanası, adına şiirler yazılası, aşık olunası şehir. daha enteresan daha tarihle içiçe ve daha kozmopolit fazla şehir olduğunu sanmıyorum dünyada.
Çok güzel şehir. Gezilmesi gereken ve görülmesi gereken çok yer var. Ama kesinlikle yaşanılacak bir yer değil.
her şeye rağmen yaşanası, adına şiirler yazılası, aşık olunası şehir. daha enteresan daha tarihle içiçe ve daha kozmopolit fazla şehir olduğunu sanmıyorum dünyada.
Avrupa'nın en büyük, dünyanın en güzel şehri.
görsel
Yine yaģmurla gune baslamış şehir.
Beyaz gelinliğini giymeye az kaldı.
görsel

Hamidiye Etfal (Çocuk) Hastanesi, istanbul. 1900'ler ...
Yagmur ve gökgurültüsu ile yankilanan sehir.
gece kar bekleyen şehir. gelin gibi süslenir kar yağarsa.
görsel

Aynı mekan, üç farklı zaman...

istanbul.
ağır kar yağışı altında olan şehir(miş).

yani hava durumuna göre öyle. gün verdiler saat verdiler şöyle dediler böyle dediler ve sonuç. sıffır sıffır sıffır. he yağıyorsa da ben görmüyorum.
yükseklere yağıyordur muhtemelen ama an itibari ile 08:18 atasehir bostancı tarafında hava denize girmelik. tahminler tutmuyor sanırım. ayrıca sehir olarak çevreye verdiğimiz zararlardan dolayı ikliminde m koduk.